PDA

View Full Version : Бъдещи седмокласници 2013/2014



Diamond Girl
06-22-2013, 15:23
Здравейте!
Тъй като всички седмокласници си имат тема,нека и набор 2000 да си имат.
Темата е за всички бъдещи и настоящи през 2013/2014 година седмокласници.
Надявам се темата да е полезна,но все пак при положение,че е излишна-да бъде изтрита.
Като гледам от този набор няма много в сайта,но все пак нека и те си имат тяхна тема,в която да обсъждат нещата около кандидатстването.

lyuba991
06-22-2013, 16:59
Хайде, късмет и на вас, и вие да се поизпотите малко :D

hristo99
06-22-2013, 22:08
Късмет, съчувствам ви!

dark_girl
06-23-2013, 09:02
Благодаря за съчувствието ви.:D
Иначе темата е много полезна. :)

mladostman
06-23-2013, 10:51
Хаха не ви ли е малко раничко, откакто завършихме не е минал и месец :D Иначе ви пожелавам късмет, ще ви е нужен :D

~The Smile~
06-23-2013, 11:27
Успех! Те първа ви предстои тежка година, изпълнена с много напрежение.

~The Smile~
06-23-2013, 11:28
Хаха не ви ли е малко раничко, откакто завършихме не е минал и месец :D

Няма лошо още отсега да има такава тема.

SunT
06-24-2013, 05:50
Братовчедката е набор 2000 8-) Успех догодина!

anonymous895156
06-24-2013, 07:00
Успех :)

bulgvarr
06-24-2013, 10:35
Успех наистина :)

mayaaa
06-24-2013, 12:34
Не ги плашете толкова, де! :D Иначе успех на всички!

magcho99
06-24-2013, 15:18
Успех на всички, но не се плашете чак толкова :) Не е толкова страшно, е малко по-натоварена година, ама тва ще го преживеете :P

hristo99
06-24-2013, 18:10
Изпитите накрая по разказвателните предмети ще са ви ЕЛЕМЕНТАРНИ, тоест за някои въпроси, особено по биология, ще трябва само да знаеш заглавията на уроците, а по география много от въпросите може да ги знаете от обща култура. Изучаваният език, върху който ще правите тест, който го знае, си го знае. Математиката в седми клас не е толкова сложна, с решаване на повече задачи с по-голяма сложност ще успеете да изкарате прилична оценка. Теоремите изобщо да не ви плашат. Българският език е елементарен също. Литературата е малко по-сложна, поне според мен, особено въпроса с разсъждаването, но просто трябва да знаете произведенията, заедно с анализите им и авторите, заедно с тяхната биография. А преразказите, които сте правили в пети и шести клас ще са ви от голяма полза. :) Но не го мислете още отсега, насладете се на ваканцията, отпочинете и след това ще се стягате да учите.

dark_girl
06-25-2013, 10:16
Изпитите накрая по разказвателните предмети ще са ви ЕЛЕМЕНТАРНИ, тоест за някои въпроси, особено по биология, ще трябва само да знаеш заглавията на уроците, а по география много от въпросите може да ги знаете от обща култура. Изучаваният език, върху който ще правите тест, който го знае, си го знае. Математиката в седми клас не е толкова сложна, с решаване на повече задачи с по-голяма сложност ще успеете да изкарате прилична оценка. Теоремите изобщо да не ви плашат. Българският език е елементарен също. Литературата е малко по-сложна, поне според мен, особено въпроса с разсъждаването, но просто трябва да знаете произведенията, заедно с анализите им и авторите, заедно с тяхната биография. А преразказите, които сте правили в пети и шести клас ще са ви от голяма полза. :) Но не го мислете още отсега, насладете се на ваканцията, отпочинете и след това ще се стягате да учите.

Благодаря за коментара.:)

mladostman
06-25-2013, 14:49
А и на НВО по разказвателните предмети (История, География, Физика, Химия, Биология) се преписва яко :D ама не разчитайте само на това. Има си квестори и квестори. :D А по БЕЛ и математика се стягайте яката, особено по математика, по БЕЛ не е толкова трудно, поне според мен. По-опашати са сложните съставни изречения с подчиненото, но и това ще го разберете, всичко друго е елементарно. Хора, един съвет на всички - ПРАВЕТЕ ПРЕРАЗКАЗИ ПО ЛИТЕРАТУРА И РЕШАВАЙТЕ ТЕСТОВЕ, ТЕСТОВЕ, ТЕСТОВЕ по БЕЛ и математика, ходете на олимпиади, защото така ще имате нагласа за изпитите и ще ви е много по-лесно. Е, успех. И да ви кажа - годината ще мине мноооооого бързо, няма дори да я усетите :D

