PDA

View Full Version : Конфигурация



BAN.ili.NE
06-22-2013, 17:49
Значи компютъра ми е от 6 години, някъде от около 2006г доста си е старичък и затова ви моля да ми дадете някаква не много скъпа, но добра конфигурация, предимно за игри ще го използвам. Много ми се иска да подкарам АПБ без забиване на компа.

Minimum Specs:
OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
Processor: Intel Core 2 Duo 2Ghz or equivalent
Memory: 2GB RAM (3GB for Vista64 / Windows 7 64)
Video: Nvidia GeForce 7800 - 256MB or equivalent
Hard Drive: 20GB Hard disk space
Connection: Broadband internet connection required

Recommended:
OS: Windows Vista 64bit / Windows 7 64bit
Processor: Intel Core 2 Quad 2.4GHz or equivalent
Memory: 4GB RAM
Video: NVidia GeForce 8800 GTX 512MB or equivalent
Accessories: Headset and microphone

Recommended for Max Settings:
OS: Windows 7 64bit
Processor: Intel Core 2 Quad 2.4GHz or equivalent
Memory: 4GB RAM or more
Video: Two strong video cards (Nvidia 200 series or higher)

Това са параметрите за така наречената игра - APB. Не е задължително да я подкарвам на мах, но поне да мога да я играя без забиване още докато ме спаунва или пък да лаг. Ето това е моя компютър:

Intel Genuine Dual Core 1.61GHz
2GB ram DDR2
256mb video cart
само това знам за него, но ако искате нещо повече имам ЕВЕРЕСТ на компютъра и мога от там да ви кажа всичко, което искате да знаете.

anonymous908491
06-22-2013, 19:03
http://en.wikipedia.org/wiki/APB_%281987_video_game%29

Taзи ще ти върви без проблем.

Иначе тази, за която говориш съм я рипвал, няма никакво основание да има такива изисквания при lolpoly Модели и също такива текстури.

BAN.ili.NE
06-22-2013, 19:07
Е да ама обърна се и зацепи и требва да давам енд таск...

npp
06-22-2013, 21:52
а каква точно ти е видеокартата, или си с вграден видео адаптер?

BAN.ili.NE
06-23-2013, 09:35
ATI Radeon HD 5400 ?

npp
06-23-2013, 10:00
не съм много сигурен какво имаш предвид под "забива", обаче ако играта върви без краш, но насича, тогава пробвай на по-ниски настройки, защото изискванията към видеокартата са високи - започват от geforce 7800 256, като се препоръчва поне 8800gtx 512, а за най-максимални настройки/детайли са посочили две видеокарти от категорията на gtx280 в SLI

BAN.ili.NE
06-23-2013, 10:18
Еми от ОПТИОНС дадох даже на МИНИМАЛ, ама нали ти казвам издържах макс 1 минута, качих се в кола и опа айде пак зацепи и тоя път треаше да рестартвам компа

npp
06-23-2013, 14:03
а с други игри забива ли по този начин, или само при тази става така?

BAN.ili.NE
06-24-2013, 10:58
Еми май само с тази, освен с Ghost Recon: Future Soldier, която даже не забива, но много цепи и не се търпи, със закъснение стрелях като я имах, но я махнах вече

npp
06-24-2013, 11:38
а при каква резолюция apb забива?, много е възможно нещо с играта да не е наред, например да трябва някакъв пач, или пък да е бъгната

koko95
06-24-2013, 14:30
видеокарта ати 7750 1 или 2 ,рам 4гб,процесор нов или 2-ра ръка двуядрен на интел 775 с 2-3мб кеш

BAN.ili.NE
06-24-2013, 16:10
Никакъв пач не иска. При минимална даже, ама дай ми по добре няква добра, но не толкова скъпа конфигурация ако намериш

koko95
06-24-2013, 18:18
амд фх за 200 лева, ати 7750 за 200 лева и рам памет 4гб и някво дъно за 100 лева.Използвай от старата кутия захранване и кутията и сд ако станат.И продай другите части :).Успех

