PDA

View Full Version : Симптоми на Бронхопневмония!?



PlovdivTeam
06-23-2013, 15:25
Хора притеснявам се много, мисля, че имам бронхопневмония, от 2 седмици само кашлям.. Лекарката ми предписа антибиотик и хапчета за кашлицата, но не минава.. От няколко дена ме болът дробовете, и положението не е никак добре.
Утре направо отивам при лекарката и дано ми направят снимка на дробовете, че това не се издържа.. Някой карал ли е Бронхопневмония, и да каже как е излекувал, защото аз мноо се притеснявам и четох че била мноо гадна и тежка, и даже смъртоносна. :X

dark_girl
06-23-2013, 15:38
Не съм много запозната,но един съученик имаше и няколко месеца се лекуваше .. Не знам много подробности,но се оправи.Не е чак безнадеждно и не се стряскай.Може пък да не е бронхопневмония.

Иначе това си симптомите:

Клиничната картина при бронхопневмония се характеризира с внезапно начало, висока температура, втрисане, болки и бодежи в гърдите, хрипове, кашлица и храчки.
Често клиниката при пневмониите варира и симптомите могат да се различават. Тези пневмонии се наричат атипични. Сред най–честите причинители на атипичните пневмонии са паразити, микоплазми, гъбички и вируси. Характерна особеност в протичането на атипичните пневмонии са - бавно начало, главоболие, болки в мускулите, лека температура, суха кашлица, липса на хрипове. При съмнения за атипична пневмония трябва да се прави рентгеново изследване на белите дробове.

koisitibe
06-23-2013, 16:56
Здравей. Преди няколко години карах пневмония. Личната ми предписа един слаб антибиотик, въпреки мускулното приложение-той не действа. С малко връзки отидох в център за белодробни заболявания, като там първоначално мускулно, с антибиотик, който много, много боли, дори не можех да ходя, след това венозно, тук не боли.
Ходих 2 пъти на ден- Сутрин и вечер, по правилник трябваше там да лежа, но само ходех.
Това 10 дни.
След това бях като нов
Оп, внимавай догодина да не караш, че става леко хоронично ;)

psyStatic
06-24-2013, 12:05
Направи си снимка и недей да се шашкаш. Протичането на тази болест не е толкова тежко, отколкото съпътстващите я усложнения. Когато се лекува не е опасна. При положение че пиеш антибиотик не мисля че ще имаш проблеми. Болките в гърдите много често са в следствие от честа и силна кашлица( мускулна треска).

miminka992
06-25-2013, 06:39
Тази бронхопневмония си я карам в годината по 2-3 пъти, дори когато се разболея не ми прави впечатление вече, наистина. :D Та значи изписват ми най-вече антибиотици, защото нищо друго не ме оправя. Кашлицата при мен е най-непоносимото нещо от всички симптоми на бронхопневмонията и за това ме болят гърдите, така че може и при теб да е от това. Не протича чак толкова тежко, ако си пиеш редовно лекарствата и най-вече предприемеш мерки в самото начало. :)