PDA

View Full Version : Не знам какво да правя....



Take_That
06-21-2013, 21:11
Здравейте!

Бих искала да ви помоля за съвет, все пак вие ще видите нещата по-обективно от мен. Може би и ще ме обвините и ще ме сметнете за наивна, но приемам и критики.

От скоро има едно момче, с което се срещам. Една и съща специалност сме в университета. Не ми е никак безразличен. Проблемът е там, че аз искам сериозна връзка, а той не(по държанието му разбирам, че иска просто с**с), тъй като по неговите думи: не знае дали ще остава в София през лятото.
Днес се видяхме отново - малко се поразгорещихме, не ме разбирайте погрешно, до с**с не се е стигало, защото, както казах, аз искам сериозни взаимоотношения, а и не съм от типа хора, които разбират сентенции от сорта "приятели с привилегии", а и не искам да се отдавам на човек, който няма чувства към мен.
След като си тръгнах се почувствах зле (не знам защо, просто така го почувствах) и се запитах какво всъщност правя и докъде ще стигнем така двамата с него - той не може да ми даде това, от което аз имам нужда, аз на него също. Въпреки това обаче аз искам да се виждаме (не знам и аз на какво се надявам), но знам, че ако продължаваме да се срещаме аз ще хлътна повече. Какво да правя - да му кажа ли, че искам да спрем да се виждаме или да предприема нещо друго?

FuCKkK13
06-21-2013, 21:26
и според мен е по-добре да се насочиш някъде другаде...щом ти искаш сериозна връзка търсиш човек,който също иска сериозна връзка.. другото е губене на време...

lyuba991
06-22-2013, 11:30
Не трябва да се виждате, намери си по-добре нова компания, срещай се с други хора и не мисли за него! Явно, че не си пасвате, затова по-добре го забрави :)

Take_That
06-25-2013, 14:06
Благодаря ви за отговорите. Той поиска да се видим днес, но му отказах, най-вероятно ще му кажа, че е по-добре да спрем да се виждаме, тй като не можем да си дадем това, което искаме.....

GospodinOtkat
06-25-2013, 14:14
Пробвай се да му покажеш, че за любовта няма граници и ако наистина го харесваш, можеш да опиташ и ако на него му се появят чувствата, няма да ви спре нищо.

Take_That
06-25-2013, 14:39
Пробвай се да му покажеш, че за любовта няма граници и ако наистина го харесваш, можеш да опиташ и ако на него му се появят чувствата, няма да ви спре нищо.

Бих могла да му покажа, че за любовта няма граници, но не мисля, че ще се получи нещо, просто, защото той не иска нищо сериозно (не вярвам на думите му: не искам нищо сериозно, защото не знам дали ще оставам в София, НЕоставането му според мен е само оправдание), просто мисля, че иска само и единствено секс, а аз не мога да му го предложа.....

GospodinOtkat
06-25-2013, 14:49
Ами ако е само за секс, по-добре бягай. Изчакай някой, който ще вижда нещо повече в теб.

Take_That
06-25-2013, 14:52
Ами ако е само за секс, по-добре бягай. Изчакай някой, който ще вижда нещо повече в теб.


Така смятам да направя, благодаря ти :)

LadyTerrible
06-25-2013, 15:48
А говорила ли си с него на тази тема или само гадаеш? Може да не иска да сте заедно сега,защото идва лятото и ще заминава.Според мен можете да си поговорите за това и ако ти го каже директно(че иска само секс)-се откажи,ако това те кара да се чувстваш некомфортно.

Take_That
06-25-2013, 18:30
А говорила ли си с него на тази тема или само гадаеш? Може да не иска да сте заедно сега,защото идва лятото и ще заминава.Според мен можете да си поговорите за това и ако ти го каже директно(че иска само секс)-се откажи,ако това те кара да се чувстваш некомфортно.

