PDA

View Full Version : Пристрастяване към плодове! ПОМОЩ!



malkasladka
06-21-2013, 16:39
Здравейте, надявам се, това е правилният раздел. И да, аз съм престрастена към плодове и ги консумирам в промишлени количества, не ям сладки неща и други такива, но за сметка на това преяждам с плодове, днес например съм изяла една цяла диня и 4 банана! Добре, че нямаше други плодове вкъщи, сигурно и тях щях да съм ги изконсумирала! Кажете ми, как да спра тази моя страст към плодовете? Защото всяко нещо, с което се прекалява, става и вредно...

anonymous895156
06-21-2013, 17:06
Пристрасти се към шоколад и McDonalds -.-

sweetycherry33
06-21-2013, 17:17
Пристрасти се към шоколад и McDonalds -.-

мда ;3

malkasladka
06-21-2013, 18:01
Аз говоря съвсем сериозно хора, като бях в Италия, в семейството, с което бях не се ядяха плодове и откачах, като вървях по улиците само се оглеждах за магазин за плодове и наистина количествата плодове, които поглъщам еждневно не са нормални според мен...

In*The*Face
06-21-2013, 20:39
Мисля, че плодовете са идеален пример за изключение от правилото "всичко, с което се прекалява е вредно". Не виждам никакъв проблем в това да ядеш много плодове особено в сезона, в който те са в изобилие. Динята, която си изяла си я изпишкала след това. Бананите са един от най-калоричните и засищащи плодове, но също не смятам, че могат да ти навредят. Имаш прекрасно пристрастяване, което определено е за предпочитане. Яж си на воля и на корем :)

vladyman
06-22-2013, 08:35
Ако си все още тиинейджър е напълно нормално да ти се услаждат плодовете (заради захарта вътре), а и тъй като си малък/ка няма какво да ти стане даже и да прекаляваш. По-внимателен/на трябва да станеш като минеш 30г.

tldr: Яж си спокойно

shusha
06-22-2013, 09:24
Динята не наяжда и само отваря апетита. Според мен нямаш проблем.

Hayashi
06-22-2013, 09:27
Една диня за един ден не е никакъв проблем. Аз по цяло лято си карам само на дини. Но защо не пробваш да хапваш и зеленчуци? Лятото съм изяждала килограм красавици без проблем.

dark_girl
06-22-2013, 10:25
Мисля, че плодовете са идеален пример за изключение от правилото "всичко, с което се прекалява е вредно". Не виждам никакъв проблем в това да ядеш много плодове особено в сезона, в който те са в изобилие. Динята, която си изяла си я изпишкала след това. Бананите са един от най-калоричните и засищащи плодове, но също не смятам, че могат да ти навредят. Имаш прекрасно пристрастяване, което определено е за предпочитане. Яж си на воля и на корем :)


Не съм напълно съгласна.Сестра ми така ядеше по 1 килограм мандарини и т.н.,и накрая стана жълта.Беше като болна от нещо,ужас .. :???:

In*The*Face
06-22-2013, 10:47
Може да е развила алергия, но това са частни случаи, а не тенденция.

dark_girl
06-22-2013, 14:01
Може да е развила алергия, но това са частни случаи, а не тенденция.

Не,не беше алергия.Бяхме ходили на лекар и лекарката каза,че била пожълтяла от многото ядене на такива плодове-портокали и мандарини най-вече.

In*The*Face
06-22-2013, 16:54
Не,не беше алергия.Бяхме ходили на лекар и лекарката каза,че била пожълтяла от многото ядене на такива плодове-портокали и мандарини най-вече.

Така или иначе това не е масово. Аз също съм преяждала с мандарини, пък съм се разминала и без пожълтяване. Да не говорим, че в случая става въпрос за дини и банани.

tonssy
06-22-2013, 16:57
Не,не беше алергия.Бяхме ходили на лекар и лекарката каза,че била пожълтяла от многото ядене на такива плодове-портокали и мандарини най-вече.

