PDA

View Full Version : Начинаеща в фитнеса..



Chikalocaa
06-21-2013, 08:51
Реших че малко фитнес няма да навреди,но съм още нова и не съм сигурна дали програмата ми е добра.И така редувам крака и корем.Относно краката започвам с загрявка 15 мин след това обикалям вс уреди за крака и дупе и накрая пак 15 мин кардио.Относно корема смесвам корем и рамене.Започвам загрявка 15 мин след това взимам 2 гири 3 ли 4кг.И правя различни упражнения.След тах преминавам към корема и накрая 15 мин кардио.Ходя 3/4 пъти седмично достатачно ли е?

DownloadVirus
06-21-2013, 09:16
Преди краката загрей,след тях не прави кардио.. Направи си една кръгова програма или виж в сайта на bb-team.org има 3-4 дневни сплитове за отслабващи дами. Вкарай и упражнения за другите части на тялото,освен ако не цялата не си само крака и дупе.

Chikalocaa
06-21-2013, 20:08
Ами аз наблягам на стягането.Всмисъл ,че корема ми е най-зле ,но правя само 3/4 упражнения за корем.

Stellichka
06-22-2013, 20:45
Аз ти предлагам вместо да се натоварваш толкова с тежести , кардио и всякакви такива , ходи на фитнес редовно,примерно 5 дни в седмицата,тренирай цяло тяло,ако целта ти е отслабване - прави повече аеробни упражнения и кардиото може да го правиш един път на ден ии най-добре да е сутрин на гладно . Относно загрявката не е нужно да е 15 мин. ,важното е всички стави да са загряти ,за да няма контузии и още нещо - преди да почнеш тренировка подскачай или прави бързи движения ,за да ти се покачи пулса , за да може по-лесно да изгаряш мазнини ! :) ето от тук можеш да вземеш полезно съвети -- www.fitnesinstruktor.com

Canis_Dirus
06-23-2013, 21:35
И ако ходиш главно, за да свалиш и постегнеш, забрави за тежестите.

Ми...




НЕ!

Canis_Dirus
06-23-2013, 22:02
Стягане = мускулен тонус - получава се от натоварване на мускулите ака. тренировки с тежести.
отслабване = отрицателен калориен баланс и висок % от МСЧ за продължителен период от време. последното се получава пак с тренировки с тежести.

firstdiesel
06-23-2013, 23:20
общофизическа кръгова тренировка!

next question.

marrcandy
06-24-2013, 14:00
общофизическа кръгова тренировка!

next question.

Това + кардио, обаче на гладно. Като тичаш след тренировка нишо не правиш. Преди тренировка окей,ама след няма смисъл.

Chacho
06-24-2013, 14:10
Кардио на гладно преди тренировка? Кво ще постигне от тренировката, освен да си канибализира мускулите?

marrcandy
06-24-2013, 14:41
Кардио на гладно сутрин имах в предвид.
Като цяло според мен само това кардио има смисъл . Въпреки , че аз и него не го правя. Хихихи мързел .

Chacho
06-24-2013, 14:54
Кардио на гладно сутрин имах в предвид.
Като цяло според мен само това кардио има смисъл . Въпреки , че аз и него не го правя. Хихихи мързел .

Стига да правиш кардио за отслабване - до известна степен да.

DownloadVirus
06-24-2013, 14:55
Кардио с тежести е по-яко.

Chacho
06-24-2013, 15:23
^Мен тва ми се отразява доста зле на ставите.

DownloadVirus
06-24-2013, 15:30
Тренирай с тежко тогава :))

marrcandy
06-24-2013, 19:21
Ооо толкова мраза кардио,пък с тия тежести епен ме изгуби. :д

firstdiesel
06-24-2013, 21:02
на гладно никво трениране .... освен при някои случаи с хора с наднормено тегло

няма ли аминокиселини в кръвта топиш мускулатурата здраво!

DownloadVirus
06-24-2013, 21:23
на гладно никво трениране .... освен при някои случаи с хора с наднормено тегло

няма ли аминокиселини в кръвта топиш мускулатурата здраво!

