PDA

View Full Version : Изключване от училище и водене в Районното



anonymous929647
06-19-2013, 12:17
Здравейте! Имам проблем в училище. Историята накратко е такава: Един ден имахме час по физическо и ние и една приятелка се закачахме с едно друго момиче от класа, но не е нищо сериозно. Тогава момичето случайно си удари ръката във вратата и й беше изкълчена, НО НИЕ НЕ БЯХМЕ ВИНОВНИ!!! Вчера класната ни извика – мен и приятелката, и с педагогическия съветник ни разпитваха какво е станало с момичето, защото то на следващия ден дойде с бинт. Освен това на камерите са видели как момичето се наранява, но понеже не е логично сама да се е ударила/според тях/, и понеже бяхме само ние двете и момичето, ни обвиняват, че сме я набили. И така днеска искаха да говорим и със заместник-директорката, но мен ме болеше много корем, виеше ми се свят и повръщах, си тръгнах. Ама приятелката ми отиде и директорката я е разпитвала и й е казала, че класната ни е спасила от предупреждение за изгонване, но утре и мен ще ме разпита!!! Каква да правя??? Невинни сме!!! Помощ!!! :(

anonymous929647
06-19-2013, 12:19
Плюс това зам-директорката е казала, че трябвало да не се разправят с нас, а да ни заведат в Районното!!! :(

102
06-19-2013, 12:26
Отричай до дупка, нищо не могат да ви направят.

anonymous929647
06-19-2013, 12:30
Това правим, ама незнам до кога така :(

DieselBlood
06-19-2013, 15:41
Докато трябва! Щом вие не сте виновни, нищо не могат да ви направят, ако ще и 100000 камери да има!

vladyman
06-19-2013, 16:22
АКО! казваш истината, то защо просто не ви защити пострадалото момиче ? Така или иначе тя е предполагаемата жертва, нека просто да каже, че е пострадала неволно.

evtimow :3
06-20-2013, 08:00
АКО! казваш истината, то защо просто не ви защити пострадалото момиче ? Така или иначе тя е предполагаемата жертва, нека просто да каже, че е пострадала неволно.
А пък представи си, че те казват истината, но пострадалото момиче е някаква ковра, дето не ги харесва никак, и им прехвърли вината?

girlwithblueeyes
06-20-2013, 10:55
Няма ли свидетели?
Ако момичето наистина се ударило само тя ще ви защити
Би трябвало да има камери и да са заснели случката
Ако няма никой няма как да зане какво е станало има си начини да се разбере но едва ли биха стигнали до там заради някакви 14-15 годишни . И все пак без да се сърдиш тука твърдиш че нищо не сте й направили а всъщност може истината да е съвсем друга .

anonymous929647
06-20-2013, 12:14
Ние с пръст не сме я докоснали! Обаче се шегувахме с нея, за което после и се извинихме /знам, че не е достатъчно, ама какво друго можехме да направим?!?/. Точно в стаята, където бяхме, няма камери. Нямаше друг освен приятелката ми, аз и момичето. От време на време и учителя по физическо влизаше в стаята, ама точна тогава, когато тя се удари, него го нямаше. Днес разбрах, че и момичето са разпитвали, но зам.-директорката ни обвини, че ние сме я заплашвали да си мълчи, което ме води на мисълта, че момичето почти нищо не им е казало или нещо такова. А между другото, момичето мисли, че ние косвено сме я ударили, бутайки вратата, в която се е ударила, което съвсем не е вярно, защото ние по това време бяхме при 2-рата врата. Утре и мен ще ме разпитват и умирам от страх. Те вчера трябваше мен и приятелката заедно да ни разпитват, ама аз за малко да припадна и се отървах, като извикаха родителите ми и се прибрах. Дайте някакви съвети, моля. Не знаем как да докажем, че физическо насилие от наша страна не е имало. :(

psyStatic
06-20-2013, 12:38
Ха ха ще те разпитват! Спокойно! Първо трябва добре да запомниш какво точно е казала твоята приятелка на директорката. Поддържайте една и съща версия. Запомни и не се поддавай на заплахи....никой няма нищо срещу теб! Никой нищо не е видял! Никой не е бил там! Това за районното е тъпотия тя ако можеше и ако имаше доказателства досега да ги е викнала. Нямат нищо срещу вас. Вие също лесно можете да кажете ;е другото момиче те е ударило и т.н. същото е . Цялата ситуация няма никаква тежест в съда. Утре влизаш спокойно и повтаряш каквото вече е казано. След 5 дена ще се смеете над това. Успех бъди силна и не се шашкай. Пиши кво е станало и запомни нямат доказателства за нищо!

