PDA

View Full Version : Чувствам се като Филип когато избираше между Боби и Тино.. Приятелство..



heartsdesire
06-22-2013, 21:37
Ужасно се чувствам, отначало ходихме заедно 7-8 човека в една групичка, само момичета. После стана някаква ''драма'', която не си беше никак драма, че се скараха 5 срещу 2. Най-просто казано - две момичета напуснаха и отидоха в нова групичка. Най-добрата ми приятелка е една от тези две момичета. Спряхме да се движим двете, ходя само с моята групичка (все още съм част от нея). В училище ходих при тях, отвреме-навреме при нея. Тя почна да се сърди, че не се движа с нея, че я игнорирам, а непрестанно им говореше зад гърбовете, моята групичка говориха за нея, чувствах се ужасно, но не съм казала нищо на другата/другите. Постоянно ми поставя ултиматоми моята приятелка тях или нея. Омръзна ми. Помогнете..

In*The*Face
06-22-2013, 22:02
Ултиматуми между истински приятели няма. Не разбирам как едно приятелство може да се креши на някакви групички. Вие с това момиче не можете ли да се виждате и излизате сами, без други хора? Най-добре бъди пряма и постави картите на масата. Кажи на хората от твоята компания, че държиш на тях, но не искаш да говорят лошо за приятелката ти пред теб, защото държиш и на нея. Същото кажи и на момичето с ултиматумите. Това че си приятелка с останалите, не те прави по-малко приятелка на нея. Ако не го приеме - проблемът е неин. Аз лично нужда от такива "приятели" не бих имала.

SladkaZagadka
06-23-2013, 08:29
Съгласна съм с In*The*Face . Аз не смятам че въобще трябва да движиш с групички и с никого извън тях - не бъди част от никоя групичка, излизай с хората, които са ти приятни без да се съобразяваш с това как ще реагира твоето "гето" . Като ти е толкова ценна приятелката, защитавай я пред твоите познати, отвори им очите за нея. На колко години сте ?

heartsdesire
06-23-2013, 19:31
На 13 сме.. И това е съвсем обикновено и глупаво, но ме тормози от известно време. Благодаря ви, мисля, че ми помогнахте. :)