Тоест искаш да кажеш мазнините?

innaaa
06-24-2013, 22:00
Само на мен ли инструктора ми се кара като ходя да тренирам на гладно, имало е и случаи в които ми причернява и не се получава особено добра тренировка, така че не се впрягайте чак толкова! :-)

DownloadVirus
06-24-2013, 22:02
Той инструктурът ти толкова и знае..Е може просто да не е в течение с нещата,но няма значение.. Тренировките на гладно са оптимален вариант.

Canis_Dirus
06-24-2013, 22:40
Най-яките тренировки стават на гладно. Факт.

firstdiesel
06-24-2013, 22:46
абе един протеинов шейк няма да е зле да се земе преди тренировката

firstdiesel
06-24-2013, 22:48
Тоест искаш да кажеш мазнините?

и мазнини и мускулна маса!

що да я губим масата, като може и да не я губим ?!

Chikalocaa
06-25-2013, 07:48
Ха аз като съм гладна нищо не мога да правя.Пък и обожавам да ям!! :DD

DownloadVirus
06-25-2013, 10:39
и мазнини и мускулна маса!

що да я губим масата, като може и да не я губим ?!

Е мускулна маса в никакъв случай не се губи. Само мазно,освен ако още не гориш храната от предния ден,че има и такива свине :))

Chacho
06-25-2013, 11:21
Ако не гориш от храната, гориш задължително мускулна маса. Може енергията да идва основно от мазнините, но не идва изцяло от там. Колкото по-интензивно тичаш, толкова по-малко от изгорените калории ще са мазнини.

А и като тичам сит, напредвам на издръжливост по-бързо, отколкото при гладно тичане, най-вече заради психологическия фактор, щото ми е много по-лесно да се напъна в края на сита тренировка, отколкото в края на гладна.

Издръжливостта някак си много бяга от уравнението. Половината, които се хващат да правят кардио за отслабване, не могат да издържат и 30 минути непрестанно тичане, и не успяват да изгорят особено много. За мен една качествена кардио тренировка цели и качествен разход на калории, и трупане на аеробна издръжливост.

Плюс това съм забелязал, че при интензивните тренировки се тренира много неравномерно, особено при HIIT. Единият път си разкачват ставите при спринта, вторият път спринта им е със скоростта на охлюв, при ходенето/бавното тичане си тичат със всевъзможни скорости и в един момент губиш идея за натоварването, не можеш да прецениш колко още сили имаш и как да ги разпределиш. За капак при интензивно бягане някои окапват от анаеробното натоварване и не могат да си впрегнат краката за още малко аеробна дейност.

И един момент, който не засягаме при тичането на гладно. Там психологическият фактор е от значение, щото изпитанието на волята се появява още в началния момент и като не издържи човек, не изпълва потенциала на тренировката на гладно. Едно е да избягаш 100 метра и да си кажеш "боже, направо не мога повече, ще се напъна за още 100м максимум", друго е да си минал 12км и да си кажеш "където са 12, там са и 13".

DownloadVirus
06-25-2013, 11:26
Ако не гориш от храната, гориш задължително мускулна маса. .

Изцяло гориш от мазнините,такова нещо като горене на мускулна маса,освен,ако не си изчистен на 2-3% мазнини няма. Това са пълни глупости. Първо се гори храната после част от гликоген и почват мазнините,като тялото произвежда растежен хормон,за да предпази мускулната си маса.

TheNormalGuy
06-25-2013, 11:34
Според мен най-добрата комбинация за отслабване е силово + кардио + диета, тренировките са силови защото са с висока интензивност, при този начин на трениране се запазва мускулната маса, сваля се най-вече от мазнините и се поддържа бърз метаболизъм. Погледнете тази статия –> Защо да тренираме с тежести, когато отслабвате (http://lubomirivanov.com/1297/)

Chacho
06-25-2013, 11:45
Изцяло гориш от мазнините,такова нещо като горене на мускулна маса,освен,ако не си изчистен на 2-3% мазнини няма. Това са пълни глупости. Първо се гори храната после част от гликоген и почват мазнините,като тялото произвежда растежен хормон,за да предпази мускулната си маса.