Когато го попитах какво иска и му обясних какво искам аз, той ми отговори: "До септември не искам нищо сериозно, защото не знам дали ще оставам в София". Когато се видяхме последния път той "си поиска" ако мога така да се изразя, но аз отново му обясних, че това няма как да се случи, а той ми отговори нещо от сорта на "сексът е нужда". Винаги, когато иска да се видим ме вика да ходя у тях, всичко това ме навежда на мисълта, че иска само секс и това с НЕоставането в София е само оправдание, колкото да не ми каже как точно стоят нещата. Но си права, може би трябва да поговорим директно, защото до сега всичко е с недомлъвки....

Скорпионка
06-25-2013, 18:44
Както каза LadyTerrible преди мен поговорете с него без да го овъртате, а точно и ясно. Ако той иска само секс от теб и не е готов за сериозна връзка на-добре е на преустановиш контакт с него и да си намериш някой друг който ще иска връзка, а не само едното чукане.

MisS kApRiZz
06-25-2013, 19:06
Поговори си с него сериозно... Ако не си сигурна какво иска той, а също така какво искаш и ти, просто спри до тук. По- добре си намери някой друг, защото, иначе ще хлътнеш още повече, и после ако се окаже, че наистина той само те използва, ще ти стане много гадно...Ще се прецакаш, това е. Както пишеше в една книга: "Сега, докато все още не е прекалено късно, смени посоката на плаване. Защото ако се забавиш, рискуваш да се разбиеш в скалите."

Take_That
06-25-2013, 19:52
Благодаря ви много за отговорите, утре ще се видим и ще поговорим. Не искам да бъда използвана, нито пък искам да се привързвам, а отсреща да няма никакви чувства. MisS kApRiZz - много хубав цитат :)

Take_That
06-26-2013, 15:20
Здравейте :) Ако все пак се интересувате - днес се видяхме и поговорихме, но като цяло нищо не се е променило, обясних му, че не искам само секс и не мога да пристъпя принципите си и, че за мен е нормално човек да прави секс, когато има връзка, той ми обясняваше как имал чувства към мен, как бил привързан към мен, иначе щял ли да ме вика, просто не искал да ми каже нещо(тоест да имаме връзка) и после да си заминел, казах му, че е по-*добре да не се виждаме, но той категорично отхвърля варианта, ако не сме се виждали какво сме щели да правим до септември, обясних му, че не мога да си легна с него и да чакам на него да му хрумне после да бъдем сериозни и като цяло не стигнахме отново до никъде....

Smrazqvashta
06-26-2013, 15:46
Ако смяташ, че наистина чувствата ти към него ще стават все по силни с времето и ти няма да успееш да ги овладееш, по-добре наистина се откажи. Но ако мислиш, че си достатъчно силна и не толкова зависеща емоционално от този човек просто виж докъде ще стигне. Като казвам докъде ще стигне имам в предвид следното. Няма да спиш с него, защото, както ясно се подразбира му нямаш доверие. Ти си му казала, че не искаш, съответно ти трябва време. Ако той наистина има чувства към теб, както твърди бъди сигурна ще чака. Въпреки че много се съмнявам да има чувства от негова страна, поведението му доста ясно показва намеренията му, но все пак, ако можеш давай с неговите камъни по неговата глава.

Take_That
06-26-2013, 16:01
Ако смяташ, че наистина чувствата ти към него ще стават все по силни с времето и ти няма да успееш да ги овладееш, по-добре наистина се откажи. Но ако мислиш, че си достатъчно силна и не толкова зависеща емоционално от този човек просто виж докъде ще стигне. Като казвам докъде ще стигне имам в предвид следното. Няма да спиш с него, защото, както ясно се подразбира му нямаш доверие. Ти си му казала, че не искаш, съответно ти трябва време. Ако той наистина има чувства към теб, както твърди бъди сигурна ще чака. Въпреки че много се съмнявам да има чувства от негова страна, поведението му доста ясно показва намеренията му, но все пак, ако можеш давай с неговите камъни по неговата глава.

