PDA

View Full Version : Отслабване за лятото за тийнейджъри ( и не само ) !!



Stellichka
06-20-2013, 16:25
Здравейте , вече е лято ии аз , чак сега , се загрижих за оформено и стройно тяло . Все пак ще се наложи да носим бански , нали ? Та едва ли съм само аз, която искам да отслабна , наложително ми е ; д ! Ако искате споделяйте вие какви упражнения правите и дали имат ефект .
Като за начало искам да ви кажа една диета , която не е баш диета , защото е за тийнейджъри , ами е по-скоро правилно хранене за ускоряване на метаболизма и здравословен начин на живот . Та и режимът е :

1.Закуска - на закуска можем да ядем от всичко - белтъци , мазнини и въглехидрати , за да имаме енергия за цялата сутрин . Препоръчително е да се яде по една филия хляб ( най-добре да е пълнозърнест , или черен ) препечена , сирене , кашкавал , салами , но по 2 резена най-много ако е шунков , плодове , мляко и общо взето това . Ако пиете кафе ( аз пия 3в1) то да е 30мин. след като сте закусвали .

2. Обяд - на обяд не се ограничавайте .. яжте предимно телешко и пилешко , ориз , варени картофи , може пак една филия препечен хляб, и когато станете от масата да чувствате малък глад . Това ще е добре !

3.Следобедна закуска - може би плод или нискомаслено мляко . Аз за следобедна закуса ям по един банан или ябълка , а сега понеже е сезона на ягодите и черешите , може по 500 - 700 грама !

4.Вечеря - тя трябва да е най-лекото ви хранене за деня . Без хляб , плодове , салати и нещо , което да съдържа малко въглехидрати , мазнини и белтъчини !

Това е ! Аз започнах този режим на 56 кг. , а сега съм 53 кг . Имайте впредвит , че трябва да карате без никакво газирано . По 1.5-2 литра на ден пийте вода ! Тя пречиства токсините от тялото и пречи за надебеляването ! Ще се радвам и вие да споделите какво правите вие , за да остлабнете ! :)

YourMomSmokesCrack
06-23-2013, 10:49
Ужас. :D

shusha
06-23-2013, 10:59
Ммм, не е балансирана диетата според мен.

D*Rose
06-23-2013, 11:07
естествено, че не е - 500-700 грама плодове? при отслабване?! и то череши?! ... те са сладки - това е като да си ядеш шоколад.

наистина, плодовете съдържат витамини и са полезни, но не и когато се опитваш да сваляш - при такива режими се яде кисел плод веднъж за деня и то 30 минути преди закуска

DownloadVirus
06-23-2013, 12:09
Аз пък дъня хляб с конско преди лягане и свалям. U jelly brah ?

lyuba991
06-23-2013, 12:38
Ще ми е полезно, мерси :)

marrcandy
06-24-2013, 13:02
Най -безсмислената диета. Отслабване с череши , ужас.

Stellichka
06-24-2013, 14:28
Не съм казвала , че са задължителни . На някои хора им действат добре , на други - не ! ;) А относно упражненията - какво ще кажете ? Пилатесът ефективен ли е , защото съм чувала , че на много хора им помага , а на други никак не действа ..

deniid
07-01-2013, 19:39
Аз правя йога и имаше доста добър ефект при мен. Свалих няколко килограма и за няколко месеца йога тялото ми стана излкючително гъвкаво и издръжливо. Предлагам ти да се пробваш и ти с йогата, защтото влияе също така добре и на психиката. :)

Christina13
07-01-2013, 20:12
Аз правя сега 30 Days Shred :)

ggb
07-07-2013, 21:02
А какъв ти е хр режим ?

chushkopek
07-16-2013, 16:06
НВД google it. Относно упражненията-кардио.

ICFfan
07-17-2013, 12:57
Писането на кирилица е задължително

$h@d0w

Minwu
07-18-2013, 14:56
естествено, че не е - 500-700 грама плодове? при отслабване?! и то череши?! ... те са сладки - това е като да си ядеш шоколад.

наистина, плодовете съдържат витамини и са полезни, но не и когато се опитваш да сваляш - при такива режими се яде кисел плод веднъж за деня и то 30 минути преди закуска


Въобще не го слушай. Другите, които говорят глупости за плодовете също. Нали се сещаш, че тялото реигира по един начин на 2000 калории от плодове/зеленчуци и съвсем по различен начин на бял хляб, месо и т.н. Успеха на местните диети идва от факта, че намаляват апетита (перфектно е за хора, които трудно контролират апетита си).

Иначе ICFfan го каза. Каквото и да ядеш, ако си в дефицит слабееш. Друг е въпроса, че се превръщаш, в това което ядеш - ти прецени дали да ядеш боклуци. (:

chushkopek
07-20-2013, 08:52
Ако ще давате савети, поне прочетете нещо преди това. Силова тренировка за отслабване? От какъв зор? Никога няма лошо да се прави такава, но по никакъв начин няма да подпомогне отслабването. Ясно е, че каквото и да ядеш, ако си на ОКБ ще сваляш, въпроса е какво ще сваляш.....почти всякакво месо е перфектно за НВД, поради ниското садържание на въглехидрати, плодовете са си баш въглехидрати и витамини.