То тоя растежен хормон не компенсира катаболитното състояние на организма. При тичането на гладно (както е по традиция), нямаме останали енергийни носители от храната, гликогеновите депа са на минимума и започваме директно с мазнините. Отначало ще топиш мазнини и вода, но тялото няма да може да смогне, щото много бързо ще стигне до преумора. Тогава настъпва силно катаболитно състояние на организма и почва да се храни откъдето може - а това означава аминокиселините от мускулите ти. И както казах, повечето "пробягващи" не могат да бягат като хората, тръгват с грешен интензитет, с лоша подготовка и процентът на изгорени мазнини към мускули спада още повече.

DownloadVirus
06-25-2013, 11:51
Чист broscience.

Chacho
06-25-2013, 12:09
Чист broscience.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2269057/

Има параграф Discussion, първите редове са точно за това и има препратки към още изследвания, които са показали същото - а именно че се гори мускул при ниски нива на гликоген.

Разгледай и още, отдавна съм чел, но съм сигурен, че анаболитните ефекти (хормон на растежа, инсулин) се компенсират от катаболитните при екстремния случай.

DownloadVirus
06-25-2013, 12:31
Не ми е нужно изследване,аз съм ходещ изследовател и експериментатор :) При стабилна храна (поддържане на полозителен азотен баланс) от по +500 и нагоре даже калории в излишък няма шанс да се случи подобно нещо. Ако караш на по 1500 калории и правиш 20 часови фастове и тренираш като луд никой не ти е виновен.

Chacho
06-25-2013, 12:54
Е ти мислиш ли, че момиче, което е тръгнало да отслабва, ще държи положителен калориен баланс и няма да се е хвърлила на някаква безумна диета?

А и храненето ще компенсира горенето на мускули в крайна сметка, но и до известна степен компенсира горенето на мазнини. И грам не променя факта, че на гладно и при интензивна тренировка ще гориш и мускул. Защо да не гориш много по-голям процент мазнини от калориите, като не коства много, просто да се нахраниш час и половина по-рано, и да бягаш умерено?

redbul2
06-25-2013, 17:19
и има препратки към още изследвания, които са показали същото - а именно че се гори мускул при ниски нива на гликоген.
Съвсем логично е,дори без най-новите изследвания. При дефицита на гликоген се разграждат протеините до аминокиселини. След което от някои аминокиселини се синтезира глюкоза.
За ефективно кардио се препоръчва да се прави на гладно или 1-2 часа след последното хранене. И преди това да се приемат аминокиселини. Които според ситуацията запълват дефицита на протеина в кръвта,но също така от тях може да се синтезира и малко количество глюкоза при необходимост.

firstdiesel
06-25-2013, 17:52
няма ли аминокиселини у кръвта, мускула хем няма сила, хем няма издръжливост и се износва (гори, както казваме ние) по-бързо .. и след тва И възстановяването е тегаво, та и след възстановяването не на нивото на което е било, а по-надолу ......... не казваме че мускулът се гори за енергия, а амортизирането на мускулните нишки е огромно и не може да се реставрира, понеже материял ЙОК (всъщност мъртвата тъкан се гори за енергия, но като е мъртва тъкан приемаме, че вече не е мускул) .. какъвто и хормонален бууст да имаш, няма ли материял, ако ще тестостерона да е 10 пъти над нормата .. пак ще трепеш мускула

на по-прост език не мога да се изкажа .... може би и на по-сложен не мога ама :D :D

firstdiesel
06-25-2013, 17:55
и моля всички да правят разлика между на гладно и на празен стомах!

най-добре се тренира, когато си НАХРАНЕН, НО СТОМАХА Е ПРАЗЕН!

