PDA

View Full Version : Дневник: Спирам цигарите.



AngelAntichrist
06-23-2013, 09:52
Предистория:
Пуша по кутия-две на ден, намирам го за нормално - не ми дреме за здравето и финансите ми. (И все още не ми, де
- експериментирам си.) Това е първи опит.

Сряда/четвъртък:
За над 24 часа бях изпушила само 8 цигари. Ок, значи съм готова.
Намирам за много мазохистично-приятно да се сдържам, тръпката е много хубава, усещам и аз, че имам воля.
След това изпуших само още две.

Петък/събота:
Подарих останалите на майка ми (да мре, ебаси, хаха). Вече стана малко неприятно, но с много джвакане на дъвки и движение нещата се уравновесиха. Позволих си да си дръпна веднъж, де. Но пък се събудих с 10 лева напред, е така от никъде. Защо? Защото не давам за цигари.

Неделя:
Три и нещо през нощта. Навършват се повече от 24 часа от последното ми дръпване, за цяла цигара още повече.
Излязла съм, пия бира след бира, желанието ми за цигара вече е силно - чак си поисках (не ми дадоха).
Булевард Евлоги Георгиев, забутано, тъмно, късно. Другарчето ми подминава десетка Боро Голд.
Исках да го изебавам - "Ей, не знаеш ли за еврейският номер? Трябва да ритнеш кутията", но първо я ритам преди да го кажа. Ритам я пак. Звучи пълна. Ритам. Пълна е. 9 цигари, от 10.
КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ЗНАЧИ ТОВА? ЗАЩО ТОЧНО СЕГА? И защо не отказвам кокаина, примерно. 8-)
Е, не издържах - изпуших две. Но бяха страхотни. Фантастични. Цялата треперех от кеф, беше като оргазъм.
Ако мога да пуша по една-две на ден ще е супер.

И така... Имам прекалено много късмет, за да съм добре. :)

shusha
06-23-2013, 10:30
Само едно ще кажа :Д Съдбата е гадна кучка и отказването на цигарите няма да лесна работа. Успех :)

Fisherman
06-23-2013, 14:02
Направо ела до химическия факултет да направиш 2 инхалации със сероводород и няма да имаш проблеми с цигарите :)

Chacho
06-25-2013, 13:40
Тя ако иде до там, ще откаже цигарите и без сероводорода. :D Даже може да си избере произволен факултет от Бермудския триъгълник, миризмата е идентична.

Fisherman
06-25-2013, 13:58
Бермудския триъгълник на кампус Лозенец ли викаш?

Chacho
06-25-2013, 14:16
аха

PainMonopoly
06-26-2013, 10:00
Намаляването е вариант, ама никога не е трайно. Можеш да се пробваш пак ако искаш.

Fisherman
06-26-2013, 10:14
аха

едвам издържах физиката във ФФ..

до ФМИ не искам дори да минавам,въобще най-хубавите факултети са сложили на едно място

Chacho
06-26-2013, 14:13
до ФМИ не искам дори да минавам,въобще най-хубавите факултети са сложили на едно място

И аз, нищо че ме чакат 15 изпита там, хахахаха :D

Fisherman
06-26-2013, 17:04
тръпки по гърба получавам от тая математика и физика вече :D

cunt
06-27-2013, 17:34
успех аз не съм пробвал ,няма и да пробвам обичам да си пуша

nqmaznacheniee
06-30-2013, 21:12
не съм палил 4-5 дена, нямам и намерение да го правя, поне за сега де. Просто след поредните изпуснати нерви напоследък и поредната запалена цигара се почувствах зависим и половин кутия изхвърча в коша и се скарах с тях, дано и те да са се скарали с мен :D Изпитвам желание, но няма да запаля. Изобщо не съм си поставил за цел да ги спирам, както се развият нещата, за момента ми е донякъде интересно да се сдържам.. и така 8-)

RedArmy
06-30-2013, 21:35
Откакто намалих цигарите и почти ги спрях съм нов човек, ходя по 14-15км пеш на ден и ми е много добре. Ако ги спра изобщо ще съм екстра, но все пак като съм нервен или ядосан пак запалвам, макар че гледам и да не се впрягам толкова за глупости
първите 10-тина дена са най-трудни, от опит го казвам.. но общо взето първата година винаги ще ти се прииска да запалиш като видиш някой да го прави, после се свиква..

Chacho
07-01-2013, 08:08
Откакто намалих цигарите и почти ги спрях съм нов човек, ходя по 14-15км пеш на ден и ми е много добре. Ако ги спра изобщо ще съм екстра, но все пак като съм нервен или ядосан пак запалвам, макар че гледам и да не се впрягам толкова за глупости
първите 10-тина дена са най-трудни, от опит го казвам.. но общо взето първата година винаги ще ти се прииска да запалиш като видиш някой да го прави, после се свиква..

От колко време си така?

RedArmy
07-01-2013, 21:42
От колко време си така?

от 7-8 месеца съм на една, максимум 2 цигари на ден, преди това стигах и до кутия..
иначе съм ги "спирал" около 7-8 пъти уж сериозно, но още през първия-втория месец пропушвах. ако се хвана сериозно и се насиля да ги спра изцяло, мисля че ще мога, но засега не си представям да не запаля цял ден.. и въпреки всичко усещам че имам много повече въздух и сила откакто се ограничих