Подобно "пожълтяване" междудругото може да се получи и от прекаленото ядене на моркови. Но това се отнася само за тези плодове и морковите.
Динята и бананите са коренно различни. Само плодове обаче не е добре да ядеш, защото по този начин консумираш прекалено много въглехидрати.

seek&destroy
06-22-2013, 20:37
Мисля, че плодовете са идеален пример за изключение от правилото "всичко, с което се прекалява е вредно". Не виждам никакъв проблем в това да ядеш много плодове особено в сезона, в който те са в изобилие. Динята, която си изяла си я изпишкала след това. Бананите са един от най-калоричните и засищащи плодове, но също не смятам, че могат да ти навредят. Имаш прекрасно пристрастяване, което определено е за предпочитане. Яж си на воля и на корем :)
Всъщност всичко с което се прекалява е вредно ;) . Вредно е разбира се, ако това е основната ти храна и се употребява в големи количества, иначе сичко е ок.
Да сте чували за захар, плодова захар, нитрати, въглехидрати и т.н. ?

malkasladka
06-23-2013, 14:19
Не искам да си мислите, §е ям само банани и диня, ям всякакви плодове, които има в момента! Зелен§уци също си хапвам, но по-рядко, може би защото гледам да си оставям място за плодове в корема около основните хапвания... Ина§е, скоро може да съм кръгла и §ервена с тия дини :ДД

In*The*Face
06-23-2013, 15:35
Всъщност всичко с което се прекалява е вредно ;) . Вредно е разбира се, ако това е основната ти храна и се употребява в големи количества, иначе сичко е ок.
Да сте чували за захар, плодова захар, нитрати, въглехидрати и т.н. ?

Е, стегнете се де, кой яде основно диня. То е ясно, че момичето хапва и други неща. Чували сме и за захар и за всичко останало от изброените, а ти попрочети малко в интернет за конкретните посочени плодове и дай да осбъдим какъв точно проблем могат да донесат на авторката в посочените количества.

No5
06-24-2013, 19:48
Е, стегнете се де, кой яде основно диня. То е ясно, че момичето хапва и други неща. Чували сме и за захар и за всичко останало от изброените, а ти попрочети малко в интернет за конкретните посочени плодове и дай да осбъдим какъв точно проблем могат да донесат на авторката в посочените количества.

Повишената консумация на фруктоза в никакъв случай не е полезна. На практика все едно прекаляваш със захарта (на практика е захар, но не рафинирана), само дето цикъла на разграждане на фруктозата, отделя вредни за организми вещества, като странични продукти, за разлика от този при глюкозата и не може да я замени. Ако се стремите да пазите някакви диети, избягвайте преяждането с плодове.

In*The*Face
06-24-2013, 20:34
Хайде от начало. Някой може ли на простичък език, а не с цитати от google да обясни какъв проблем може да има авторката с посоченото лично от нея консумирано количество? Аз това така и не можах да разбера. То не беше фруктоза, пък диети, пък не знам си какво. Ако някой ми обясни какво вредно влияние могат да окажат 4 банана и една диня върху организма ще спра упорития си спор, но не мисля, че има подобно обяснение. Това е то.

PullMeCloser
06-24-2013, 20:48
Оф, просто казано- плодовете са въглехидрати.
Иначе не виждам нищо фатално в количествата на авторката. Аз пък съм луда по краставици-ям ги постоянно, наистина не мога да спра :Д

In*The*Face
06-24-2013, 20:51
Оф, просто казано- плодовете са въглехидрати.
Иначе не виждам нищо фатално в количествата на авторката. Аз пък съм луда по краставици-ям ги постоянно, наистина не мога да спра :Д

Хайде де, да си дойдем на думата най-после!
Конкретен въпрос, конкретни количества, конкретни плодове. Идеални за през лятото, вкусни, полезни. Разбира се, че няма нищо фатално.

То и краставичките са като динята - повече вода от каквото и да е друго :)

No5
06-25-2013, 14:26
Ами това ми го е казала докторката, която ми преподават биохимия, може да попиташ някой такъв защо точно не е полезна фруктозата. На мен ми е казано, че не може да замени глюкозата (т.е. нормалната захар) и, че не бива да се прекалява с плодовата захар. Склонен съм да и повярвам. Съжалявам, че точно тая лекция я нямам в момента и не мога да цитирам точно какво се отделя като страничен продукт, но едва ли това е толкова важно, въпроса е, че в големи количества ти натоварва излишно черния дроб и биохимичните процеси, които са ти адаптирани чудесно за глюкоза.