BAN.ili.NE
06-25-2013, 09:50
http://sofiacomputers.net/videocard.php?str=25 от тоя сайт, която видео карта е добра според вас ? И надежден ли е тоя сайт

npp
06-25-2013, 11:31
ето тази фирма работи на ниски цени: http://nikem-bg.net/magazin.php

а най-добра видеокарта в съотношение цена/производителност е може би тази: http://nikem-bg.net/computer-components/TUL-AX7950-3GBD5-2DHV2

BAN.ili.NE
06-25-2013, 12:18
Тази е много скъпа не мислиш ли ?

BAN.ili.NE
06-25-2013, 14:08
Еми урежда ме и 1гб ДДР5, но не знам дали съм 1666 или 1333мхз или там квото беше

anonymous908491
06-25-2013, 17:44
а най-добра видеокарта в съотношение цена/производителност е може би тази: http://nikem-bg.net/computer-components/TUL-AX7950-3GBD5-2DHV2

Не знам, какво наказание точно заслужаваш, защото такива фантазии и заблуди трябва да се наказват по някакъв начин.

npp
06-25-2013, 20:04
Не знам, какво наказание точно заслужаваш, защото такива фантазии и заблуди трябва да се наказват по някакъв начин.


ако не вярваш ето ти едно ревю за сравнение: http://www.guru3d.com/articles_pages/powercolor_radeon_hd_7950_pcs_review,1.html

anonymous908491
06-26-2013, 16:56
ако не вярваш ето ти едно ревю за сравнение: http://www.guru3d.com/articles_pages/powercolor_radeon_hd_7950_pcs_review,1.html

Ще ти го кажа просто и разбираемо:
Губиш си времето четейки ревюта и вярвайки им.
Не знам да има дори един геймър в България, който да е успял да натовари дори и видео с 2gb Vram, за три да не говорим.
Абсолютно никаква нужда няма от подобна карта, а тъпите геймърчета на запад си вземат такива, защото мама и тате им плащат, за да си задоволяват нуждите за неща, от които нямат нужда и не биха могли да ползват по предназначение.
Единствената причина да пускат такива геймърски карти е, че рама е евтин, те го продават двойно, а клиентите им са пълни олигофрени, които обаче имат кинти.
Има опция за споделяне, която позволява на външните карти да заемат РАМ в някакви граници. Аз съм успявал да добавя 2ГБ към моята при работа.

Auriss
06-27-2013, 03:38
Село, аре кротни се. Като извадиш някоя прилична щайга и почнеш да си пачваш игрите с адекватни модели и текстури ела пак се обяснявай.

npp
06-27-2013, 06:52
Ще ти го кажа просто и разбираемо:
Губиш си времето четейки ревюта и вярвайки им.
Не знам да има дори един геймър в България, който да е успял да натовари дори и видео с 2gb Vram, за три да не говорим.
Абсолютно никаква нужда няма от подобна карта, а тъпите геймърчета на запад си вземат такива, защото мама и тате им плащат, за да си задоволяват нуждите за неща, от които нямат нужда и не биха могли да ползват по предназначение.
Единствената причина да пускат такива геймърски карти е, че рама е евтин, те го продават двойно, а клиентите им са пълни олигофрени, които обаче имат кинти.
Има опция за споделяне, която позволява на външните карти да заемат РАМ в някакви граници. Аз съм успявал да добавя 2ГБ към моята при работа.


допреди години 2GB vram не бяха от значение, обаче сега вече доста игри вървят по-добре с 2 отколкото с 1GB, така може и в скоро време доста игри да работят по-добре с 3, но по-важна е не паметта но как видеокартата се справя в игрите, за ревютата си прав, макар че някои от тях дават приблизителна представа за разликата както онези в посоченият по-горе сайт, иначе доста отзиви са за gtx660ti 2GB в сравнение с hd7950 3GB, докато други посочват hd7950 3GB за по-добра

koko95
06-27-2013, 16:25
едно пс4 и решава въпроса за години напред :)

npp
06-27-2013, 16:31
едно пс4 и решава въпроса за години напред :)


и аз съм им фен

anonymous908491
06-27-2013, 19:56
допреди години 2GB vram не бяха от значение, обаче сега вече доста игри вървят по-добре с 2 отколкото с 1GB, така може и в скоро време доста игри да работят по-добре с 3, но по-важна е не паметта но как видеокартата се справя в игрите, за ревютата си прав, макар че някои от тях дават приблизителна представа за разликата както онези в посоченият по-горе сайт, иначе доста отзиви са за gtx660ti 2GB в сравнение с hd7950 3GB, докато други посочват hd7950 3GB за по-добра

Значи да продължавам с обясненията.
Не знам къде ги четеш тия фантазии, че с 2гб вървяли по-добре, в някой форум за научна фантастика може би.
Игри не играя и въобще не ми пука за изискванията, които слагат по сайтовете си, защото съм много по-наясно от смотаните геймъри как точно работят.
Моята карта е на повече от три години, няма игра, която да не мога да подкарам на максимални настройки, ЗАЩОТО
Realtime animation софтуера, какъвто са и игрите работят с резолюция на текстурите, каквато се поддържа от GPU, а моето например е 16K. Няма игра, който да има текстура по-голяма от 4096, което е 4 пъти по-малко. Моделите за игри са лолполи, което дори на правец може да се подкара.
Можеш да си сложиш десет видеокарти, ще играеш на същите настройки, каквито имаш и само с една.

yakuza_
06-27-2013, 20:34
Да те и лаптопите си идват с ИП-тата :lol:

anonymous908491
06-27-2013, 20:40
Да те и лаптопите си идват с ИП-тата :lol:

Да, нещо да имаш да ми кажеш ?

EdnookiqDelfin
06-27-2013, 22:31
Значи да продължавам с обясненията.
Не знам къде ги четеш тия фантазии, че с 2гб вървяли по-добре, в някой форум за научна фантастика може би.
Игри не играя и въобще не ми пука за изискванията, които слагат по сайтовете си, защото съм много по-наясно от смотаните геймъри как точно работят.
Моята карта е на повече от три години, няма игра, която да не мога да подкарам на максимални настройки, ЗАЩОТО
Realtime animation софтуера, какъвто са и игрите работят с резолюция на текстурите, каквато се поддържа от GPU, а моето например е 16K. Няма игра, който да има текстура по-голяма от 4096, което е 4 пъти по-малко. Моделите за игри са лолполи, което дори на правец може да се подкара.
Можеш да си сложиш десет видеокарти, ще играеш на същите настройки, каквито имаш и само с една.
Ама разбира се,че имаш видеокарта която може да рендърва текстура с резолюция 16к,ама как.То като може да прави това защо ти е VRAM тя тая текстура не заема място просто съществува в пространството.
http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/03/26/nvidia-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-review/4
650ti boost 2gb и 1gb я ги погледни.Или разликата им е чиста грешка.
За теб разбира се,всеки сайт лъже и информацията им е грешна,затова трябва да слушаме теб.

Не знам да има дори един геймър в България, който да е успял да натовари дори и видео с 2gb Vram Тука направо изби рибата.В коя година живееш ти?Или за теб графично натоварващи заглавия са Super Mario и Minecraft.
Навсякъде обичаш да си изказваш изключително полезното и компетентно мнение,ама по-добре млъкни защото бълваш само лайна.

anonymous908491
06-28-2013, 07:26
Ама разбира се,че имаш видеокарта която може да рендърва текстура с резолюция 16к,ама как.То като може да прави това защо ти е VRAM тя тая текстура не заема място просто съществува в пространството.
http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/03/26/nvidia-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-review/4
650ti boost 2gb и 1gb я ги погледни.Или разликата им е чиста грешка.
За теб разбира се,всеки сайт лъже и информацията им е грешна,затова трябва да слушаме теб.
Тука направо изби рибата.В коя година живееш ти?Или за теб графично натоварващи заглавия са Super Mario и Minecraft.
Навсякъде обичаш да си изказваш изключително полезното и компетентно мнение,ама по-добре млъкни защото бълваш само лайна.

Ти или си много неук или си само неук.
Кво ми даваш ревюта не тия ебани Нвидиа, дори опциите, които са показали там не ги схващаш, защото това http://images.bit-tech.net/content_images/2013/03/nvidia-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-review/crysis3-2s.jpg само малоумен геймър би го задал, толкова ви рабират празните кратуни.
Вземи се пускай, когато се обсъжда как се играе играе някоя игра, от хардуер и суфтуер тиквата ти не разбира.

EdnookiqDelfin
06-28-2013, 08:43
Таз българска много трудна.
Ама да Texture Resolution само малумен геймър може да го качи на максимум.Грозен орангутан като теб го държи да минимум за да може старото му видео да не се запъва.Естествено,че ще ти стигнат 512мб врам като текстурите са един голям пиксел.
Не казваш нищо съществено,ама са набираш като балканче по-баир.

anonymous908491
06-28-2013, 09:15
Таз българска много трудна.
Ама да Texture Resolution само малумен геймър може да го качи на максимум.Грозен орангутан като теб го държи да минимум за да може старото му видео да не се запъва.Естествено,че ще ти стигнат 512мб врам като текстурите са един голям пиксел.
Не казваш нищо съществено,ама са набираш като балканче по-баир.

Всъщност подобни опции за разолюция с VERY High(а и за всичко останало) ми напомнят на анимациите, в които голям злодей завърта копчето на оръдието си на най-разрушителното ниво.
Та така и геймърите, слагат им се неща, които са разбираеми от 5 годишни пикльовци, защото сте с интелект точно на такива.

Auriss
06-28-2013, 09:25
Да знаеше мип мапинг и антиелиъсинг кво значи изобщо, че да седне човек да ти обясни закво служат тия настройки, ама на ... прост си на куче, а познанията ти се изчерпват с цъкането на спотлайта в збръш, ръгането на дръпнат мокап и чикиджийстването с долнопробни филтри. :D :D :D

anonymous908491
06-28-2013, 17:14
Да знаеше мип мапинг и антиелиъсинг кво значи изобщо, че да седне човек да ти обясни закво служат тия настройки, ама на ... прост си на куче, а познанията ти се изчерпват с цъкането на спотлайта в збръш, ръгането на дръпнат мокап и чикиджийстването с долнопробни филтри. :D :D :D

Збръш, мокап, филтри ?
Хубаво е да пишеш за неща, от които разбираш, защото сега сякаш ми обясняваш, какво чувстваш при вагинален оргазъм.
Още по-добре е пък да не коментираш познанията ми, защото твоето най-голямо постижение е чикия с лява ръка и два тека за под минута гледайки една гола цица.

BAN.ili.NE
06-29-2013, 15:04
Може ли да ми кажете как да проверя какво ми е захранването на компютъра ? Колко W

npp
06-30-2013, 10:29
ако видеопаметта не беше от значение тогава едва ли производителите щяха да правят видеокартите с толкова памет, но повечето памет е от значение най-вече при по-високи резолюции и детайли

npp
06-30-2013, 10:31
Може ли да ми кажете как да проверя какво ми е захранването на компютъра ? Колко W

като отвориш капака на компютъра виж какво пише на захранващият блок(устройството, в което влиза захранващият кабел - представлява метална кутия), там трябва да има някаква лепенка с описание