dark_girl
06-25-2013, 15:35
А и на НВО по разказвателните предмети (История, География, Физика, Химия, Биология) се преписва яко :D ама не разчитайте само на това. Има си квестори и квестори. :D А по БЕЛ и математика се стягайте яката, особено по математика, по БЕЛ не е толкова трудно, поне според мен. По-опашати са сложните съставни изречения с подчиненото, но и това ще го разберете, всичко друго е елементарно. Хора, един съвет на всички - ПРАВЕТЕ ПРЕРАЗКАЗИ ПО ЛИТЕРАТУРА И РЕШАВАЙТЕ ТЕСТОВЕ, ТЕСТОВЕ, ТЕСТОВЕ по БЕЛ и математика, ходете на олимпиади, защото така ще имате нагласа за изпитите и ще ви е много по-лесно. Е, успех. И да ви кажа - годината ще мине мноооооого бързо, няма дори да я усетите :D

Мен БЕЛ не ме притеснява,всяка година завършвам с 6-ци.Имам поне 10 грамоти,тази година на олимпиадата бях на 1-во място.Този предмет ми е много силен,но да не прозвучи самовлюбено.И без това знае ли човек ..:D
По математика тази година също завърших с 6-ца,но да видим как ще е другата година ..:)
Аз не пропускам олимпиади,тази година средният ми успех е 5,80.Само по история и ФВС ми оставиха 5-ца.По ФВС класният ни е злобничък и ни остави на всички 5-ци,за да ни свали успеха .. А уж ни е класен.

anonymous895156
06-25-2013, 16:09
Не говорете глупости - който си го може, си го може :) не искам да разочаровам по-голямата част от шестокласниците, но е така. (Това се отнася най-вече за хората с потенциал).
Забавлявайте се през годината, не мислете за външните оценявания. Изпитите са глупаво структурирани, те не гарантират, че умните ще получат добри оценки. Светът няма да свърши, ако юни 2014 се окаже, че не сте приети в най-елитното училище.
Наистина е натоварена година (програмата ни за четвъртък, втори срок: сип-математика, сип-математика, химия и ООС, физика, БЕЛ, БЕЛ, сип-БЕЛ). Седми клас предлага много възможности (извънучилищни). Опитайте от всичко, както се казва. Имате и три нови предмета, по които може да се явявате на олимпиади.
Тази година имате национални кръгове на олимпиадите по всеки предмет. Моят съвет е да не се явявате само по един или два, колкото и да ви казват, че се претоварвате. Струва си :) Гадно е, че понякога олимпиадите се застъпват, да. Тази година трябваше да прекарам пет областни кръга в три дена - химия, астрономия, физика, математика, история. Не го пожелавам на никого :/
Ако имате проблеми с усвояването на материала, този сайт ще ви бъде полезен http://ucha.se/ Може даже още от сега да вземете математиката за 7-ми клас, но ако не го правите от чиста любознателност, не си струва.
Изказвам съболезнования на всички бъдещи седмокласници, които са деца на родители с болни амбиции. :(

dark_girl
06-25-2013, 16:19
Не говорете глупости - който си го може, си го може :) не искам да разочаровам по-голямата част от шестокласниците, но е така. (Това се отнася най-вече за хората с потенциал).
Забавлявайте се през годината, не мислете за външните оценявания. Изпитите са глупаво структурирани, те не гарантират, че умните ще получат добри оценки. Светът няма да свърши, ако юни 2014 се окаже, че не сте приети в най-елитното училище.
Наистина е натоварена година (програмата ни за четвъртък, втори срок: сип-математика, сип-математика, химия и ООС, физика, БЕЛ, БЕЛ, сип-БЕЛ). Седми клас предлага много възможности (извънучилищни). Опитайте от всичко, както се казва. Имате и три нови предмета, по които може да се явявате на олимпиади.
Тази година имате национални кръгове на олимпиадите по всеки предмет. Моят съвет е да не се явявате само по един или два, колкото и да ви казват, че се претоварвате. Струва си :) Гадно е, че понякога олимпиадите се застъпват, да. Тази година трябваше да прекарам пет областни кръга в три дена - химия, астрономия, физика, математика, история. Не го пожелавам на никого :/
Ако имате проблеми с усвояването на материала, този сайт ще ви бъде полезен http://ucha.se/ Може даже още от сега да вземете математиката за 7-ми клас, но ако не го направите от чиста любознателност, няма да си струва.
Изказвам съболезнования на всички бъдещи седмокласници, които са деца на родители с болни амбиции. :(

