PDA

View Full Version : Аз имам 2 впроса на който ми трябва отговор спешно!!!!



liubopitna sym
06-19-2013, 09:20
Аз уча "Оперативно счетоводство" и съм осми клас. Уча от една година вече тази специалност, но още не са навлезли предметите по специалността. Взех мнения от ученици в същата специалност, но от девети клас. Мненията бяха, че е много трудно и някои дори казваха че не им харесва специалността. Сега мисля да се преместя в друго училище в специалността "Интериорен дизайн", защото рисуването наистина ми се отдава и ме влече. Взех мнения и от девети клас със същата специалност и мненията бяха, че също е трудно, но нямаше отрицателни мнения. Сега се двоумя какво да правя.. Да се прехвърля в другата специалност или да остана с "Оперативно счетоводство" ? Ако някой може да ми даде съвет, моля да го направи. Благодаря предварително !
Има и още едно нещо за което се двоумя и това е какъв език да запиша за 2-ри чужд език в 9-ти клас .. Имам избор между Руски и Немски език . Кое е по-разпространено, с по-голяма перспектива и по-лесно за учене ?

sunshine :**
06-19-2013, 19:42
az moga da ti otgovorq na vtoriqt vupros - ryskiqt e dale4 po-lesen za nay4avane , no nemskiqt e mnogo po-razprostranen , vodi se edin ot oficialnite ezici sled angliskiq :D i nemskiqt e dosta trydne i s izgovora i s vsi4ko :D

DreamRockx
06-19-2013, 20:11
Моето мнение е, че каквото и да е счетоводство е мноооооооооого досадно и сухарско :D На мен лично интериорният дизайн много повече ми харесва ;)
А за езика - 100000% немски ;)

kaRamella
10-04-2013, 20:32
az moga da ti otgovorq na vtoriqt vupros - ryskiqt e dale4 po-lesen za nay4avane , no nemskiqt e mnogo po-razprostranen , vodi se edin ot oficialnite ezici sled angliskiq :D i nemskiqt e dosta trydne i s izgovora i s vsi4ko :D

Пълни глупости! От трите езика които си споменала на момичето, най-трудният е руският. Има много ама много падежи и си е голяма обърквация.

Hayashi
10-04-2013, 21:42
Руският за българи е много по-лесен от немския. Но си помисли кой ще ти влезе в употреба повече.
Аз бях изправена пред същия избор в момента и избрах руски.

gerincito
10-04-2013, 21:50
Относно езика избери немски тьй като той е много по-разпростанен от руския. А за специалността мога да кажа,че и на мен много ми харесва интериорния дизайн, но като цяло счетоводството е водеща професия сред професиите, аз сьм изучавала и продьлжавам да изучавам счетоводстжото. Да наистина е сухарско от по-горе посочения коментар, но това е най-тьрсената работа за сега. В крайна сметка изборьт остава твой. Все пак ти го учиш и ще го работиш. :)

cw3tty
10-05-2013, 08:15
аз руския го мразя от дъното на душата си, затова не бих ти препоръчала руски. и 2та езика съм ги учила, не са лесни. а за първото - прави, това което ти харесва, никой не може да ти каже в коя специалност ще се чувстваш добре

tHe_COolEst_GIrl
10-05-2013, 11:06
Моето мнение е, че каквото и да е счетоводство е мноооооооооого досадно и сухарско :D На мен лично интериорният дизайн много повече ми харесва ;)
А за езика - 100000% немски ;)

И аз съм на това мнение. Хващай си интериорния дизайн, щом те влече и имаш заложби. :) Руския за къде ти е? Няма го другаде, освен в Русия. А немския е много разпостранен и имаш голям избор къде да се устроиш в чужбина. Успех :)

evtimow :3
10-05-2013, 11:51
90 % от изказалите мнението са кофранджи

немският се говори само в централна европа, а там не може да работиш, освен нелегално, защото всички немскоговорящи държави са в Шенген.(освен ако не си студент)

руският е много по-лесен за българите, освен това когато си търсиш работа, много повече се иска руски, отколкото немски

иначе, интериорен дизайн, според мен, ако 400-500 лв/ месец те устройват

Hayashi
10-05-2013, 15:25
90 % от изказалите мнението са кофранджи

немският се говори само в централна европа, а там не може да работиш, освен нелегално, защото всички немскоговорящи държави са в Шенген.(освен ако не си студент)

руският е много по-лесен за българите, освен това когато си търсиш работа, много повече се иска руски, отколкото немски

иначе, интериорен дизайн, според мен, ако 400-500 лв/ месец те устройват

Хахахахаха! Много ги разбираш, нали? Да не би да си работил в Германия нелегално? А и кажи ми, моля те, колко повече взима един счетоводител?

evtimow :3
10-05-2013, 20:56
Хахахахаха! Много ги разбираш, нали? Да не би да си работил в Германия нелегално? А и кажи ми, моля те, колко повече взима един счетоводител?
да съм защитил счетоводителите?

tHe_COolEst_GIrl
10-25-2013, 11:20
90 % от изказалите мнението са кофранджи

немският се говори само в централна европа, а там не може да работиш, освен нелегално, защото всички немскоговорящи държави са в Шенген.(освен ако не си студент)

руският е много по-лесен за българите, освен това когато си търсиш работа, много повече се иска руски, отколкото немски

иначе, интериорен дизайн, според мен, ако 400-500 лв/ месец те устройват

За твое сведение разбирам доста, понеже леля ми, чичо ми и братовчедите ми живеят 2 години в Германия. И двамата си работят напълно легално, договори, всичко си имат. Така че... ;)

CoNviCt
10-25-2013, 12:06
90 % от изказалите мнението са кофранджи

немският се говори само в централна европа, а там не може да работиш, освен нелегално, защото всички немскоговорящи държави са в Шенген.(освен ако не си студент)

руският е много по-лесен за българите, освен това когато си търсиш работа, много повече се иска руски, отколкото немски

иначе, интериорен дизайн, според мен, ако 400-500 лв/ месец те устройват
Ти не беше ли осми клас? Какви мнения си позволяваш въобще да изказваш?!

Cloud9
10-25-2013, 12:28
Първо е важно да решиш дали ще живееш след това в България,защото за интериорен дизайнер не мисля че се намира чак толкоз работа.Но пък и ти си само 8-ми клас /имаше такава песен по времето,когато аз бях 8-ми клас/ и ти е рано за чак такива сериозни решения.Счетоводители се търсят повече от дизайнери.Но каквото и да учиш сега не значи че ще продължиш да го учиш и в университета.
За втория език-каквото и да избереш няма да го научиш хубаво.Наблегни на английски за сега и ако много искаш втори език запиши се на частни уроци.Предлагам ти немски.Аз лично това избрах навремето и съжалявам само че не го научих

magneticfields
10-26-2013, 16:13
Избери това, което те влече, но знай, че няма лесно. Всичко се постига с много труд.