kosder
06-20-2013, 19:24
Три години затвор условно.

anonymous929647
06-21-2013, 10:56
Днес нищо не се случи. Сигурно другата седмица ще ме разпитат. Благодаря! :)

psyStatic
06-21-2013, 11:02
и др седмица да кажеш как е минало

babatigosho
06-21-2013, 11:04
дръж ни в течение!

anonymous929647
06-21-2013, 17:36
Добре ;)

Your.Passion
06-21-2013, 17:55
Според мен ,ако не беше виновна нямаше да се страхуваш от разпита.Без да се обиждаш.Щом знаеш ,че вината не е твоя го заявяваш и не спираш да държиш на твоето.Със сигурност ще се опитат да те провокират.
Абе или момичето с пострадалата ръка говори небивалици или не знам.
А и да сте виновни ,нито има свидетели ,нито доказателства,така че дори не могат да ви обвинят.

anonymous929647
06-21-2013, 18:51
Не съм виновна. И да, страхувам се, защото мама е адвокат и знам, че дори невинния може да го изкарат престъпник. Освен това, зам.-директорката е говорила за изключване, а за пръв път срещам такива уникални хора и не искам да ги загубя, заради недоразумение :(

be happy.
06-21-2013, 23:29
Успокой се, това, което ви го говори директорката са пълни простотии...Не могат да ви изключат ей така, защото не е интерес на у-щето да губи ученици, защото ще получава по-малко пари...отплеснах се малко...Целта е да ви сплашат - ще ти дам пример: Преди няколко месеца в час по трудово взех един чук и почнах да блъскам по прозореца, естествено счупих доста пластмаса, после дойде зам.директорката и ме заплаши как щяла да ме изключи и да викне нашите да плащат цялата дограма...ама нещо се беше размечтала доста :D И на другия ден все едно нищо не се беше случвало...(само полвин месец чистих коридорите, ама... :D)А ти не трябва въобще да си притесняваш, защото си невинна ;).

anonymous929647
06-22-2013, 07:00
Благодаря Ви! Стана ми по-добре и се успокоих :)

just_a_girl2007
06-22-2013, 12:59
ще влезете в затвора и ще ходите в училище за престъпници деца.... ужас :х

anonymous929647
06-22-2013, 14:28
Винаги съм харесвала затвора. Какво повече да иска човек - храна, покрив, легло и свободно време, за да развива духа и талантите си ;)

hristo99
06-22-2013, 19:29
Винаги съм харесвала затвора. Какво повече да иска човек - храна, покрив, легло и свободно време, за да развива духа и талантите си ;)

Примерно...свобода?

babatigosho
06-22-2013, 21:08
Свободният човек няма свободно време . . .

anonymous929647
06-23-2013, 08:33
Свободният човек няма свободно време . . .

Много добре казано :)

lyuba991
06-23-2013, 12:08
Еми отричай и това е ..

anonymous929647
06-24-2013, 14:46
Урааа, мен няма да ме разпитват. Историята е приключена, няма да ни наказват :) :) :)

anonymous929647
06-25-2013, 13:53
Е, днес, обаче, ме извикаха при директорката. Разпита беше по-малко от 2 минути, но тя ме разплака... Гледаше ме право в очите, страшно и безмилостно. След това ме пусна и със сълзи в очите изтичах в час. Там се разплаках още повече. Класът разбра всичко и са на моя страна. Приключихме, но при следващата такава случка - предупреждение за изключване. Кво е тва скапано даскало?!?!? Бих се преместила, ама децата ще ми липсват МНОГО :(

BrainlessROCKBABY
06-26-2013, 08:34
Не съм виновна. И да, страхувам се, защото мама е адвокат и знам, че дори невинния може да го изкарат престъпник. Освен това, зам.-директорката е говорила за изключване, а за пръв път срещам такива уникални хора и не искам да ги загубя, заради недоразумение :(

точно защото мама е адвокат, трябва да знаеш, че нищо не може да ти направят

anonymous929647
06-26-2013, 08:52
точно защото мама е адвокат, трябва да знаеш, че нищо не може да ти направят
:D