PDA

View Full Version : Книга колекция - безсмислени разговори с жени



emiliandechev
06-18-2013, 14:20
Представям в този форум моята книга-колекция "Безсмислени разговори с жени".

http://img694.imageshack.us/img694/9127/brja.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/brja.jpg/)

Предназначена е предимно за жени, но всеки може да я погледне. На места случаите са дебилни, но има и доста поучителни. Пускам я в този форум, тъй като искам да събера мнения от тийн аудиторията. Момичета, не се притеснявайте да ме напсувате, аз бих се радвал на всякаква критика.

Целта на книгата е да покажа слабостите в комуникацията с жените, особено когато се провежда в интернет.

Надявам се да бъде полезна на някого!

Може да я изтеглите от тук:

http://www.newactorsstudio.com/storage/Bezsmisleni_razgovori_s_jeni.pdf

Chacho
06-18-2013, 15:53
Ти си уникален баланс между тъпотия и повърхност. По-добре не давай съвети, когато самият ти се нуждаеш от такива.

emiliandechev
06-18-2013, 15:58
Чачо много приятен коментар, но ми е леко безполезен без аргументация. А и тази колекция е предназначена за жени, интересно ми е тяхното мнение.

Chacho
06-18-2013, 18:56
Щом търсиш полза, ще ти оставя аргументация:

Първо, не можеш да се вгледаш в себе си, а съдиш другите. Това е най-вече защото си съсредоточен върху реакцията на момичето и ти е станало една идея по-маловажно какво ще кажеш. Коментираш за един твой разговор, че:

"Тя се надявала, да "не разчитам на любовна среща или нещо подобно" и "Спокойно де, аз от жена на нищо неразчитам". Изглежда няма алтернатива на среща с момиче по друг начин и ти си много сърдит, сякаш била длъжна да ти даде шанс.

Ти си прецени мирогледа, аз само ще ти покажа противоречието, което се появява в друг твой разговор:

"егати чуденето, на мен ако ми предложат масажче веднага отивам ама вие жените сте странни, та не се знае какво ви харесва и какво не"

Говориш, сякаш ще се видите просто за един масаж и няма да стане кой знае какво, а същевременно твърдиш, че няма алтернатива на любовната среща. Следвайки стила ти с буквалните тълкувания. А той се забелязва в постовете във Фейсбук:

Предистория: Някво момиче иска масаж и някой да я гушка, според статуса й, и ти си й предложил.

-С удоволствие бих ти направил едно масажче.
-Ще се възползвам, да знаеш. :D

След това коментираш, че е искала, предложил си й, съгласила се е, ама не се е появила, от което си вадиш извода, че жените не знаят какво искат. В очевиден хумористичен статус.


А защо всъщност държиш да ти се казва отрано, дали момичето си има приятел или не? Не мисля, че е длъжна да ти издава такава информация, но по-важното е, че ти не си си я поискал. Какво, намекнал ли си й, че й се сърдиш после? Уж не си могъл да четеш мисли. Това ти е коментара на същия този разговор.


На някакво друго момиче пък си му предложил да се запознаете и е казала да може. После си я питал след 2 месеца отново (още не сте се били запознали преди това, може да е забравила) и тя е казала, че не иска. И оттам нататъка тълкуваш, че си противоречи, не може да говори в прав текст и подмяташ, че (й) липсва логика. "Може" обаче не означава задължително да. И ако не си те спомня, не те чувства близък, ще ти каже, че не иска. И всъщност ти го е казала достатъчно директно, та грешно тълкуваш, че не може да казва НЕ.. Е, може, просто не го е казала по-рано. А този, който е бързал да чуе отговора, си ти, тъй че нея не я бърка кога ще ти каже, не е длъжна да взима решение толкова бързо.


Мога и още неща да кажа, но не искам да съдя избора ти на вярвания и гледище толкова. Почти съм сигурен, че се занимаваш с pickup. Адмирации за това. Но има и други неща в живота освен pickup. Не всичко е социален статус, не всичко е непоклатимост и мъжки характер, не всичко е чукане и плътски желания, както и не всичко е изковано от маски от жестове и словесни игри, криещи подлежащите намерения. Дон Жуан Библията не е лошо четиво от жанра, но ти препоръчвам философска литература да разгърнеш. И се пази от сексизъм и обсебване с темата за секса, като това не означава да си отрежеш хуя и да се откажеш от себе си, а да намериш място и за другите теми от живота покрай него.