Аз се познавам и знам колко влюбчива съм и колко бързо се привързвам, така че предполагам, че ако продължаваме да се срещаме чувствата ми ще стават по-силни, просто аз съм си такава. Днес му го казах това, а той ми каза, че също е привързан към мен, но като цяло не вярвам на красиви приказки вече, за мен една връзка не започва със секс, за него обаче явно започва ..... не можел да не ме прегръща, да не ме целува......

Smrazqvashta
06-26-2013, 16:08
Аз се познавам и знам колко влюбчива съм и колко бързо се привързвам, така че предполагам, че ако продължаваме да се срещаме чувствата ми ще стават по-силни, просто аз съм си такава. Днес му го казах това, а той ми каза, че също е привързан към мен, но като цяло не вярвам на красиви приказки вече, за мен една връзка не започва със секс, за него обаче явно започва ..... не можел да не ме прегръща, да не ме целува......

Разбирам те. Тогава наистина най-добре го остави, ще направиш добро на себе си. Пък той, ако наистина толкова много не може без теб, като види, че се отдръпваш току виж осъзнал какво губи.

Take_That
06-26-2013, 16:14
Разбирам те. Тогава наистина най-добре го остави, ще направиш добро на себе си. Пък той, ако наистина толкова много не може без теб, като види, че се отдръпваш току виж осъзнал какво губи.

Ние днес се видяхме, казах му, че е по-добре да спрем да се виждаме, но той отхвърли този вариант категорично, какво сме щели да правим до септември като не се виждаме, говорихме, пак ме прегръща, целува..... накрая си тръгнах, попитах го (писах му смс) какво ще правим така, но той не ми отговори, обадих му се и го попитах защо не ми отговаря, още ли обмисля отговора си, а той ми каза: Да, ще говорим по-късно, защото сега уча (има изпит и така), сигурно е сърдит за нещо....До сега не ме потърсил да говорим, а аз не искам повече да го питам....

Smrazqvashta
06-26-2013, 16:17
Остави го и не го търси повече. Ако не те потърси поне ще си напълно наясно какви са били намеренията му. Но дори да те потърси недей да се надяваш на нещо сериозно. Той може да отхвърля много варианти ама ти, като се отдръпнеш няма къде да иде.

Take_That
06-26-2013, 16:20
Остави го и не го търси повече. Ако не те потърси поне ще си напълно наясно какви са били намеренията му. Но дори да те потърси недей да се надяваш на нещо сериозно. Той може да отхвърля много варианти ама ти, като се отдръпнеш няма къде да иде.

Много ти благодаря за отговорите и помощта :)

Smrazqvashta
06-26-2013, 16:23
Много ти благодаря за отговорите и помощта :)

Няма за какво да ми благодариш. ;)

JDeel
06-26-2013, 16:35
Благодаря ви много за отговорите, утре ще се видим и ще поговорим. Не искам да бъда използвана, нито пък искам да се привързвам, а отсреща да няма никакви чувства. MisS kApRiZz - много хубав цитат :)

Леле, ако дефинираме "използвана" като жена с която правят секс без тя да го иска, значи по-голямата част от жените на тая планета са използвани. Визирам омъжените и тези дето са във връзка по навик. И понеже шансовете са че и ти някой ден ще влезеш в тези релси, то дали ще си използвана сега или после...

Но както и да е. Можеш да му предложиш да си намери някоя мацка да му утоли "нуждата" - за всеки влак си има пътници. От друга страна ако продължавате само за това да си говорите, май той ще те зареже като му писне от тея мрънкания :)