DownloadVirus
06-25-2013, 20:52
Подобни неща свързани с възстановяване няма,като няма аминокиселини и протеин се гори мазнини единствено. Ти го гледаш като 8-10 часа без храна,но тялото го гледа като цикличност и имаш от миналия ден храна,която като си бил в калориен излишък те захранва достатъчно. Подобни путкенски неща от типа на гориш мускул не съществуват,ако не си вече в състезателна форма на мазнини,които принципно никой в този форум не е слизал.

firstdiesel
06-25-2013, 21:58
Подобни неща свързани с възстановяване няма,като няма аминокиселини и протеин се гори мазнини единствено. Ти го гледаш като 8-10 часа без храна,но тялото го гледа като цикличност и имаш от миналия ден храна,която като си бил в калориен излишък те захранва достатъчно. Подобни путкенски неща от типа на гориш мускул не съществуват,ако не си вече в състезателна форма на мазнини,които принципно никой в този форум не е слизал.

бате не знам ... ама ми вкарваш доста въпростиелни в главата, ако твърдението ти е вярно аз трябва да правя коренни модификации в диетата си

DownloadVirus
06-25-2013, 22:00
Е к'ви коренни модификации,нали си правил warrior diet ,не разбра ли смисъла на този тип начин на хранене?

firstdiesel
06-25-2013, 22:04
Е к'ви коренни модификации,нали си правил warrior diet ,не разбра ли смисъла на този тип начин на хранене?

ти от писанията на този автор ли говориш ?

аз ама и с warrior diet зимах протеин преди тренировка .. и вече след тренировка почвам преяждането

DownloadVirus
06-25-2013, 22:08
Не,говоря от личен опит. Писанията на автора ги давам ей така да се прочетат,не че аз ги чел..Но аз съм разбрал каквото трябва на практика.

firstdiesel
06-25-2013, 22:12
абе аз пак си държа преди тренировка поне един протеинов шейк или кофичка кисело млеко .... или и двете

все пак граденето на миускулатура е приоритет във всеки спорт!

DownloadVirus
06-25-2013, 22:15
По-добре май би било да вкараш бцаа вместо протеин,няма да ти развалят фастинга,защото имат много малко калории. Преди тренировка няколко часа и преди тренировка. Говорим за нормално към 20тина грама бцаа на два пъти например (ЕДИТ: Общо 20 грама)

firstdiesel
06-25-2013, 22:20
По-добре май би било да вкараш бцаа вместо протеин,няма да ти развалят фастинга,защото имат много малко калории. Преди тренировка няколко часа и преди тренировка. Говорим за нормално към 20тина грама бцаа на два пъти например (ЕДИТ: Общо 20 грама)

правилно ... бцаа и глутамин ще е по-добре, пък влизат и по-бързо

DownloadVirus
06-25-2013, 22:33
Това са тънкости в материята,всъщност ненужни тънкости.. Ако приемаш достатъчно протеин през деня (предните дни) нищо няма да ти стане.Е гледай сега ,ако си към 90 кила и приемаш по 50 грама протеин дневно никой не ти е виновен. Протеинът нормално на 1,5гр на телесно тегло до около 2 грама. Демек като си като теб дето викаш преди 76 някъде 150 протеин си чук. А тренировките би трябвало да се подобрят малко.

firstdiesel
06-26-2013, 14:19
Това са тънкости в материята,всъщност ненужни тънкости.. Ако приемаш достатъчно протеин през деня (предните дни) нищо няма да ти стане.Е гледай сега ,ако си към 90 кила и приемаш по 50 грама протеин дневно никой не ти е виновен. Протеинът нормално на 1,5гр на телесно тегло до около 2 грама. Демек като си като теб дето викаш преди 76 някъде 150 протеин си чук. А тренировките би трябвало да се подобрят малко.

протеинът е над 300 :D :D worst case 250g

DownloadVirus
06-26-2013, 14:41
Абсолютно безсмислено и противопоказно,протеинът е трудно-достъпен източник на енергия.150 е макс.Аз качвам мускул с по 100 протеин.

firstdiesel
06-26-2013, 18:45
протеинът е толкова понеже
1. обичам много тези храни като вкус .. меса, кашкавали, сирена, кисело мляко
2. с протеините ми идват мазнините ... един продукт - 2 макронутриента
3. не съм фен на въглехидратните храни (макар че у смолян се сеят картофи :D)