Аз го разгледах този сайт,но не мисля от сега да уча материала.Все пак е по-добре да използвам ваканцията,защото през годината ще ми се стори още по-тежко.Така като гледам изпита по БЕЛ е доста елементарен,а повечето от произведенията по литература съм ги чела.Само математиката малко ме притеснява,но 5-ца ще е добър резултат.
По другите предмети-география,история и т.н. нищо не ме притеснява,защото много обичам тези предмети и с четене всичко ще е „ок".Е,физиката например има и доста математика,но ще го преживея.:D
И благодаря на всички за коментарите.

Gret1ty
06-25-2013, 20:04
Успех!! Чака ви гадна година, но въобще не се панирайте, защото изпитите не са нищо особено! Знам звучи тъпо и на мен така ми звучеше, но е така. Стягайте се, забавлявайте и не му мислете толкова много, защото ако трябва да влезете някъде, ще влезете... И пак успех!!

ani1900
06-25-2013, 21:28
Здравейте хора! Аз бях седмокласничка тази година и в началото се бях панирала много за тея изпити, но честно казано най-гадното е чакането след това за резултатите от изпита и сега за резултатите от първо класиране. Не се тревожете толкова, но не се и отпускайте прекалено защото и в двата случая може да съжалявате.
Предстои ви една трудна година(не толкова заради предметите, а повече заради тревогите от настъпващите изпити и паниката накрая, която е почти неизбежна у всеки дори и при най-големия непукист), но интересното е, че накрая ще осъзнаете колко бързо е минало всичко. Вярвам, че всички набор 2000 ще се представите прекрасно и недейте да мислите за всичко от сега. Прекарайте си едно чудесно лято и мислете за всичко друго само не и за училище, кандидатстване и тн.
И стискайте палци на набор 1999. :)

mladostman
06-25-2013, 22:51
Аа да.... починете си това лято. Както беше ни казала една моя учителка по история в края на 6-ти клас:
-Деца, починете си това лято, защото това ще е последното ви детско лято. :D

Иначе не се панирайте, наистина. Не е чак толкова ужасно. А пък и ако си учиш нещата (не зубриш, а учиш), в края на годината ще успееш и ще си доволен от себе си. BTW 7-ми клас е годината, в която най-много не ти се учи, ама нямате избор. :D Иииииииии стискайте ни палци за утре, тоест за днес - 26-ти :D

RainyMood
06-26-2013, 08:13
Само математиката малко ме притеснява,но 5-ца ще е добър резултат.

Ако искаш да влезеш в някоя елитна гимназия, петицата изобщо НЕ Е добър резултат.
И все пак от година на година изпитите по БЕЛ и Математика стават все по - лесни. Аз даже много се учудих, когато след изпита по БЕЛ се срещнахме пред училище класа и дори хората с двойки-тройки казаха, че бил много лесен.
В крайна сметка, просто трябва да се учи стабилно през цялата година.

dark_girl
06-26-2013, 12:38
Ако искаш да влезеш в някоя елитна гимназия, петицата изобщо НЕ Е добър резултат.


Съгласих се.

Иначе като гледам само аз си пиша в темата от бъдещите седмокласници.:D

bulgvarr
06-26-2013, 12:58
Само да кажа, че резултатите от шести клас въобще не могат да бъдат показател за това как ще се представиш другата година. То и аз в шести клас успеха ми беше пълна шестица, ама тази година нещата се промениха.

Иначе най-гадният предмет е Физиката, или аз съм тъп, или моята госпожа беше пълно хахо (по-вероятното), но не можах да я схвана и това е. Особено раздела със светлината. Успех на всички.

dark_girl
06-28-2013, 11:58
Само да кажа, че резултатите от шести клас въобще не могат да бъдат показател за това как ще се представиш другата година. То и аз в шести клас успеха ми беше пълна шестица, ама тази година нещата се промениха.
.

Съгласна съм.:)

dark_girl
06-28-2013, 16:12
Ехоооо,7-ми клас,къде сте??:D

cartwheelzombie
06-28-2013, 16:55
Ехоооо,7-ми клас,къде сте??:D
Мисля, че им е много рано :Д Към септември ще се покажат. Иначе и ти не се тормози още отсега. Почини си през лятото, цяла година ще има какво да правиш, не се напрягай веднага.

dark_girl
06-29-2013, 10:58
Мисля, че им е много рано :Д Към септември ще се покажат. Иначе и ти не се тормози още отсега. Почини си през лятото, цяла година ще има какво да правиш, не се напрягай веднага.

Почивам си,просто ми е интересно къде ще кандидатстват другите.:D :)

sunshine333
06-29-2013, 11:10
^ Аз сега ще съм седми клас ;д Ти къде искаш да кандидатстваш ? :)

dark_girl
06-29-2013, 13:13
^ Аз сега ще съм седми клас ;д Ти къде искаш да кандидатстваш ? :)

164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес" или иначе казано-1-ва испанска.
А ти?:)

sunshine333
06-29-2013, 14:46
Ами аз се колебая между Първа английска и Първа испанска, но ще видим.Имаме цяла година. :D

chtlsy
06-29-2013, 16:25
Хаахахаха, тва "Имаме цяла година." ми напомня за мен миналата година. Повярвайте, няма да усетите колко бързо ще мине седми клас, пък ако сте такива като мен, дето на магия изкараха математиката с над 5 - МОЛЕТЕ СЕ! :D Иначе успех ви догодина, може би ще ви е нужен.

dark_girl
06-29-2013, 16:45
Ами аз се колебая между Първа английска и Първа испанска, но ще видим.

До колкото знам 2-ра АЕГ е по-добра от 1-ва АЕГ.Така знам от приятели,не съм се уверила лично.И все пак между двете избери 1-ва испанска,според мен.:D


Имаме цяла година. :D
По-скоро имаме цяло лято,но ще коментираме повече през учебната година.:)

swagit
06-29-2013, 20:31
Аз ще съм седми клас :Д dark_girl браво за успеха ти аз по бг замалко да хвана 6 :/ по математика тази година започнах с 3 и 2 , но бая се стегнах и завърших с 5 . Учотелите казват , че имам огромен потенциал , ама този мързел ...

thecharmingtwins
06-30-2013, 08:19
Хайде и аз тук. Тоест по-скоро ние , защото сме близначки. :D И двете имаме 6 за годината и по двата предмета, ама като видях баловете от тая година за езиковите, тия шестици от училище много не ме успокояват. По математика госпожата ни е готина и ще ни подготви добре, но тази по бг е много зле.

dark_girl
06-30-2013, 08:59
Аз ще съм седми клас :Д dark_girl браво за успеха ти аз по бг замалко да хвана 6 :/ по математика тази година започнах с 3 и 2 , но бая се стегнах и завърших с 5 . Учотелите казват , че имам огромен потенциал , ама този мързел ...

Благодаря.И аз по математика имах двойка и тройка,защото отсъствах.После си ги поправих.:)

thecharmingtwins-На нас учителите са ни уникални,даже имат чувство за хумор.:D
Средният успех на училището в което уча е много висок,около 5,75 по математика и БЕЛ.Даже на олимпиадата по БЕЛ имаше едно момиче,което в 3-ти кръг имаше 6(както и в 1-ви и 2-ри) и можеше да не се яви на изпита.


Много се радвам,че не съм единствената,която пише в темата.:D

sunshine333
06-30-2013, 09:18
Хайде и аз тук. Тоест по-скоро ние , защото сме близначки. :D И двете имаме 6 за годината и по двата предмета, ама като видях баловете от тая година за езиковите, тия шестици от училище много не ме успокояват. По математика госпожата ни е готина и ще ни подготви добре, но тази по бг е много зле.

Българският е много по - лесен от математиката, радвай се, че поне по математика госпожата ти е добре ;д
То като дойде нашият ред конкуренцията ще е още по - голяма и от тази година. :(

dark_girl
06-30-2013, 09:22
То като дойде нашият ред конкуренцията ще е още по - голяма и от тази година. :(

Още е лято,няма смисъл от сега да се притесняваме.
Иначе някой чете ли вече препоръчителната литература?

sunshine333
06-30-2013, 09:25
Мда, аз изчетох 3 книги досега - Йордан Йовков, Елин Пелин и Вазов. :Д
Не са от най - интересните.

dark_girl
06-30-2013, 09:27
Мда, аз изчетох 3 книги досега - Йордан Йовков, Елин Пелин и Вазов. :Д
Не са от най - интересните.