MisS kApRiZz
06-26-2013, 18:03
Остави го, мацка, правиш си голяяма услуга. Неговите намерения се личат от километри...Знам колко ти е трудно....напълно те разбирам. Аз също съм имала такива ситуации, обаче при мен беше малко по-различно: през ваканцията той се върна в родния си град... чувахме се всеки ден, писахме си...абе всичко беше окей. И един ден в края на август реших да отида да го изненадам у тях. Майка му ме посрещна на вратата, но каза, че не си е вкъщи, а отишъл в близкото кафене с приятели. Тогава отидох там, и какво да видя - той, заедно с още 3-4 момчета, докато прегръщаше с бившата си ( по-рано сутринта ми изпраща СМС - "Не знаеш колко много ми липсваш."...) Тогава аз го повиках да излезе, той много се учуди като ме видя, изобщо не го беше очаквал.. Излязохме в парка, седнахме на една пейка и започнахме да си говорим. Той каза, че като се е прибрал в града, тя започнала отново да го сваля, сякаш имала надежди за него. И с времето, той отново се привързал към нея...Аз му казах да избира - мен или нея, но той така и не пожела да прави избор. Каза, че му е много трудно. Че има чувства към мен и започна да ме убеждава, че като започне учебната година отново ще продължим връзката си, че отново ще забрави за бившата... Чувствах се много обидена и предадена, че още тогава, пред него изтрих номера му, съобщенията, приятелството във Фейсбук...изобщо изтрих го от живота си. Половин месец по-късно започнах нова връзка с момче, което бях сигурна, че ме харесва, аз него също. И сега - 3 години по-късно още сме заедно <3
Таа достатъчно за мен :D Моят съвет е да го оставиш. Щом не иска да има връзка с теб, а уж имал чувства, бил привързан...не си заслужава. Личи си какво иска от теб. А ако си го получи, ти какво правиш? Нищо, прецакваш се. Може да изглежда много убедителен, но не му се давай, защото после може да съжаляваш много.. Например аз - той се опита да направи номера, но аз го отрязах и сега съм щастлива. Давай, момиче! :)

Take_That
06-26-2013, 18:08
Леле, ако дефинираме "използвана" като жена с която правят секс без тя да го иска, значи по-голямата част от жените на тая планета са използвани. Визирам омъжените и тези дето са във връзка по навик. И понеже шансовете са че и ти някой ден ще влезеш в тези релси, то дали ще си използвана сега или после...

Но както и да е. Можеш да му предложиш да си намери някоя мацка да му утоли "нуждата" - за всеки влак си има пътници. От друга страна ако продължавате само за това да си говорите, май той ще те зареже като му писне от тея мрънкания :)


Предложих му, казах му, че има много момичета, които могат да му предложат само това, но той ми отвърна: "Да, такива има много, но аз искам теб...."

Take_That
06-26-2013, 18:12
Остави го, мацка, правиш си голяяма услуга. Неговите намерения се личат от километри...Знам колко ти е трудно....напълно те разбирам. Аз също съм имала такива ситуации, обаче при мен беше малко по-различно: през ваканцията той се върна в родния си град... чувахме се всеки ден, писахме си...абе всичко беше окей. И един ден в края на август реших да отида да го изненадам у тях. Майка му ме посрещна на вратата, но каза, че не си е вкъщи, а отишъл в близкото кафене с приятели. Тогава отидох там, и какво да видя - той, заедно с още 3-4 момчета, докато прегръщаше с бившата си ( по-рано сутринта ми изпраща СМС - "Не знаеш колко много ми липсваш."...) Тогава аз го повиках да излезе, той много се учуди като ме видя, изобщо не го беше очаквал.. Излязохме в парка, седнахме на една пейка и започнахме да си говорим. Той каза, че като се е прибрал в града, тя започнала отново да го сваля, сякаш имала надежди за него. И с времето, той отново се привързал към нея...Аз му казах да избира - мен или нея, но той така и не пожела да прави избор. Каза, че му е много трудно. Че има чувства към мен и започна да ме убеждава, че като започне учебната година отново ще продължим връзката си, че отново ще забрави за бившата... Чувствах се много обидена и предадена, че още тогава, пред него изтрих номера му, съобщенията, приятелството във Фейсбук...изобщо изтрих го от живота си. Половин месец по-късно започнах нова връзка с момче, което бях сигурна, че ме харесва, аз него също. И сега - 3 години по-късно още сме заедно <3
Таа достатъчно за мен :D Моят съвет е да го оставиш. Щом не иска да има връзка с теб, а уж имал чувства, бил привързан...не си заслужава. Личи си какво иска от теб. А ако си го получи, ти какво правиш? Нищо, прецакваш се. Може да изглежда много убедителен, но не му се давай, защото после може да съжаляваш много.. Например аз - той се опита да направи номера, но аз го отрязах и сега съм щастлива. Давай, момиче! :)