ефекти
1.за добро или за лошо метаболизма става ултра бърз
2.мускулната ми сила и издръжливост са сравнително по-големи спрямо другите атлети с моите размери
3.мога да ям квото си искам .... но не искам понеже протеинът засища много ;D
4.от 4 години близо мастния запас не ми е мърдал (поне не така че да се усети), качвам само мускул .. а отделям не повече от месец на година за чистене ... (чистя с войнска диета, която всъщност е за качване :D)

а при твоя случай с 100г протеин дневно ... на теб май не ти се налага да ядеш такива храни като мен (които спрямо бюджета на българина са си скъпички) .. ти сигурно консумираш главно въглехидратни храни.. хляба примерно има около 10/100 протеин ... хипотетично и с груби сметки, ти удряш 100г протеин ако изядеш кило хляб

а за сваляне как става ? с въглехидратни храни - тегаво!

а и като се сваля протеиновия прием е нужно да се увеличи, но ако твоето твърдение е вярно, то тогава няма да е нужно..
просто ще се яде малко, но протеин only (опростявам, знам че можеш да се натровиш от протеин и че са нужни и микронутринети)

извод
споровете по форумите водят до рационализиране на изборите на тези които НИ четат .. така че дай да обединим сили и да направим тука един research :D

DownloadVirus
06-26-2013, 21:37
Еми свалянето зависи от калориен излишък / дефицит. Не е кофти да се сваля с въглехидрати,като имаш здрави тренировки и достатъчно мускул плюс това на 400 въглехидрат се режа като мастия,да не броя сега 200та грама мазнини и повече,където не са от чисти храни разбира се .. Иначе аз броя животинския към 100 от 500 грама сурово месо,а останалото ориз и макарони здраво. По едно време вкарвах макарони яйца и мед и си ги правих като макарони на фурна ,а свалянето принципно стана с по 100 грама протеин(само от 500 грама сурово месо) и задължително тренировките не съм ял по 16-18 часа друг път 12-14 и така.. Въглехидратите и мазнините са ултимативен източник на енергия,протеина е за градене само,никакъв смисъл няма от толкова много протеин,освен ако не си на зоб.

firstdiesel
06-28-2013, 12:37
така се чудя за един винстрол или станозолол .................

слабички, донякъде безвредни, много слаби странични ефекти...

DownloadVirus
06-28-2013, 13:33
Еми не знам,едно казват някъде,друго другаде.. Ако не си пробвал не можеш да дадеш адекватно мнение,за това не мога да ти кажа нищо..Но пък има накъде да се развиваш натурално,нали ? :)

Fisherman
06-28-2013, 20:41
Не забравяй да заделиш кешовица после за хемодиализа :)

Donnie.Yen
06-28-2013, 20:43
"стомба, стомба и лятото си бомба " ... не си играй с глуости ... удари един цикъл стомба и анавар и на върха на пирамидата излез с 50 грама метанол

Fisherman
06-28-2013, 20:43
слабички, донякъде безвредни, много слаби странични ефекти...

хахахаохаоехаоехаехохохох колко трябва да си тъп мойто момче,ем тялото ти не става за канафката ем ще зобиш,чак такава путка не очаквах да си,после ще имаш повече кърма в цицата от жена ти

Donnie.Yen
06-28-2013, 20:46
"стомба, стомба и лятото си бомба " ... не си играй с глуости ... удари един цикъл стомба и анавар и на върха на пирамидата излез с 50 грама метанол


гарант ти давам един приятел стана с 2 процента подкожни качи 20 кила мускулна маса изкочиха му вените като брайлова машина за четене е .. няма странични ефекти ..

Fisherman
06-28-2013, 20:47
хахахаххАХАХХАХА

Fisherman
06-28-2013, 20:52
Нямам търпение да стана 3ти курс вече,тръпна да разбера как всичките тия химикали предизвикват 3 вида рак на простата и инфаркт на миокарда

Donnie.Yen
06-28-2013, 20:52
така се чудя за един винстрол или станозолол .................

слабички, донякъде безвредни, много слаби странични ефекти...



