PDA

View Full Version : Помощ! Транспорт до АК?



CooL_GirL12
06-24-2013, 07:47
Здравейте. Тази есен ще съм 8. клас в Американския колеж. Живея в Изток и мислех да си хващам 76 от Плиска. Но заради строежа на метрото, 76 вече не спира до АК, а само 111, който не ми върши работа.

В сайта пише, че може да хвана метрото в посока Младост 1 и оттам да взема 111. Но се чудя после след като слезна от автобуса много ли време ще ходя пеша. И също така аз НЕ съм много ориентирана, има ли шанс да се изгубя?

А от станция Жолио Кюри на метрото стига ли се до станция Младост 1, без прекачване?

Има ли и други възможности да стигам до АК, без да ходя много пеша?

Съжелявам за глупавите въпроси, но само 1-2 пъти съм пътувала с градски транспорт, все с колата ходим където и да било, до предишното си училище ходих пеша, беше на 5 минути от нас....

SunT
06-25-2013, 05:21
http://www.metrosofia.com/images/sofia-metro-lines.png От Жолио до Младост 1 са ти 3 спирки. С другото обаче не мога да ти помогна :/ Ама споко, не е страшно. И аз до миналата година точно като теб бях, но се свиква бързо.

GeorgiPetrov11
06-25-2013, 06:45
Здравей, аз поразучих нещата и ти предлагам вариант. Първо да кажа, че не живея в София и съм приел, че живееш в посолството на Япония, тъй като това беше единственото, което видях първо и мога да използвам като отправна точка :D
ходене до
СТЦ Интерпред
38 мин.
автобус №413 до
спирка МВР-Академия
скрий всичките 17 спирки
спирка СТЦ Интерпред
спирка жк Дианабад
спирка СБАЛ по онкология
спирка МГУ Св. Ив. Рилски
спирка бул. Д-р Г. М. Димитров
спирка Колеж по телекомуникации
спирка Студентска поликлиника
спирка жк Дървеница
спирка жк Дървеница
спирка бл.49 Ж.к.дървеница
спирка Естакада жк Младост-2
спирка бл.245 жк Младост-2
спирка бл.206 жк Младост-2
спирка бл.205 жк Младост-2
спирка ул. Д-р Ат. Москов
спирка бл.202 жк Младост-2
спирка МВР-Академия
508m
ходене до
Американски колеж
Това е целия маршрут, който ти предлагам, но ще трябва да поразгледаш какво-що е, откъде ще минеш, за да стигнеш и така. Успех в търсенето на подходящ транспорт :)

CooL_GirL12
06-25-2013, 08:46
Здравей, аз поразучих нещата и ти предлагам вариант. Първо да кажа, че не живея в София и съм приел, че живееш в посолството на Япония, тъй като това беше единственото, което видях първо и мога да използвам като отправна точка :D
ходене до
СТЦ Интерпред
38 мин.
автобус №413 до
спирка МВР-Академия
скрий всичките 17 спирки
спирка СТЦ Интерпред
спирка жк Дианабад
спирка СБАЛ по онкология
спирка МГУ Св. Ив. Рилски
спирка бул. Д-р Г. М. Димитров
спирка Колеж по телекомуникации
спирка Студентска поликлиника
спирка жк Дървеница
спирка жк Дървеница
спирка бл.49 Ж.к.дървеница
спирка Естакада жк Младост-2
спирка бл.245 жк Младост-2
спирка бл.206 жк Младост-2
спирка бл.205 жк Младост-2
спирка ул. Д-р Ат. Москов
спирка бл.202 жк Младост-2
спирка МВР-Академия
508m
ходене до
Американски колеж
Това е целия маршрут, който ти предлагам, но ще трябва да поразгледаш какво-що е, откъде ще минеш, за да стигнеш и така. Успех в търсенето на подходящ транспорт :)

Ще проуча, да. Нямаш си идея колко съм ти благодарна. Положил си доста труд. Мерси много. :)

П.С. Живея на 100-тина метра от Японското посолство. Ти си медиум :D

dark_girl
06-25-2013, 12:35
Виж в Google Maps.

mladostman
06-25-2013, 14:43
Или иначе казано хващаш си автобус 413 в посока Технополис Младост-4 от спирка СТЦ ИНТЕРПРЕД, която е при метростанция "Жолио-Кюри". Слизаш на спирката на школата или т.нар. МВР-Академия и оттам вървиш пеша 508м., както ти е казал GeorgiPetrov11.

Или вторият вариант - хващаш метро от Жолио-Кюри до Младост-1 и оттам чакаш 314 или 111 до спирка МВР-Академия. Спирката е една и съща, просто с метрото е по-бързо, а с рейса се влачиш бая, докато мине през цяла Дървеница+Младост-2. :)

hristo99
06-26-2013, 10:38
Разгледай сайта на център за градска мобилност - http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules