PDA

View Full Version : моля ви...кажете ми това нормално ли е според вас



BumpyRide
06-24-2013, 06:08
Здравейте! Снощи се случи поредната караница с приятеля ми (връзката ни е сериозна) и тя ме накара сериозно да се замисля. Та въпросът ми е: в компанията си имам едно момче, което преди няколко години ме зарибяваше и приятелят ми много ревнува от него. Трябва ли аз да се чувствам виновна, че съм в една компания с това момче (просто не искам да зарязвам всички останали приятели от компанията само заради него) и понякога излизаме заедно (в смисъл компанията) и трябва ли да се чувствам виновна, че поддържам приятелски отношения с него? Да допълня -аз държа на приятеля си, не бих тръгнала да му изневерявам с което и да е момче.

Smrazqvashta
06-24-2013, 06:11
Нормално е приятелят ти да се дразни, но чак да се стига до поредната караница - не. А за виновност, не мисля, че има за какво да я чувстваш. Явно твоето момче е болестно ревнив!

xXxPETYAxXx
06-24-2013, 06:51
Преди няколко години те е зарибявал, вероятно вече не те харесва по този начин. Ако пък пак е започнал да те сваля, тогава донякъде бих разбрала приятеля ти.

102
06-24-2013, 08:02
"Трябва ли аз да се чувствам виновна" - Искаш някой да ти каже какво да чувстваш ли ?

lyuba991
06-24-2013, 08:35
Не трябва да се чувстваш виновна, ако отношенията ти с момчето са само приятелски. Ако приятелят ти държи на теб, ще те разбере. :)

BlueFace
06-24-2013, 10:39
Приятелят ти е идиот : )

sexa_na_kompleksa
06-24-2013, 11:47
Ако не флиртуваш с въпросното момче, приятелят ти няма от какво да се притеснява и е глупаво да ревнува. Ако му даваш поводи обаче, ситуацията е съвсем различна.

LadyTerrible
06-24-2013, 12:33
Ако не флиртуваш с въпросното момче, приятелят ти няма от какво да се притеснява и е глупаво да ревнува. Ако му даваш поводи обаче, ситуацията е съвсем различна.
+1
Ако всичко е наред и с момчето сте просто приятели,а гаджето ти пощурява и те кара да зарежеш компанията си само заради това,проблемът си е единствено негов.Няма никакво право да ти забранява да се виждаш с приятелите ти.Явно е твърде ревнив,но и също така ти няма доверие,не знам дали е така,само се замисли.Ти не споменаваш дали момчето те е зарибявало докато си ходела с приятеля ти вече или преди това?

fenastz
06-24-2013, 13:48
Приятелят ти е идиот : )

Абе по-скоро ти си идиот

Авторката, няма защо да се чувстваш виновна, стига да не флиртуваш с това момче от компанията

marilyn
06-24-2013, 23:26
Да, той преди години те зарибявал и все още само ти си му в главата... хора, малко по-трезво мислете!

Take_That
06-25-2013, 13:35
Не

In*The*Face
06-25-2013, 20:40
Аз поддържам контакт с почти всички се бивши и не се чувствам виновна за това. Смятам, че и ти няма за какво да се обвиняваш. От друга страна обаче разбирам и приятеля ти, защото аз също ревнувам своя. Малко е сложна цялата ситуация.

Виж да се стига до поредни караници вече идва в повече. Хвани го когато е спокоен и поговори с него. Обясни му, че ако до сега не е разбрал, че си само с него, то няма какво да му кажеш повече, но че се чувстваш ужасно заради липсата на доверие която демонстрира сърдейки ти се за неща, които са в миналото ти.

strawberry88
06-25-2013, 21:27
И аз не мисля, че трябва да се чувстваш виновна.

Glamour92
06-26-2013, 07:33
Приятелят ти обича да fuck-ва логиката,а? :D

Естествено,че не трябва да се чувстваш виновна.

AnzaRe
06-26-2013, 07:41
Тъпо правиш :)
Все едно да си в една компания си бившия си rofl
Разбирам го момчето на негова страна съм :)))

Glamour92
06-26-2013, 07:54
^ Ъ?
Защо,за Бога ,тя трябва да се чувства зле от това,че приятелят й е крайно неуверен в себе си(и/или в нея) ?

Освен това те не са бивши,забележи- ТОЙ я е зарибявал.
Авторката не споменава да е отвръщала по какъвто и да било начин.

GospodinOtkat
06-26-2013, 07:57
Аз и приятелката ми си тръгваме като някое момче или момиче се пробва да ни сваля. Така мисля че е редно връзката ви е най-важна не допускайте чужди хора в нея

Glamour92
06-26-2013, 08:02
^ и след това отказвате да общувате с натрапника вовеки?

Момчето я е сваляло преди години ,доколкото разбрах .

GospodinOtkat
06-26-2013, 08:04
ема на приателят и ще му е гадно така че по-добре да си гледат тях. тоя другия за какво им е само ще им съсипва връзката. ако те сами не си я пазят значи не се обичат

Glamour92
06-26-2013, 08:07
На приятелят й ще му е гадно,защото реагира първосигнално,без да се замисли дали има реални основания за притеснение.
Ако погледне ситуацията отстрани,без да влага излишни емоции,ще види,че вдига излишна патърдия. :)

"Тоя другия" с нищо не заплашва връзката им .

GospodinOtkat
06-26-2013, 08:10
Ема аз не знам хора дето могат да си траят като някои друг им сваля гаджето. Най-добре е да си тръгнеш щото иначе се стига до бой и т.н. щото чашата прелива

AnzaRe
06-26-2013, 08:34
Аз съм казал : Моето и се мое :)
А това,че момичето оставя да бъде зарибявано,а не да му отвърне с думите : "Не се опитвай нищо,не виждаш ли,че не искам нищо от теб имам си приятел." - Толкова ли е трудно да им го кажете на инициаторите?

BumpyRide
06-26-2013, 13:12
Това момче ме зарибяваше преди години и само толкова. В смисъл, аз не съм му отвръщала с нищо повече от приятелство тогава, както и сега,не е имало нищо интимно между нас, не сме били гаджета. В момента просто така се случи, че сме си в една компания. Къде, за бога, съм казала, че ме зарибява в момента? Аз държа на приятеля си и ако някое момче тръгне да турси нещо от мен, няма да го намери...но на приятеля ми нещо не му се вярва.

forcemdfkz
06-26-2013, 13:31
Щом казваш, че това е било преди години няма за какво да се чувстваш виновна. :)

malkasladka
06-26-2013, 13:43
Нормално е да ревнува и да се стига до спорове, поговорете и му обясни, че сте само приятели, просто това, което изписа тук, му го кажи на него! Иначе ти нямаш право да се чустваш виновна :))

afrodita18
06-26-2013, 19:46
Нормално е да ревнува,то и ти да си на неговото място ще ревнуваш,замисли се.
И аз бях в подобна ситуация зимата,само,че момчето беше от моя клас.Не спрях да излизам с тях,но просто съкратих контактите си с това момче на минимални,просто поставих една стена по между ни.Мина се време и приятеля ми затихна и нещата си минаха на мястото.Не е нужно да спираш контакт с приятелите си,заради гаджето ти.