Аз сега ще чета „До Чикаго и назад".Обичам българската литература,предполагам,че ще ми е интересно.

swagit
06-30-2013, 12:10
Aз прочетох ''До чикаго и назад '' на Елин Пелин разказите и на Яворов стихотворенията .

dark_girl
06-30-2013, 12:15
Aз прочетох ''До чикаго и назад '' на Елин Пелин разказите и на Яворов стихотворенията .

Хареса ли ти?

swagit
06-30-2013, 15:27
Хареса ли ти?

Еми да , бива . До чикаго и назад е най-интересна .

dark_girl
06-30-2013, 15:58
Еми да , бива . До чикаго и назад е най-интересна .

Браво на теб.:D
Аз заминавам в средата на другата седмица на море и тогава ще започна да я чета.:)

Dark_Heartbreaker
06-30-2013, 16:23
Късмет на деца 2000. ;) Ваш ред е :D

dark_girl
07-01-2013, 13:47
Аз да ви попитам:
От „Бай Ганьо" в училище само главата „Бай Ганьо у Иречека" ли ще изучаваме?
Аз започнах тази книга,много ми харесва и ще я прочета цялата.Просто исках да знам.:)

Dark_Heartbreaker
07-01-2013, 14:47
Аз да ви попитам:
От „Бай Ганьо" в училище само главата „Бай Ганьо у Иречека" ли ще изучаваме?
Аз започнах тази книга,много ми харесва и ще я прочета цялата.Просто исках да знам.:)

По принцип най-обстойно се изучава тази глава, но е хубаво да се прочете цялата книга. ;)

dark_girl
07-01-2013, 14:55
По принцип най-обстойно се изучава тази глава, но е хубаво да се прочете цялата книга. ;)

Да,благодаря ти.Със сигурност ще я прочета.

dark_girl
07-18-2013, 13:18
Какво прочетохте до сега?
Аз прочетох „Епопея на забравените", „Бай Ганьо" , „Заточеници" , „Българският език" , „На прощаване" и за сега май е само това.:D

dobby556
07-23-2013, 12:43
изобщо не се панирайте аз бях 7-ми клас и не ти е нужна 5-тица по математика на всяка цена,е да хубаво е да имаш добра оценка,но и с 4 и малко също се влиза в добри училища като 32-ро и други.късмет на всички :)

mimspotter
08-02-2013, 20:43
Хей :) аз тази година бях в седми клас и мога да ви кажа, че няма да имате никакви затруднения, ако си учите сериозно (изкарах отлични оценки и по двата предмета). През годината имах достатъчно време за спорт, излизане с приятели и т.н.. Матурите по разказвателните предмети обаче не минаха по мед и масло (само по география и физика имах 6) по простата причина, че се бях съсредоточила върху бел и математиката. От двата изпита на мен по-лесен ми се стори този по математика, въпреки че на голям процент от приятелите ми по бел им е било "фасулско". Първият модул не е нещо особено и по двата предмета, за втория по бел трябва да сте достатъчно грамотни и да имате речников запас (препоръчвам ви да четете много книги през лятото и по-добре се стремете да са класика). По математика просто трябва да решавате мнооооого задачи и няма да имате проблеми. Добре е да ходите на олимпиади, но наисина има вероятност да "прегреете", ако се явявате по всички предмети. Без частни уроци или школа ще ви е по-трудно да се доберете до "най-елитните" училища, от тях наистина има голяма полза. И да, успех на всички, не се панирайте и не мислете много-много за кандидатстването през лятото, насладете се на почивката, защото в седми клас си е яко натоварване :)

anonymous895156
08-03-2013, 03:31
Без частни уроци или школа ще ви е по-трудно да се доберете до "най-елитните" училища