бахти тъпака ;dddddddddd да и аз се чудя аспирин или баяр да пия .. глупак ,,,

Fisherman
06-28-2013, 20:54
колко трябва да си тъп брат,нищо ше запалиме едно масе по тоя случай за стимулиране на периокариона

Donnie.Yen
06-28-2013, 20:57
колко трябва да си тъп брат,нищо ше запалиме едно масе по тоя случай за стимулиране на периокариона


да да ай ей ся зимам малко кленбутерол да си напраим гаргара и да дръпнем поедин фас тетрахидрокарбинол и да глдаме мтв

Fisherman
06-28-2013, 21:01
дабрат,усрахме ги тука сериозно,дай да си ходиме преди да има разревани

Donnie.Yen
06-28-2013, 21:04
дабрат,усрахме ги тука сериозно,дай да си ходиме преди да има разревани


бааахти малоумния пишльо - чудя се кое е по-леко станозолол или винстрол ... баахти тапака .. станозолол е химичното съединение глупак такъв а винстрол е пазарното име педал майна .. сеедно да рече чуде се кво да пия за глава метамизолнатрий или аналгин ;s

Fisherman
06-28-2013, 21:05
кво ше пушиме днеска,тютюн или табако

Donnie.Yen
06-28-2013, 21:13
кво ше пушиме днеска,тютюн или табако

кленбутарол на стопилка с лула

Donnie.Yen
06-28-2013, 21:25
омнадрен на помпа :S

DownloadVirus
06-28-2013, 22:19
Бая замрял форум и особено раздел.

Fisherman
06-28-2013, 22:39
дигайте си тежестите там и не се занимавайте с глупости,НЯМА химикал,който да е безвреден,всичко се метаболизира в черния дроб или се натрупва или уврежда нещо после.тая мегаломания да си 100 кила мускули до нищо не води,ей го аз съм 70 кила сигурно не съм се мерил с години,бича тука от 2 години и съм супер доволен,въпреки че става адски бавно без диети и фитнес,боли ме кура мене

защото нищо хубаво не става бързо :)

DownloadVirus
06-28-2013, 22:45
Крайностите не са хубаво нещо,ти си в другата крайност и това също не е хубаво :)

Fisherman
06-28-2013, 22:52
Посочи ми я тая крайност,че не виждам

DownloadVirus
06-28-2013, 23:34
Да не правиш нищо за тялото си..Да ядеш каквото хванеш и да тренираш ,за да си ебеш майката само.

Fisherman
06-29-2013, 00:07
Да не правиш нищо за тялото си..Да ядеш каквото хванеш и да тренираш ,за да си ебеш майката само.

хаха под ядене на какво хвана .нямам предвид дюнери и пици,говоря млека кашкавали сирене пържоли без да броя грамове протеин сеш се

firstdiesel
06-29-2013, 10:50
тука некви 2 путки от МУ Филбе, дето немат нито знания, нито възможности се перят, колко са велики в некъв форум, като показват колко са прости и ограничени и най-вече СМОТАНИ .. и си мислят, че кат учат в медицински университет са голямата работа, а всъщност са по зле и от тези от ПУ!

сигурно до 12 клас сте носили банички на селските пехливани край пловдивските села ... аре завивайте

то е ясно че нито сте тренирали нещо, нито знаете нещо за спорта или за хранене или за каквото и да е било свързано със спорт

и за сведение само, Винстрол е инжекционен, а Станозолол е на хапове (орален), а химическия състав е същия ... хаповете още се продават под името Стромбафорт. ТЪПАК СИ ТИ, дето не знаеш разликата, а си аптекар

Fisherman
06-29-2013, 11:43
Ти си насран нещастник химик кво си отваряш устара въобще от фитнес не разбираш кур

Fisherman
06-29-2013, 11:47
Ебати софийския глупак кръгъл,не знае разликата межди търговска марка и хим. съединение

firstdiesel
06-29-2013, 13:46
aз знам разликата, но ми стана много ясно, че вие не я знаете ;D :D :D хем сте прости, хем тъпи

станозолол се произвежда от много фирми ;) някои си го произвеждат и го предлагат под името "Станозолол", други - не ...
инжекционният вариянт се предлага под имената Винстрол, Рексогин и др.; предлага се и на таблетки за орално приемане под имената Станозолол, Стромбафорт, Стромба, Естанозолол, Рексобол, Станодекс и др.
жалко е аптекари да не го знаят това :D .. а и на 'сичкото отгоре да се правят и на умни .. you are pathetic!

