PDA

View Full Version : Закъсняващ цикълл !



DreamRockx
06-19-2013, 10:44
Здравейте! :D
Аз съм на 14 години и от година и половина имам цикъл. Попринцип малко ми закъснява винаги (имам предвид, че не е на 30, а на 35 дни, примерно). От 25.04.13 не ми е идвало :( НЕ СЪМ ИМАЛА ПОЛОВ КОНТАКТ И НЕ СЪМ БРЕМЕННА. Каква може да е причината :( И на какъв гинеколог мога да отида, щом съм девствена (не знам дали се пише такa :D )
И от както започна ваканцията спортувам и свалям килограми, но не много драстично...Възможно ли е това да е причината?

Your.Passion
06-19-2013, 10:56
Възможно е.Може да е от смяната на климата и прочие.
Цикълът ти все още не се е нормализирал,така че очаквай всичко.
Гинеколога е за всички.Няма значение дали си девствена или не.И все пак да кажа,МОЖЕШ ДА ОТИДЕШ НА ГИНЕКОЛОГ БЕЗ РОДИТЕЛ!

DreamRockx
06-19-2013, 13:16
^ Мен мама не ми е проблем да дойде :D Просто се чудя НУЖНО ли е да отида или няма повод за притеснение. А за гинеколога- преди време бях в Токуда на изследвания (профилактично, всяка година си ходя) и ни казаха, че трябва да отида на детски гинеколог, защото съм девствена и затова реших и тук да попитам. Иначе много благодаря за мнението :) .

tonssy
06-19-2013, 14:05
Можеш и трябва да отидеш на гинеколог. Няма значение, че си девствена.
Може би менструацията още не ти се е нормализирала; както казаха над мен- климатът влияе, а още повече и свалянето на килограми. Може и някакви хормони да не са ти наред. Най-добре е да ти се направи преглед, за да разбереш каква е причината.

malkasladka
06-21-2013, 18:05
Ами аз свалих рязко килограми, тренирам много и вече два месеца го чакам и ако и следващия не дойде май ще се ходи на гинеколог... само където не ми се пият някакви хормони и наистина незнам какво да правя...