http://25.media.tumblr.com/tumblr_lsvupsxhpU1qacbt7o1_250.png

Милички, сега ви предстоят първите сблъсъци с реалността. Ще научите, че:
- Няма значение колко учиш и колко даваш от себе си (като нищо ще се окажете с тройки на двата изпита след сериозно залягане над учебниците :smt008)
- Учителите ви лъжат. Вие сте в матрицата и всичко около вас е конспирация. Те ви казват, че стабилното учене ще ви гарантира отлични оценки на изпитите. Ха-Ха. Това е все едно аз да кажа, че здравото работене ще ви отнесе до големите заплати. Ха-Ха-Ха!
- Честно казано... На никого не му пука за скапания ви изпит (по-късно същото за живота)
- Хей, агитират ви за някое училище след седми клас? Супер. :) Чувствате се специални и харесвани?! Забравете.
Дефицитът на ученици е пагубен за всички училища. Освен това годишно на ученик към делегирания бюджет на училището се добавят около 1 500 лева.
- Като стигнахме до тук, можете да си направите извода, че вие струвате 1500 лева :)
- Интересен синдром :smt008 Над 50% от българското население упражнява физически труд и така изкарва парите си. Сега огледайте внимателно класа си. Ако следваме пътя на логиката, най-пробивните, интелигентните, харизматичните и богатите (по възможно най-много от четирите едновременно) ще си намерят добре платена работа. Вие от тях ли сте? Пробивни ли сте? Интелигентни ли сте? Чаровни ли сте? Богати ли са вашите? -> ако дори едно от тези е под нулата, е... хващайте метлата от сега.
- Сайтът на МОН suck-ва



:lol:

Но има и сериозни неща, които е добре да осъзнаете. Не знам защо всяка година седмокласниците си мислят, че когато не са в някоя от 10-те гимназии в софия, които се водят елитни, са на не добро място. Ехо? И в двата вида гимназии (хвалени и не особено хвалени) работят учители, има ученици, има атмосфера. Невъзможно е балът на едно училище да ви гарантира за учениците (това, че са с 5,90 на изпитите, не значи, че са по-интелигентни от тези с 4,30 например), за учителите (как можете да знаете, какви хора работят там, ако не сте имали досег с училището?), за атмосферата - още повече. Тези неща важат за конкретния пример, който дадох.

perry_the_platypus
08-03-2013, 18:43
Без частни уроци или школа ще ви е по-трудно да се доберете до "най-елитните" училища, от тях наистина има голяма полза.

Ми, не. :lol:

Vladislav Hellsing
08-03-2013, 18:54
Такаaaa XDD
Първо 2ра АЕГ не е по-хубава от 1ва АЕГ. Само сградата на 2 английска била "уж" по-хубава.
Второ ТОЧНО от школите няма АБСОЛЮТНО НИКАКВА полза. Поне от тази, в която се "образовах" аз.

Межд другото :3 Изпитите ще са ви най-лесната част :d Голямо озорване ще падне като дойде момент да си избирате училища, да пишете желания и изобщо да схванете цялата тъпа процедура.

irrationalDecision
08-04-2013, 08:42
И какво й е на процедурата по кандидатстване, класиране и записване , съвсем ясна си е - една и съща от години.

Vladislav Hellsing
08-15-2013, 18:59
Работите са малко пипкави.
Особено, ако отидете на някаква родителска среща от някоя школа, където обясняват каква е процедурата и почнат да показват едни статистики, които разбиват всичко :D
Няма да развалям изненадата :s

muhatacece
08-15-2013, 20:57
Ареее, зайчета, яжте моркови, полезно е, ако не ние ще донесем по-големите :D

LittleLonelyGirl
08-20-2013, 13:31
А мен пък най ме е страх от българския. Уча в Софийска Математическа и математиката на изпита ще ми е елементарна, надявам се. Обаче БЕЛ и сичките произведения простоо. . . . 6ти клас в нито един час не съм слушата и от граматиката грам не знам :X

Vladislav Hellsing
08-20-2013, 13:37
А мен пък най ме е страх от българския. Уча в Софийска Математическа и математиката на изпита ще ми е елементарна, надявам се. Обаче БЕЛ и сичките произведения простоо. . . . 6ти клас в нито един час не съм слушата и от граматиката грам не знам :X

проблема на математиците :D

ще си компенсираш с 100 точки по математика и 6 по мат. за годината.

Не са трудни нито произведенията, нито граматиката. Може би малко граматиката има някои малки подробности, които не мисля, че ще дадат

OoVasKoO
08-20-2013, 13:59
Сега с тия елементарни изпити по мат и бел няма начин да не се справиш. ;)

muhatacece
08-20-2013, 14:44
Сега с тия елементарни изпити по мат и бел няма начин да не се справиш. ;)



Предният гений, които е минал с добри резултати на късмет, или просто си 98,97 или на долу, тогава изпитите бяха лесни .. :)

Ramona
08-20-2013, 16:19
или просто си 98,97 или на долу, тогава изпитите бяха лесни .. :)
Точно тогава са били трудни (2009 надолу)

anonymous895156
08-20-2013, 16:47
Предният гений, които е минал с добри резултати на късмет, или просто си 98,97 или на долу, тогава изпитите бяха лесни .. :)