ICFfan
07-23-2013, 05:05
Въобще не го слушай. Другите, които говорят глупости за плодовете също. Нали се сещаш, че тялото реигира по един начин на 2000 калории от плодове/зеленчуци и съвсем по различен начин на бял хляб, месо и т.н. Успеха на местните диети идва от факта, че намаляват апетита (перфектно е за хора, които трудно контролират апетита си).

Иначе ICFfan го каза. Каквото и да ядеш, ако си в дефицит слабееш. Друг е въпроса, че се превръщаш, в това което ядеш - ти прецени дали да ядеш боклуци. (:

Ne sum chovek, koito preporuchva dieti i nikoga nqma da buda. Po-dobre chovek da se nauchi na pravilni hranitelni navici i na namaleni kolichestva ot tova da mu se kazva kakvo i koga da qde.

Silovata trenirovka e mnogo po-dobra za svalqne na kila ot kardioto. V bonus shte izglejdash mnogo po-dobre.

Minwu
07-25-2013, 19:52
Ако ще давате савети, поне прочетете нещо преди това. Силова тренировка за отслабване? От какъв зор? Никога няма лошо да се прави такава, но по никакъв начин няма да подпомогне отслабването.

Май ти си този, който трябва да попрочете малко...

- Тренировката с тежести има ефект до 48 часа, докато при кардиото гориш много, но след като спреш - спира и горенето.
- Правиш мускули, а мускулите горят много, тъй като тялото дава мило и драго да ги запази.
- Като отслабне и няма мускули тялото и ще бъде на допир като балон с вода/желе.

Няма как да направи красиво тяло без мускули.

6mateto
08-05-2013, 14:58
Не съм казвала , че са задължителни . На някои хора им действат добре , на други - не ! ;) А относно упражненията - какво ще кажете ? Пилатесът ефективен ли е , защото съм чувала , че на много хора им помага , а на други никак не действа ..
Действа и то много. За йогата няма да коментирам...на всичкото и отгоре те прави много по- пластична което си е голям +. Сега всички се запалиха по зумбата. Не ги подценявай. То гледаш хората на клипчето, че ги правят лесно, ама като почнеш се потиш и натоварваш от много малко. Ако избереш някой от тези спортове, ще има големи резултати. След като ги направиш чувстваш, че се разпадаш, но на другия ден имаш чувството, че ще литнеш. Ииии тая диета не е диета :)

Naive
08-07-2013, 00:17
Никога не съм разбирала хората, които искат да отслабнат за лятото. Лятото е сезон, който трае само три месеца, за да имаш красиво тяло за тези три месеца, трябва да си работил върху него останалите 9 и да продължаваш да работиш и през тези три.
Хубаво, лятото се показваме по бански и хората ни виждат. Ама какво, през останалото време да не мислиш, че по дрехите не си личи дали си тлъст или не си? Ти не се ли гледаш през останалото време, не се ли чувстваш некомфортно?
Ако променяш нещо, започни да го правиш с идеята, че то ще е трайно и че ще е процес, който няма да е равен на три месеца, т.е. на едно лято. Ако не ти е такава нагласата, по-добре не започвай, защото и другата година ще пускаш същата тема.
Да не говорим, че менюто е пълен абсурд.
РБД/НВД, примерно, + тренировка с тежести и (интервално) кардио и ще имаш и тонус, и резултати.


Ако ще давате савети, поне прочетете нещо преди това. Силова тренировка за отслабване? От какъв зор? Никога няма лошо да се прави такава, но по никакъв начин няма да подпомогне отслабването. Ясно е, че каквото и да ядеш, ако си на ОКБ ще сваляш, въпроса е какво ще сваляш.....почти всякакво месо е перфектно за НВД, поради ниското садържание на въглехидрати, плодовете са си баш въглехидрати и витамини.
То и ти чел-недочел. Най-малкото ти се забързва метаболизма. Друго - само кардио ти ебава майката на мускулите, 'айде няма нужда.

chushkopek
08-09-2013, 12:08
Не съм казал да не прави силова....казвам и, че няма да отслабне от нея без кардио и адекватно хранене.

Баща Ти
08-09-2013, 15:06
:D :D :D Откъде ги намирате тея "диети"...

Naive
08-11-2013, 01:12
Не съм казал да не прави силова....казвам и, че няма да отслабне от нея без кардио и адекватно хранене.

Каза, че няма да подпомогне отслабването, което не е така.
Ако прави само кардио, ще губи ММ => бавен метаболизъм => трудно горене на мазнини. Освен това няма да изглежда красиво, защото мускулите държат тялото стегнато, а ще бъде skinny fat.

Pr0gr3civ3R
08-11-2013, 08:58
гледах , гледах и направих извода , че е по-лесно да помпаш от колкото да си на диета :D

Stellichka
08-26-2013, 14:12
Май ти си този, който трябва да попрочете малко...

- Тренировката с тежести има ефект до 48 часа, докато при кардиото гориш много, но след като спреш - спира и горенето.
- Правиш мускули, а мускулите горят много, тъй като тялото дава мило и драго да ги запази.
- Като отслабне и няма мускули тялото и ще бъде на допир като балон с вода/желе.

Няма как да направи красиво тяло без мускули.

Напълно съгласна ! Ако отслабнеш без да имаш някакви мускули ще изглежда мноооого грозно . Познавам такива хора !