PDA

View Full Version : Пътни знаци



Marilyn Monroe
06-21-2013, 16:53
Някаква идея как по бързо да науча пътните знаци ? И вярно ли е ,че при първото кормуване трябва да ги знаеш или и в процеса на каране можеш да ги учиш ?

granger
06-21-2013, 17:19
Никъде не е казано,че трябва да ги знаеш при първото кормуване. В процеса се учат много лесно,естествено не става от раз,ама с времето - получава се.

buddhaa
06-21-2013, 18:13
ама на листовките ги има.....
има една книжка "правилник" ли как се казваше искаш я от инструктора си вътре е обяснено кой какъв и за какво служи

xXxAngerfisTxXx
06-21-2013, 19:03
аз никви знаци не съм учил... всичко от кормуване и от листовките :) то в градски условия кви значи ти трябват освен път с предимство и пропусни движещите се по пътя с предимсто ? а да и забранено паркирането или престоя с паркирането...

buddhaa
06-21-2013, 19:07
големи сте шофЕри и като не си прегледа какво има в правилника на листовките като и дадът въпрос за знак лента "х" която се намира на магистралата или някви такива забутани де ги нема У градУ какво правим !?
то от такива стават катастрофите не си измисляйте някакви схеми "от самото каране" за учене,по-умни глави от вашите за го измислили и преценили нема да загуби кой знае какво ако отвори правилни 5 пъти нали ?

+тва си мисля че е жена/момиче (сам си прави изводите колко,че ги научи в градски условия само от каранията) нищо лично мадам ;)

xXxAngerfisTxXx
06-21-2013, 19:16
по голяма простотия от тва да четеш правилника няма... всичко се учи от практика и от листовките. Примерно четох 5 пъти ко значи знака с предимство и под него табелата с отклонението на главния път... След 2 часа кормуване ми го обясниха и от първия път го разбрах. С четене не става, става с каране и с рeшаване на листовки.
Пък почваш да се учиш наистина като вземеш книжката и караш сам

buddhaa
06-21-2013, 19:17
добре

Marilyn Monroe
06-21-2013, 19:58
ама на листовките ги има.....
има една книжка "правилник" ли как се казваше искаш я от инструктора си вътре е обяснено кой какъв и за какво служи

Инструктора и правилник ми даде и помагало някакво и листовките за решаване . Все пак ще ги погледна знаците . :)

buddhaa
06-21-2013, 22:46
не ги поглеждай само...научи ги няма да те заболи,а и на теб ще ти е лесно след това :) айде със здраве

Nakadah
06-24-2013, 09:05
по голяма простотия от тва да четеш правилника няма... всичко се учи от практика и от листовките.

Има и то е твоето изказване. Може би на село където не знаци ами пътища няма не ти трябва да знаеш какво всеки 1 знак значи, но на по-населените места е друго...

А после защо било пълно с некадърни по пътищата. Може би защото са решили, че са Шумахер без дори да са били зад волана и такова нещо като правелник е отживелица...

ge6aaaa3
06-24-2013, 19:48
^+1
По темата: Ами намираш логика в картинката на знака. Малко са знаците, които трябва да наизустиш. И да, научи правилника, да не стават фалове!

draid
06-27-2013, 21:43
Хахаха било простотия да се учи правилника :D :D :D И какво като срещнеш някоя табела дето не е на всяко кръстовище и ще се чудиш какво да правиш. Да не говорим ако случайно има регулировчик :D :D :D

Знаците повечето трябва да ги знаеш вече иначе по специалните ще ги запомниш с времето.
А и това, че знаците ги нямало е пълна глупост, засичал съм едно 95% от табелите из родните пътища.

Serendipitys
07-09-2013, 19:42
По улиците си личи, че всеки 'чете листовките и научава всичко'. Повечето "шофьори" не знаят кога са с предимство; нямат идея как да реагират когато има регулировчик, а правилото на дясностоящия е някакъв мит. Нека да не изброявам още неща, защото са твърде много.
Повечето шофьори са толкова неадекватни, че мога да давам примери в следващите три години.

И враг номер едно е този знак. При него се отнема предимство, спира се когато си с предимство, a разни неадекватни хора се чудят какво да правят и как да преминат.
http://www.shofior.com/images/road_signs/T/T13.jpg

Krisy...
07-10-2013, 14:27
buddhaa
ама на листовките ги има.....

xXxAngerfisTxXx
07-10-2013, 14:51
По улиците си личи, че всеки 'чете листовките и научава всичко'. Повечето "шофьори" не знаят кога са с предимство; нямат идея как да реагират когато има регулировчик, а правилото на дясностоящия е някакъв мит. Нека да не изброявам още неща, защото са твърде много.
Повечето шофьори са толкова неадекватни, че мога да давам примери в следващите три години.

И враг номер едно е този знак. При него се отнема предимство, спира се когато си с предимство, a разни неадекватни хора се чудят какво да правят и как да преминат.
http://www.shofior.com/images/road_signs/T/T13.jpg
да и като четох кво означава тва като карах курсовете така и не разбрах, докато не го видях на живо и инструктора ми го обясни... а ся ми кажете че кормуването е само да се научиш да тръгваш плавно :lol:

granger
07-10-2013, 19:28
Ми да го прочетеш ... и да не го разбереш ...специално тоя знак...не говори добре :lol:
Хубаво е да се учат от правилника, а когато дойде време да се приложат на практика и да се затвърдят, не да видиш знак и да се чудиш кво да прайш.

georgi12
08-03-2013, 13:36
Ей , много е труден знакът . Да запомниш , че дебелата черта указва пътя с предимство . Голяма философия .
Улиците наистина са пълни с джигити с купени книжки.Да не говорим , че повечето не знаят , че при т
нерегулирани кръстовища важи правилото на дясно стоящия. И още куп незнания .Любими са ми каращите без фарове посред нощите.

DimovB
08-07-2013, 16:20
Аз пътните знаци ги научих от едно теоретично помагало на издателство ТРУД, което ми дадоха в Автошколата. Ходи в някое авто училище.

existenz55
08-10-2013, 03:17
Ей , много е труден знакът . Да запомниш , че дебелата черта указва пътя с предимство . Голяма философия .
Улиците наистина са пълни с джигити с купени книжки.Да не говорим , че повечето не знаят , че при т
нерегулирани кръстовища важи правилото на дясно стоящия. И още куп незнания .Любими са ми каращите без фарове посред нощите.
Да де, ама ако се засечете от двете линии на дебелата страна и единия завива надясно, а другия кара направо кой ще е с предимство като и двамата излизате от пътя с предимство ? Да не говорим за един случай (в Русе има клипове няколко в vbox7) където се спори за това кое е пешеходна зона и човека на тротоар ли е паркирал или на улица (ако искате ще намеря клипа да ви го пратя и да се убедите, че знанията наистина не ви стигат и няма да се оправите в тая ситуация). Цялата ситуация идва от тълкуването на това какво е тротоар и това е описано само в правилника (на листовките аз като взимах книжка имаше такъв въпрос).

DimovB
08-12-2013, 06:54
Няма значение кой къде завива. Когато двамата сте на равнозначен път, в случая с предимство, минава първи тоя който ти е вдясно. Елементарно е.

SHPAIdURmeN
08-13-2013, 09:19
Цяла България е обсипана със знака 60, 60, 60, 60, 60, 60, 60 ако всички караме със 60 км/ч, ха :D

soul1199
08-14-2013, 19:49
Еми решаваш листовки и ги научаваш.Ако не ги знаеш,как смяташ да се справиш,като караш..хм...