a вие нямате никво право да съдите мен, дали и колко разбирам ... понеже нито сте постигнали нещо, нито имате опит
и не съм толкова "насран нещастник", понеже вече работя в АКТАВИС като Master data analyst и отговарям за вноса и дистрибуцията на ония работи дето ти ше ги продаваш на бабичките .. отделно съм спонсорин атлет от VIOEXYL Greece, НЕКА МИ Е ЗЛЕ!

и понеже още не ми вярвате, че сте много смотани ще ви кажа разликата между вас и студенти от МУ София
тези от МУ София могат да ти обеснят действието на стероида,
да ти обеснят РЕАЛНИТЕ последствия от него и в какъв мащаб се проявяват
как и дали този препарат може да доведе до трайни малофункции в организма
кога се проявяват страничните ефекти, как можеш да ги избегнеш и кога трябва да потърсиш медицинска помощ
да ти кажат РЕАЛНИТЕ повреди*, които могат или ще настъпят при различната дозировка на препарата
да ти обеснят какво и колко рискуваш, и какво РЕАЛНО жертваш, след като започнеш прием на определен препарат или комбинация от препарати

освен темата за стероидите
тези от МУ София могат да те консултират за хранене и можеш да водиш дискусия с тях на тема Спорт и Спортна медицина

студентите от МУ София, не преписват от учебниците, когато пишат във форуми, понеже знаят, че теорията понякога е доста далече от опита ....... ТЕ ОЩЕ ЗНАЯТ, че спортът и свързаните с него действия могат да са само ПРЕДПОСТАВКИ към някое заболяване, а не преки и сигурни причинители на това заболяване

ПОЗДРАВИ!

DownloadVirus
06-29-2013, 15:38
хаха под ядене на какво хвана .нямам предвид дюнери и пици,говоря млека кашкавали сирене пържоли без да броя грамове протеин сеш се

Е то значи пак си на режим и по твоите думи ставаш путка. Ник'ва логика..

Fisherman
06-29-2013, 16:00
Е то значи пак си на режим и по твоите думи ставаш путка. Ник'ва логика..

просто гледам тия продукти да присъстват винаги към всекидневната манджа тва не е диета,а добавка

Fisherman
06-29-2013, 16:01
aз знам разликата, но ми стана много ясно, че вие не я знаете ;D :D :D хем сте прости, хем тъпи

станозолол се произвежда от много фирми ;) някои си го произвеждат и го предлагат под името "Станозолол", други - не ...
инжекционният вариянт се предлага под имената Винстрол, Рексогин и др.; предлага се и на таблетки за орално приемане под имената Станозолол, Стромбафорт, Стромба, Естанозолол, Рексобол, Станодекс и др.
жалко е аптекари да не го знаят това :D .. а и на 'сичкото отгоре да се правят и на умни .. you are pathetic!

a вие нямате никво право да съдите мен, дали и колко разбирам ... понеже нито сте постигнали нещо, нито имате опит
и не съм толкова "насран нещастник", понеже вече работя в АКТАВИС като Master data analyst и отговарям за вноса и дистрибуцията на ония работи дето ти ше ги продаваш на бабичките .. отделно съм спонсорин атлет от VIOEXYL Greece, НЕКА МИ Е ЗЛЕ!

и понеже още не ми вярвате, че сте много смотани ще ви кажа разликата между вас и студенти от МУ София
тези от МУ София могат да ти обеснят действието на стероида,
да ти обеснят РЕАЛНИТЕ последствия от него и в какъв мащаб се проявяват
как и дали този препарат може да доведе до трайни малофункции в организма
кога се проявяват страничните ефекти, как можеш да ги избегнеш и кога трябва да потърсиш медицинска помощ
да ти кажат РЕАЛНИТЕ повреди*, които могат или ще настъпят при различната дозировка на препарата
да ти обеснят какво и колко рискуваш, и какво РЕАЛНО жертваш, след като започнеш прием на определен препарат или комбинация от препарати

освен темата за стероидите
тези от МУ София могат да те консултират за хранене и можеш да водиш дискусия с тях на тема Спорт и Спортна медицина

студентите от МУ София, не преписват от учебниците, когато пишат във форуми, понеже знаят, че теорията понякога е доста далече от опита ....... ТЕ ОЩЕ ЗНАЯТ, че спортът и свързаните с него действия могат да са само ПРЕДПОСТАВКИ към някое заболяване, а не преки и сигурни причинители на това заболяване

ПОЗДРАВИ!