Радвам се, че сподели твоята история, в крайна сметка всяко мнение, личен опит би ми помогнал :)
Точно това е въпросът - ако си го получи, аз какво правя? Зададох му този въпрос днес, а той ми отговори нещо от сорта, че нищо не било сигурно, как сме щели да знаем ако не опитаме или нещо подобно беше (не помня точните думи), но това беше контекстът. Благодаря ти :)

fenastz
06-26-2013, 18:16
Абе пусни му, защо се правиш на луда?

MisS kApRiZz
06-26-2013, 18:29
Няма за какво да ми благодариш, знам какво е чувството, затова реших, че ще е добре да те подкрепя. :) А относно това - не му се давай! Как ще знаете, ако не опитате ли? Ама много е хитър този... Няма да е зле да му кажеш, че понякога от експериментите се получават експлозии ;)

Take_That
06-26-2013, 18:35
Абе пусни му, защо се правиш на луда?

Не се правя на луда, просто не съм такъв човек, имам си принципи, които не искам да пристъпвам

Take_That
06-26-2013, 18:36
Няма за какво да ми благодариш, знам какво е чувството, затова реших, че ще е добре да те подкрепя. :) А относно това - не му се давай! Как ще знаете, ако не опитате ли? Ама много е хитър този... Няма да е зле да му кажеш, че понякога от експериментите се получават експлозии ;)

:D Абсолютно - хитър е и е манипулативен :D Но това е много добър отговор :D ;)

MisS kApRiZz
06-26-2013, 18:43
Хах, еми така де.... като става много нахален го затапваш някак и си готова :D

AliceSw
06-26-2013, 20:58
пфф, не е хитро момчето, поне си казва всичко директно...кво по-яко ще е да е в друг град и да ебе наред, ама авторката да мисли, че са си заедно...

дразни ме такова поведение, както казва един приятел "е*ати златната п*тка, дето я имате", умират да му се качат отгоре, ама се дърпат, най-ми е весело такива госпожици да гледам...накрая всички един такъв си го намирате...

MisS kApRiZz
06-26-2013, 21:40
Не, просто момичето не е такова "да се продава"... Явно разбира, че има толкова много момчета, които ти се подмазват, говорят ти мили думи, колкото да попаднат в добрия списък, после те използват, и като получат тва, което искат, те захвърлят...сякаш не те познава. Има ги много такива...много. А не после да казвате "госпожицата тва, госпожицата онова"....момичето си има достойнство, това е.

Take_That
06-27-2013, 06:58
пфф, не е хитро момчето, поне си казва всичко директно...кво по-яко ще е да е в друг град и да ебе наред, ама авторката да мисли, че са си заедно...

дразни ме такова поведение, както казва един приятел "е*ати златната п*тка, дето я имате", умират да му се качат отгоре, ама се дърпат, най-ми е весело такива госпожици да гледам...накрая всички един такъв си го намирате...

Хей, не умирам да му се кача отгоре, ако беше така досега да съм го направила (все пак и двамата сме големи хора), а и нямаше да пускам тази тема :) Не целя да се караме или да те обидя по този начин :)

MisS kApRiZz - благодаря ти :)

AliceSw
06-27-2013, 07:33
и аз съжалявам, грубо ми беше изказването, не е нарочно, просто ми е по-различно мнението

обърни внимание пак на първата част на поста

Take_That
06-27-2013, 10:19
и аз съжалявам, грубо ми беше изказването, не е нарочно, просто ми е по-различно мнението

обърни внимание пак на първата част на поста

Аз приемам всякакви мнения и знам, че не всеки ще е на моя страна, в крайна сметка понякога човек трябва да понесе и критики, та да си отвори очите, благодаря ти за мнението ;)