PDA

View Full Version : новият Б-ски рап/наркотици общо взето "ДимчоУ"



buddhaa
06-19-2013, 21:59
значи от сега искам да кажа феновете на Б-ския хип хоп да се не обиждат просто искам да дискутираме една тема която изникна в главата ми.
Значи наскоро едни приятелчета ме замъкнаха на някакво "черно парти" пяха някакви си Димчоу и Ф.О правят шоу момчетата евала им...докато бях там не обърнах внимание точно какво пеят.
След 2-3 дни като си спомних в дома за какво иде реч проверих в нета.
Специално това момче "Димчоу" някви качаци от малък в махлата/ленти мленти/чичо рико/час пикО някви такива....и като прегледах коментарите и харесванията и изобщо като се огледам около мен доста човеци от диапазона 14-19 год. им са кефят и ги имитират като стил на говорене/обличане.Най-лошото което ми направи впечатление,че посягат и към наркотиците и не слагам всички под общ знаменател говоря за деца от добри семейства който нямат почти нищо общо с тоя начин на живот но просто за да са в крак с модата го правят това....Говорих с няколко такива същества и ги питам като човек
-Е какво харесва ли тревата,действието удовлетворява ли ви !?
а отговорът беше...
-к'во тъ ибе уе лек,аре движи и на не занимавай с тия глупости.
Окей до тук добре....само,че същият тоя пълничък симпатяга с къса прическа доста си противоречи в песните си пее за наркотици и едвали не ги е въздигнал в култ,в други в подтекст казва,че е против тях....а в същото време ходел на чалга дискотека и се кефел на чалгата докато с неговите аверчета правят анти-чалга песни цитирам "....няма само чалга да ви слушат децата" и някакви такива работи....
доста ми е неясна тая фигура "Димчоу" (специално за него приказвам).
Та как си мислите вие просто човек който иска да направи пари или е както казва "....идвам от махлата" тоест пее за неговите си там хора и не го вълнуват пари както един друг негов "авер" (Qvkata DLG) до сега него не съм го чул на живо изпълнение да се е изтапанчил пред камера и да обеснява и намеква,че от 3 дена не бил спал деликатно да се побутва по ноздрата и да говори само за партита/пръсване !?
Та главния въпрос е как мислите вие дали това е НОВАТА ЧАЛГА която масово навлиза сред младежта и води до затъпяване морално/социално и т.н. !?

Fisherman
06-19-2013, 22:11
Бившата ми приятелка посегна към наркотиците. Разочарова ме,възлагай големи надежди на нея.

buddhaa
06-19-2013, 22:21
даже няма да да те удовлетворя с нормален отговор щото си тъпо дете което не може да мисли разумно

tireheb
06-19-2013, 22:56
СВАЛЯМ СА, ДИГАМ СА, ПРАА ГО ПО ЦЯЛ ДЕН

Lychezar
06-20-2013, 08:19
"Будхаа:Та главния въпрос е как мислите вие дали това е НОВАТА ЧАЛГА която масово навлиза сред младежта и води до затъпяване морално/социално и т.н. !?"

Тук е необходимо да се разгледа връзката между типа и общество и типа култура. Мисля, че с промяна на икономическото развитие се променя и културната среда, тоест културата се явява като следствие, а не като причина. Следователно ако не беше чалгата, щеше да е "Димчоу" или пък някой друг.

Au79
06-20-2013, 09:14
с промяна на икономическото развитие се променя и културната среда, тоест културата се явява като следствие, а не като причина
Съгласявам се напълно, но ако икономическото ни състояние продължи да се влошава, а с него и нивото на културата, къде ще му излезе краят?

ge6aaaa3
06-20-2013, 09:14
МАМКА МУ, ПИШЕ СЕ БЪЛГАРСКИ, НАУЧЕТЕ ГО!!!
Иначе, да, въпросния образ ми е доста нелицеприятен и повечето му песни не струват, но има и добър български рап. Ъпсурт, Маната, Керанов... За тези се сещам сега. Общо взето, който е започнал да прави музика за пари, прави глупости. Този Димчоу има и хубави песни, но от времето преди да нашуми толкова. Като цяло тези негро-имитатори не ме кефят много, ама все още са далеч от простотията на чалгата. Не мога да се съглася, обаче, че която и да била музика е виновна за наркоманизирането на децата. Истината е, че повечето родители не струват. Те са свикнали да лежат на обществената безотговорност и за личния си провал винят музика, училище, общество, правителство и т.н. Децата, пък занят, че ще им се размине най-много с мъмрене и всичко е 6. И друго има, че на учениците им е скучно, Особено тези след двехилядната година, не знаят какво е да излезеш да пориташ, да се катериш по дърветата, да свършиш някоя беля и после да бягаш през глава и да се надяваш да не те хванат, щото ще си наказан да не излизаш... Те масово си стоят на компютрите и ако случайно излязат, то е за да се съберат в някоя градинка, за да пушат и пият.

Lychezar
06-20-2013, 09:36
"АУ70: Съгласявам се напълно, но ако икономическото ни състояние продължи да се влошава, а с него и нивото на културата, къде ще му излезе краят?"

Мисля, че средната класа ще продължава да се стеснява, а ще се увеличава групата на простолюдието. Простолюдието са хората, за които хубостта на жените се измерва по големината на изкуствените им гърди, чалгата е висок нравствен идеал, управляват се от телевизията и за тях е важно примерно коя жена с кой футболист си е легнала... Простолюдието е харкатерно не само за България, то е характерно за всички модерни общества, въпросът е, че според мен трябва да се защитава средната краса, мнозинството да се пренасочва към нея, защото тя е гарант за устойчиво развитие на една икономика.

UNITED2
06-22-2013, 00:18
Всички амеби, не само ДимчоУ, а Криско, Дриско и 100 кила просто се вживяват като някакви "деца на дявола" и се опитват да налагат някакви пороци, възпявайки ги като нещо готино, модерно и т.н
Като цяло комерсиалния рап в момента е нищо повече от реклама на наркотици и алкохол. Най-лошото е, че наистина става по-популярен от чалгата и малчоганите от педерасти и курви се превръщат в дрогирани педерасти и курви.
Но няма лошо де, т'ва все ще доведе до някакъв край някога ;)

buddhaa
06-22-2013, 01:41
национална катастрофа може би !? хаха

AliceSw
06-26-2013, 11:13
що бе, и ние обичаме пиленца...ама не можем да си ги готвим :D

Pos7_
07-11-2013, 22:51
''keep it in the nose man, целия във КОКО''

socareless
07-12-2013, 15:30
Кефех му се на димчоу до един момент и още ме кефят някои песни, ма изтъпява със всяка изминала песен - факт.
Колкото до наркотиците, ако човек има заложени в него склонности към тях, по един или друг начин ще му стане любопитно в един момент и ще опита.Със сигурност една песен или един човек не са достатъчен аргумент и немогат да те мотивират до такава степен, че почнеш да взимаш наркотици..избора го прави всеки сам за себе си и до голяма степен всичко зависи от емоционалното състояние на съответния индивид ,обкръжаващата го среда и неговото възпитание, но един образ,до който имаш само виртуален допир,не мисля че може да е причина за употребата на наркотички, сори ама е тъй!

ge6aaaa3
07-22-2013, 09:58
https://www.youtube.com/watch?v=0WeidyW8wHg