АХАХАХАХАХАХА :lol:

BloodyDreamer
08-20-2013, 17:02
Изпитите стават все по-лесни. Ако изкарате ниски оценки, то няма да е, защото не сте учили или защото изпитът е бил труден, а защото вие сте тъпи. Приемете го.
Хубавото е, че колкото и тъпи да сте и колкото и ниски оценки да изкарате, без съмнение ще влезете някъде.
И още нещо - "елитните" училища са като онези ябълки, които отвън изглеждат невероятно апетитно, а отвътре са развалени и бъкани с червеи.
Приятно кандидатстване :)

Vladislav Hellsing
08-20-2013, 17:08
Изпитите стават все по-лесни. Ако изкарате ниски оценки, то няма да е, защото не сте учили или защото изпитът е бил труден, а защото вие сте тъпи. Приемете го.
Хубавото е, че колкото и тъпи да сте и колкото и ниски оценки да изкарате, без съмнение ще влезете някъде.
И още нещо - "елитните" училища са като онези ябълки, които отвън изглеждат невероятно апетитно, а отвътре са развалени и бъкани с червеи.
Приятно кандидатстване :)

честно казано като кандидаствах аз всички *елитни* училища изглеждаха така.

може и да бъркам не знам.
Или пък имаше 1-2 училища, които по слухове бяха наистина добри(73 и СМГ), обаче на мене 73 ми е много далече, а за СМГ не ми стигна бал, именно щото изпитите бяха лесни и всички имаха доста високи оценки

LittleLonelyGirl
08-21-2013, 07:18
честно казано като кандидаствах аз всички *елитни* училища изглеждаха така.

може и да бъркам не знам.
Или пък имаше 1-2 училища, които по слухове бяха наистина добри(73 и СМГ), обаче на мене 73 ми е много далече, а за СМГ не ми стигна бал, именно щото изпитите бяха лесни и всички имаха доста високи оценки

Аз също искам СМГ и то с немска паралелка, което е с най-високия бал в България. За тва шибавия български ми е проблен, трябва да имам едва ли не 5,999 -_-

OoVasKoO
08-21-2013, 07:36
Срамота е да обиждаш българския език.

anonymous895156
08-21-2013, 08:52
Аз също искам СМГ и то с немска паралелка, което е с най-високия бал в България. За тва шибавия български ми е проблен, трябва да имам едва ли не 5,999 -_-

Засрами се.

dinasase
08-23-2013, 09:59
Още един бъдеш седмокласник :D Днес започнах сериозно да се оглеждам за школи(това, че не били нужни ще се направя, че не съм го прочела). Вие към кои школи сте се насочили ? Аз ще кандидатствам в 9та ФЕГ (искам да си продължа с френския) и НГДЕК :D

LittleLonelyGirl
08-24-2013, 18:46
Ами ВЕДИ са добри, едни от най-добрите, на центъра горе-долу са и наистина са коректни! :)

anonymous895156
08-24-2013, 18:59
Още един бъдеш седмокласник :D Днес започнах сериозно да се оглеждам за школи(това, че не били нужни ще се направя, че не съм го прочела). Вие към кои школи сте се насочили ? Аз ще кандидатствам в 9та ФЕГ (искам да си продължа с френския) и НГДЕК :D

Нали знаеш, че школите за седми клас са създадени, за да се взимат паричките на амбициозните родители?
Ако те имаха значение, как аз - без да ходя на школа или да се занимавам с учене извън у-ще - изкарах 5,86 и 5,82 по двата предмета тази година? :smile: А грешките си бяха от проба малоумщина.
Ако искате да бъдете грамотни и да се изразявате красиво - четете книги. Ако искате да сте добри математици, но нямате математическо мислене - помолете госпожата си да ви обясни необходимите задачи, оставайте на консултации след часовете. Слушайте в час.
На групи и школи се ходи само когато става дума за подготовка за големи кръгове на олимпиади/състезания или за за кандидатстване в престижно уни (например в чужбина).

Ramona
08-24-2013, 20:51
Школи може да са нужни,ако в училище имаш несериозни и лоши учители.

