PDA

View Full Version : Сухо и безсмислено ежедневие!



andreimihov
06-21-2013, 11:25
Здравейте, от доста време имам този проблем и се чудех дали тук някой ще може да ми помогне. Та работата е там, че толкова време чаках да дойде лятото, а когато то дойде, ами... СКУКА. Аз съм на 12 години, по цял ден се чудя какво да правя. Приятелите ми си седят в къщи и играят на компютрите, а когато ги повикам навън- те отказват и продължават да си играят. Моят компютър не е силен и не му тръгват почти никакви игри. Та, както се сещате не всички имат възможност да отидат на море през лятото, така че, просто си седя в къщи. Не играя на компютъра, и няма какво да правя в интернет, а и не ми се седи по цял ден на компютъра. На вън няма какво да правя без приятели и просто ежедневието ми е безсмислено. Гледам как другите 4-5 годишни деца тичат из квартала и се забавляват и ми става мъчно, тъй като аз няма с кого да играя :( . Въпросът ми е дали знаете как да оправя проблема си и изобщо знаете ли какво мога да правя на този етап, защото лятната ваканция е за забавление, а аз изобщо не се забавлявам :( .Може и да не съм уцелил темата в която да сложа този проблем, но съм нов така, че ме извинете! Много ви моля да отговаряте на това за да ми помогнете да реша проблема си... :)

psyStatic
06-21-2013, 11:57
Ами честно казано все нещо мижеш да си намериш да правиш от кой град си? Намери си нови приятели....кажи на вашите да ти пооправят компа или нов...ходи на гости у приятелите си. Сподели с вашите как се чувстваш може и да се смилят над теб и да получиш нов компютър.

andreimihov
06-21-2013, 12:08
Всъщност не всичко опира до компютъра. От Габрово съм и ми омръзна да седя на компютъра си. Ако отида на гости у приятели, пак ще седим на компютъра, това ми омръзва искам да правя нещо навън, но няма какво... :(

Cооkie
06-21-2013, 12:09
Eхаа.. не мога да не те поздравя за правописа, щом си само на 12 :D
Най-лесното е да помолиш вашите да те запишат на някакъв спорт или курсове по нещо. Така хем ще имаш нещо за правене, хем ще се запознаеш с нови хора, които току-виж не са толкова пристрастени към компютрите си. А и ще имате вече някакъв общ интерес :)

andreimihov
06-21-2013, 12:13
По принцип в Габрово няма много "курсове" за нещо. Единствения спорт който подкрепям е Футбола. Но в Габрово има само 2 отбора- Янтра и Чардафон. Като малъй бях в Янтра и тогава не можех да играя, затова ме възприеха зле и сега, ако се запиша понеже още всички са същите в отбора, пак ще се отнасят така към мен и няма да получавам възможност да играя. В чардафон са само едни мазни мангали и там и да ми плащат- НЯМА ДА ОТИДА :D

Cооkie
06-21-2013, 12:15
Разбирам :D Имаш ли роднини извън Габрово, които можеш да навестиш?

andreimihov
06-21-2013, 12:20
Ами като цяло ДА имам роднини извън Габрово,но нашите не са толкова импулсивни, ако трябва да съм точен: ИЗОБЩО НЕ СА, така, няма как да отида с тях. А иначе няма как да отида сам. Всъщност точно заради този техен "скучен" живот се чувствам така. Значи ставам сутрин, а те са на работа... цял тен се чудя какво да правя и едвам доживявам до 4-5 часа, когато се прибират и когато си дойдат, просто си сядат пред телевизора и заспиват пред него :D , а аз си лягам и това е. В живота ми не се случва нищо различно и интересно. Аз съм такъв човек, че обичам постоянно да правя нещо забавно- не мога да седя на едно място. А ежедневието ми ме принуждава да го правя. :(

Cооkie
06-21-2013, 12:26
Ами говори с родителите си тогава - не може да не се зарадват, че на детето им не му се виси по цял ден пред компютъра и има нужда от нещо по-смислено :D Eто, днес е петък, може да имат време уикенда да те заведат при някой от роднините. Мене на 12 вече сама ме пращаха с автобуса от София до Русе, не е болка за умиране.
Междувременно си намери някакво хоби, с което да си уплътняваш поне част от времето. Аз, например, много обичам да готвя и като ми доскучае отивам и забърквам някой сладкиш и ето ти ги 2-3 часа заминали :D А една приятелка научи така испански, от скука :D
Друго не знам какво да те посъветвам.

andreimihov
06-21-2013, 12:29
Знаете ли какво... всъщност ми хрумна нещо друго- през цялото време съм гледал отрицателно на нещата... АМИ ДА... ще започна да гледам по- оптимистично. Ще си намеря нови приятели, не всички са еднакви, а и това е временен проблем, нали. Още в 5 часа днес отивам на стадиона. Всичко ще премине. Днес ми е скучно, утре се забавлявам. А и ако се забавлявах всеки ден, то тогава ежедневието ми отново щеше да е еднакво нали :D. Чао за сега :) :) :)

perry_the_platypus
06-21-2013, 13:52
Намери си някакво хоби. Например вземи си една книга, която да ти бъде интересна и ето ги 2-3 часа минали.
Друга алтернатива е да учиш език онлайн или поне да правиш упражнения, много са ефективни, личен опит, но трябва да владееш добре английският език.

В този момент ми се иска да съм на твое място. :D

magneticfields
06-21-2013, 20:29
Щом тази приятели не ти обръщат внимание, излизай, запознай се с нови хора и така- ще си намериш компания. А през останалото време си намери някакво хоби-чети книги, ако имате фотоапарат-прави снимки...

mlf
06-22-2013, 12:32
Намери си нови приятели :)

kyka1
06-22-2013, 20:09
Започни да пушиш трева ще ти бъде много по - забавно и после ще ти стане сухо в устата ама все пак :D