PDA

View Full Version : Цитонамазка



elki4ka
06-18-2013, 18:29
На 19 съм и до сега не съм ходила на цитонамазка.Взех направление от лекаря ,но една приятелка ми каза ,че след цитонамазката изследванията ти се пращат в лаборатория и ти взимали 18 лв за тях.Можете ли да ми кажете как става и какви пари ще ми трябват ,защото си мислех ,че след като е с направление всичко ще ми е безплатно.

just_smile_to_me
06-18-2013, 19:49
Виж сега ако това ти е първо посещение при гинеколога с цел цитонамазка не би трябвало да ти вземат пари, тъй като имаш право на 1 безплатна цитонамазка на година. А цената иначе е около 12лв поне на мен толкова ми взеха. След като ти вземат цитонамазката да изпраща се в лаборатория и до няколко дни има резултат. А как я взимат качваш се на магарето, гинеколога разтваря и с една четчица отсръгва матка и после точно тази тъкан се изпраща за изследване. Хубаво е след като водиш полов живот поне веднъж годишно да си правиш цитонамазка. Има вероятност да се стобиеш с раничка дори и само с контакт с един партньор според думите на гинеколога на моя приятелка.... така, че не се чуди, цитонамазката не е страшна, но може след нея за няколко часа да ти прецапа. Вземи си ежедневна с теб за всеки случай :) Не се притеснявай наистина не е страшно.

ani76
06-21-2013, 19:03
На 19 съм и до сега не съм ходила на цитонамазка.Взех направление от лекаря ,но една приятелка ми каза ,че след цитонамазката изследванията ти се пращат в лаборатория и ти взимали 18 лв за тях.Можете ли да ми кажете как става и какви пари ще ми трябват ,защото си мислех ,че след като е с направление всичко ще ми е безплатно.
Съжалявам за тъпия въпрос, но цитонамазка вид изследване ли е?

Cооkie
06-21-2013, 19:12
Да, изследване за рак на шийката на матката.
Дори да струва 18лв, това нищо не е на година, по-добре да се изследваш, за да няма изненади после.

ani76
06-21-2013, 19:17
Да, изследване за рак на шийката на матката.
Дори да струва 18лв, това нищо не е на година, по-добре да се изследваш, за да няма изненади после.
;)