PDA

View Full Version : АВТОБРОНЗАНТИ



Iamnicegirl
06-18-2013, 18:00
Здравейте. Не знам дали има подобна тема, но не видях в първите страници. Та имам няколко въпроса за автобронзантите и ако е възможно, ще се радвам да ми се отговори на всеки от тях последователно.
Ползвали ли сте?
Вредят ли с нещо, ако е по-известна марка, например Avon?
Наистина ли оставят петна?
В такъв случай каква ще е разликата при използване на спрей или на крем?
Как мога да предотвратя появата на петна?
Автобронзант с незабавен ефект, дори без наличие на слънце (крема/лосиона) или спрей, катализиращ хващането на тен (предполагам при него е нужно наличието на слънце)?
След хващането на тена този загар пада ли и след колко време? И въобще има ли някаква вероятност да започнеш да се белиш накрая?

Дори да имате отговор само на някои от въпросите, ще ви моля да пишете и ви благодаря предварително. :)

SlowDown
06-18-2013, 18:18
Ползвали ли сте? - Ползвала съм, подобни продукти.
Вредят ли с нещо, ако е по-известна марка, например Avon? - Ползвала съм точно на Avon подобен продукт, но броени пъти и не ми е вредял, но ако се използва много често на каквато и марка да е ще вреди, това е химия все пак.
Наистина ли оставят петна? - Ако го ползваш правилно, не, но също така е строго индивидуално при отделните продукти. Иначе при мен се получиха петна от неправилно нанасяне на Garnier крем за след слънце, който също така засилва тена.
В такъв случай каква ще е разликата при използване на спрей или на крем? - Ползвала съм само крем.
Как мога да предотвратя появата на петна? - Равномерно и внимателно нанасяне, изчакване да изсъхне напълно, както и използването му в умерени количества.
Автобронзант с незабавен ефект, дори без наличие на слънце (крема/лосиона) или спрей, катализиращ хващането на тен (предполагам при него е нужно наличието на слънце)? - И двете зависят от условията, в които си и самият продукт, но аз лично съм за второто.
След хващането на тена този загар пада ли и след колко време? И въобще има ли някаква вероятност да започнеш да се белиш накрая? - Ще се белиш, ако си изгорял, иначе от самият продукт няма как да стане. Иначе пада, както естествение загар, но зависи може и по-бързо да падне.
Надявам се да съм била полезна :)

Iamnicegirl
06-18-2013, 18:29
Да, определено помогна, благодаря. :) Ще помисля още кое да взема (спрея или крема), само дано не ми се получат петна, че иначе ще се крия под няколко пласта дрехи, ужас. :Д Ако има още мнения и коментари, ще се радвам да ги споделите. :)

lDoLLl
06-18-2013, 21:19
Малко хейт от мен, ама имам лош опит с тия гадости. :D

Ползвали ли сте? Да, оттогава бронзантите не са ми любимият козметичен продукт, хич даже.
Вредят ли с нещо, ако е по-известна марка, например Avon? Надали са най-полезното нещо, което можеш да направиш за кожата си, но определено са много по-безвредни от солариума или печенето на слънце, досега никой не е хванал рак от бронзанти.
Наистина ли оставят петна? ДА!!! Особено по светли дрехи, направо ги отпиши в такъв случай.
В такъв случай каква ще е разликата при използване на спрей или на крем? Спреят е много по-добър вариант според мен, казвам ти го от опит, ползвала съм и двете. Със спрея първо, че тенът ти става малко по-равномерен, а и второ, че не си цапаш пръстите и ръцете, което е супер грозно.
Как мога да предотвратя появата на петна? Нанасяй го винаги на чиста кожа, след баня, вместо лосион за тяло. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (!) кожата ти трябва да е добре ексфолирана преди това. Избягвай зоната около коленете и лактите, че като се събере бронзант става ужас.
Автобронзант с незабавен ефект, дори без наличие на слънце (крема/лосиона) или спрей, катализиращ хващането на тен (предполагам при него е нужно наличието на слънце)? За втория тип продукти - позна, така че ако няма да се излагаш на слънце няма кой знае какъв смисъл от тях.
След хващането на тена този загар пада ли и след колко време? И въобще има ли някаква вероятност да започнеш да се белиш накрая? Пада с течението на времето, супер по-бързо от естествения загар, ако не се мажеш след баня - няколко къпания и си бяла пак, като пада...не точно, че се белиш, ами стават едни такива гадни петна..

Все пак нищо не ти пречи да пробваш, дори резултатът да е кофти, не е нещо непоправимо, може пък ти да останеш доволна, при мен просто имаше кофти ефект и затова толкова храня автобронзантите. :D

Iamnicegirl
06-19-2013, 16:10
:D Мм..даа...мисля, че току-що ме отказа, вече си представих какви ядове ще събирам. Ще си хващам тен натурално от слънцето. :Д И благодаря за отговора :)