Dream170
08-31-2013, 01:57
Хей, присъединява се още една бъдеща седмокласничка.Аз мисля да кандидатствам в ПГИУ "Елиас Канети''.Общо взето повечето миналогодишни седмокласници ми казаха, че изпитите са лесни.Ама тази година ще пада яко учене.

tedka soletka
08-31-2013, 09:02
И аз съм набор 2000 и малко се притеснявам. Математиката малко не ми върви, но ще се постарая да я науча. Българският ми е добър. Ще се стегна и се надявам да изкарам добри оценки и още от сега ви пожелавам и на вас успех . :D

vesiii
09-02-2013, 14:46
Доста ми е странно, че вече няма да съм 7-ми клас и да разглеждам темата, да търся информация за училищата и т.н. :D. Успех на всички!!! И знам, че е доста рано, но понеже и аз се вълнувах къде ще кандидатствам още от септември, ако някой има въпроси за 2 АЕГ да пише :D. По-подробна информация, разбира се, след 16-ти :D.

chupachups
09-04-2013, 10:07
Успех на всички ;)

nor4eto99
09-04-2013, 11:00
Доста ми е странно, че вече няма да съм 7-ми клас и да разглеждам темата, да търся информация за училищата и т.н. :D. Успех на всички!!! И знам, че е доста рано, но понеже и аз се вълнувах къде ще кандидатствам още от септември, ако някой има въпроси за 2 АЕГ да пише :D. По-подробна информация, разбира се, след 16-ти :D.
Аз по навик без да исках влязох в темата :D Иначе седмокласници- не се стресирайте излишно, всичко ще мине неусетно.

dark_girl
09-05-2013, 12:26
Отдавна не бях влизала,но ви прочетох коментарите и гледам някои вече и школи си търсят.Само искам да кажа,че с тези частни уроци и т.н. само ни промиват мозъците,но всеки сам си решава.Аз ще се оправям сама,така да се каже.:D

bogitooo12
09-09-2013, 15:06
Не говорете глупости - който си го може, си го може :) не искам да разочаровам по-голямата част от шестокласниците, но е така. (Това се отнася най-вече за хората с потенциал).
Забавлявайте се през годината, не мислете за външните оценявания. Изпитите са глупаво структурирани, те не гарантират, че умните ще получат добри оценки. Светът няма да свърши, ако юни 2014 се окаже, че не сте приети в най-елитното училище.
Наистина е натоварена година (програмата ни за четвъртък, втори срок: сип-математика, сип-математика, химия и ООС, физика, БЕЛ, БЕЛ, сип-БЕЛ). Седми клас предлага много възможности (извънучилищни). Опитайте от всичко, както се казва. Имате и три нови предмета, по които може да се явявате на олимпиади.
Тази година имате национални кръгове на олимпиадите по всеки предмет. Моят съвет е да не се явявате само по един или два, колкото и да ви казват, че се претоварвате. Струва си :) Гадно е, че понякога олимпиадите се застъпват, да. Тази година трябваше да прекарам пет областни кръга в три дена - химия, астрономия, физика, математика, история. Не го пожелавам на никого :/
Ако имате проблеми с усвояването на материала, този сайт ще ви бъде полезен http://ucha.se/ Може даже още от сега да вземете математиката за 7-ми клас, но ако не го правите от чиста любознателност, не си струва.
Изказвам съболезнования на всички бъдещи седмокласници, които са деца на родители с болни амбиции. :(
Благодаря ти от сърце за съветите и още повече за сайта! Сега ще бъда 7 клас и ще ми е много полезен ! :)

veronika.merkulova.927
10-06-2013, 14:18
Здравейте! Трябва ми помощ! Искам да кандидатствам за уеб дизайнер но незнам в кое училище е (във Варна).
Мерси предварително!

evtimow :3
10-06-2013, 14:49
Здравейте! Трябва ми помощ! Искам да кандидатствам за уеб дизайнер но незнам в кое училище е (във Варна).
Мерси предварително!
В момента съм на извънкласно по уеб дизайн.

съветвам те да кандидатстваш в езикова във варна и да се запишеш на такава извънкласна форма.

hrissie
10-12-2013, 13:32
Аз съм 2001 година,но тръгнах по-рано на училище и тази година много се притеснявам..не знам защо..;д

hrissie
10-13-2013, 07:59
Хайде и аз тук. Тоест по-скоро ние , защото сме близначки. :D И двете имаме 6 за годината и по двата предмета, ама като видях баловете от тая година за езиковите, тия шестици от училище много не ме успокояват. По математика госпожата ни е готина и ще ни подготви добре, но тази по бг е много зле.

И при мен е същото за съжаление.. :/