ти си тъп човек дизел,никой няма да ти чете пътеписа тука,прай цикъл с квото щеш лапач накрая един цикъл с хлор направи

DownloadVirus
06-29-2013, 16:05
Явно не ги ядеш достатъчно и не тренираш правилно щом си 70 kg,освен ако не си бая нисък .

Fisherman
06-29-2013, 16:21
1,75 съм всичко ми се види окей,аз бодибилдър нема да ставам

движението е здраве

DownloadVirus
06-29-2013, 21:09
Не е нужно да ставаш бодибилдър,всички сме любители просто ,това не означава,че трябва да не се интересувам и ограмотявам относно тренировки и хранене :)

ararat
06-30-2013, 15:10
Тоя целият спор произлиза от това, че някои индивиди просто не могат да приемат факта, че някои хора имат цели различни от техните. Има доста начини на трениране, някои определено са по-ефективни от други за определени цели, но освен ако нямате някакви професионални амбиции, по-важното е да не си пропускаш тренировките и да се опитваш да прогресираш постоянно ( храненето няма да го засягам). Същото е и положението с добавките и препаратите, всеки прави избора лично за себе си. Не мисля, че имаш право да критикуваш някой единствено за това, че приема нещо, понеже както казах това си е личен избор, индивида си е направил преценката, и не вреди на никой, освен евентуално на себе си. Не виждам смисъла в това всяка тема в раздела да се пълни с едни и същи глупости.

Chacho
07-01-2013, 08:56
Тоя целият спор произлиза от това, че някои индивиди просто не могат да приемат факта, че някои хора имат цели различни от техните. Има доста начини на трениране, някои определено са по-ефективни от други за определени цели, но освен ако нямате някакви професионални амбиции, по-важното е да не си пропускаш тренировките и да се опитваш да прогресираш постоянно ( храненето няма да го засягам). Същото е и положението с добавките и препаратите, всеки прави избора лично за себе си. Не мисля, че имаш право да критикуваш някой единствено за това, че приема нещо, понеже както казах това си е личен избор, индивида си е направил преценката, и не вреди на никой, освен евентуално на себе си. Не виждам смисъла в това всяка тема в раздела да се пълни с едни и същи глупости.

Така е, просто водим тоя разговор, стигаме до същия консенсус и накрая се появява някой нов който отново проповядва своите разбирания. Няма как да спреш гората да се разлиства.

ICFfan
07-17-2013, 14:19
Най-яките тренировки стават на гладно. Факт.

Samo cardio na gladno i to, za da ne polujavash krampi i za da ne ti e tejko na stomaha.

Inache tejki fizicheski trenirovki - klek, tqga (osobenno tqgata) i leg - na gladno ! Tova e absurd i polovina !

Kum posterkata:

Mnogostavni uprajneniq sus seriozni tejesti i kardio. Pisnalo mi e da gledam nqkakvi dropli, koito si vzemat uprajneniqta ot spisaniq i kokoshkarnici kato shouto na Oprah i bulgarskite mu ekvivalenti (ot mnogo vreme ne jiveq v BG i nqmam ideq) i se samounishtojavat s nqkakvi bezumni dieti. Rezultatite estestveno sa plachevni - ili stavat po-debeli, ili posle izlejdat kato jertvi ot Aushcwitz !

Eto vi edin fakt - Maria Sharapova e sto puti po-seksi ot, da rechem, Kim Kardashian i Katy Perry, a Maria se susipva ot trenirane kakto vuv fitnesa, taka i na korta.

Sus zdrave !