Ако греша, ще се радвам, но прекалено много влизаш в стереотипа на пикъп артистче.

emiliandechev
06-18-2013, 21:13
Благодаря за отговора, изненада ме, това показва че наистина си прочел нещата и си помислил :)

По принцип грешиш за мен, но това няма как да го знаеш, явно разговорите показват това. Изобщо не се занимавам с пикъп, даже напротив, вместо да мисля разни схеми и да се чудя какво да кажа, аз се обръщам директно и искрено към жените. Това се вижда в много от разговорите.

Искам да обърна внимание и на това, че повечето разговори не са опит за свалка. Ти се хващаш че съм "сваляч" само заради няколкото по-открити флиртове. Да има и такива, но повечето разговори са други и показват абсурди от различно естество. Включително има и такива, където жената проявява интерес към мен т.е. тя ме сваля. Но пак не се стига до никъде, защото жените по принцип не могат да свалят. Не им се налага да го правят, затова не са се научили.

Относно първия ти коментар. Как разбра, че според мен няма алтернатива за любовна среща? Точно обратното - според жената няма алтернатива и тя затова ме предупреди "да не се надявам". А аз просто исках да се видя с нея, какво толкова търси слон под мухата. Отговорът за мен беше абсурден.
Я да видим според теб как се очаква да реагира един мъж, ако предложи на някоя жена да се видят, а тя му отговори с "недей да разчиташ на любовна среща". Аз не ходя с табелка на челото "искам любовна среща", нито пък съм приготвил кутия с презервативи. Поискал съм просто да видя някое момиче, а тя се хвърля с такива абсурдни обяснения... ок.

В примера с масажа също не виждам нищо лошо, но само аз мога да знам за себе си, че съм искал само масаж, след като само това съм предложил. Но повечето хора си мислят, че съм щял да я притесня и по друг начин, което реално са предразсъдъци. Съгласен съм че може да има противоречие, но за това не съм виновен аз, а човешките предразсъдъци.

За някои неща си прав де, прекалено много отношение очаквам от едни интернет разговори, които нямат голямо значение. Примерно ако се разтегли разговора в 2 месеца отношението съвсем изветрява и не може да се очаква нищо.

emiliandechev
06-19-2013, 01:13
Между другото имаше проблем с последния файл бях прецакал качеството и някои разговори се виждаха много зле. Ъпдейтнах го сега се вижда добре.

xoxi
06-19-2013, 08:31
Tая книга не е предназначена за жени, а само за теб. Не прочетох всичко, защото още от началото ми стана ясно какво ще последва. Коментарът на Чачо потвърди това.
Чети приложна психология, има купища заглавия относно различията между мъжа и жената и как да се избегнат недоразумения.
Съдейки по това, което прочетох от теб, на теб ти трябва още много общуване с жени, за да разбереш за какво става на въпрос. Такава книга, с такива послания, разсъждения и аргументации може да напише всеки тийнейджър, имащ свободно време и фейсбук профил.

emiliandechev
06-19-2013, 13:36
Приложната психология е полезна до някъде. Но всеки автор си има своето виждане за нещата. Коментарът на Чочо до голяма степен беше в грешна посока, но всеки има право на мнение, за това съм я пуснал тая тема да събера мнения. Мерси за което.

emiliandechev
06-19-2013, 13:39
тази е много добра според мен

http://www.az-jenata.bg/a/2-intimno/7789-mazhete-si-padat-po-kuchki-sheri-argov/

Chacho
06-19-2013, 14:40
Прословутата книга, която създаде тема, в която ни беше нужно една седмица да накараме девойчетата да се съгласят със всичко написано вътре и без да се наричат кучки. :D

emiliandechev
06-19-2013, 16:24
Аз пък изобщо не си падам по кучките, предпочитам нормално момиче с което да се разбирам. А това че трябва да е мръсница в леглото е друг въпрос. По същата логика можем да кажем, че жените си падат по "лоши момчета" с тая разлика, че ония селтаци често им посягат и ако жените не са мазохистки, накрая се отказват от "лошите".