PDA

View Full Version : Най-добра приятелка



DreamRockx
06-24-2013, 08:06
С най-добрата ми приятелка се познаваме, така да се каже, от памперси :D
Учихме в едно училище от 1ви до 7ми клас (и двете в момента завършихме 7ми и сме за осми и не се знае дали отново ще сме в едно и също, но е много вероятно), винаги сме били заедно, от както се запознахме.

След 4 клас с нея се преместихме от 'Г' клас във 'В'.
5 и 6 клас отново си бяхме заедно с нея, но тази година много се сближихме (по-скоро само аз) с момичетата от 'В' клас и от другите класове, изобщо с целия випуск. Започнах даизлизам с тях по молове, градинки и т.н. И нея я канихме, тя искаше да идва, но проблема е, че родителите й са много....недоверчиви да го кажем. Никъде не я пускат сама, дори да идва или да се връща от училище, не я пускат по екскурзии, лагери и дори на гости с преспиване примерно :(

Ако пък я пуснат, баща й върви след нас като охрана :D

И така, след като отидохме един ден в мола до училище цялата банда + нея + БАЩА Й след нас, на всички ни беше кофти, че той е след нас и, че тя няма никаква самостоятелност. Следователно вече когато излизахме и я канехме й казвахме да е без баща й, защото е досадно :D и тя вече не идваше с нас, защото не я пускаха сама

Ние в училище отново си говорехме, седяхме заедно, но някак си ми беше омръзнала вече...

И така постепенно ние се отдалечавахме една от друга, докато накрая (демек вчера :D) вече не можехме да се търпим (смисъл каквото аз кажа, тя е против него) и си теглихме по една майна...

Сега ми е мъчно, защото я чувствам много близка, израснали сме заедно все пак :D

Ааа и забравих да спомена, че заради това, че баща й не ни остваяше на мира приятелките ми започнаха да я ебават, че той е мафиот и тя се обиди както на тях, така и на мен :(

Въпроса ми е: Какво мога да направя, за да подобря отношенията помежду ни, защото не ми се иска да погреба такова приятелство с 'Майната ти!' .

ПС: Съжалявам за правописните грешки и мерси предварително :)

heartsdesire
06-24-2013, 08:25
Мисля, че си направила всичко по силите си. Канила си я да излизате, не си я игнорирала или нещо от тоя сорт. Остави приятелките си за един или два дни да си излизат сами, излез с твоята най-добра приятелка за дълго време или отиди у тях и я посрещни с няколко пици. :D Това е да се сближите пак. Иначе за въпроса с бащата - това не може да се промени, такива са ѝ родителите, какво да се прави.. :)

dark_girl
06-24-2013, 09:00
В крайна сметка го има и момента „Майната ти".Щом ти е омръзнала сложи край .. Някак си и това,че баща ѝ ви преследва е супер досадно и вие не можете да се видите като хората.Но ако все пак мислиш,че приятелството ви е много силно говори с нея и сподели мнението си,за да си изясните проблема.

sexa_na_kompleksa
06-24-2013, 11:25
Постави се на нейно място. Как би се чувствала, ако родителите ти не те пускаха никъде, а ако случайно ходиш някъде, баща ти те следва? Но пък за сметка на това твоите приятелки ги пускат навсякъде и даже ти се подиграват заради положението, в което си, макар че това изобщо не зависи от теб.

psyStatic
06-24-2013, 11:35
Ти сама казваш че я познаваш от дълго време....от написаното горе, разбрах че баща й те дразни ,а не тя. Защо трябва тя да страда заради родителите си? Никой не си избиря родителите,нали? Може би и тя се срамува от баща си...може би те ревнува от другите...Съветът ми е не я оставяй сама,бъди с нея по ваш си начин. Ходи у тях, излизайте двете, та ако ще и с 'преследвача', след някоя година тя ще те оцени. Когато пораснете ще сте си много скъпи. Всеки се нуждае от приятел на който да може да сподели,но още повече се нуждаем от приятел , с който да можем да се посмеем над спомените!

DreamRockx
06-24-2013, 16:02
Постави се на нейно място. Как би се чувствала, ако родителите ти не те пускаха никъде, а ако случайно ходиш някъде, баща ти те следва? Но пък за сметка на това твоите приятелки ги пускат навсякъде и даже ти се подиграват заради положението, в което си, макар че това изобщо не зависи от теб.

Ако аз съм на нейно място ще говоря с родителит ми, ще им кажа, че вече съм достатъчно зряла и искам сама да ходя навън с приятели и, че могат да ми имат доверие :).
А за "обиждането", което не е обиждане, а по-скоро закачки, като например : " Ели, баща ти е много страшен" или "Ели, баща ти ходи като охрана след нас" или "Ели, баща ти те наблюдава от съседната маса" (бяхме седнали да ядем и той естесвено дойде, седна на 2 метра от нас и ни наблюдаваше как ядем :D) или "А, Ели, баща ти е тука да наблюдва фотографката да не те отвлече" (правиха ни снимки на целия клас пред училище и баща й си беше отворил прозореца на колата и ни наблюдаваше + тва беше единственият родител :D)

Aз бих ги приела с чувство за хумор и самоирония...не бих се обидила или нещо...

Също така искам да добавя, че момичетата, с които се сближих тази година, са много забавни, много ми е приятно с тях и имаме доста по-сходни интереси и предпочитания отколкото с Ели, но на нея бих споделила неща, които на друг не бих казала :) Тя ме познава много по-добре от тези момичета, както и аз нея, много често се караме (за възможно най-тъпите неща), но все пак се обичаме....Не искам да го разруша това приятелство просто ей така с лека ръка :(

ПС:Стана по-дълго от колкото очаквах и отново се извинявам за грешки
ПС2: Ели е най-добрата ми приятелка, ако не разбрахте :D

sexa_na_kompleksa
06-24-2013, 19:37
Ако ти беше най-добра приятелка, нямаше да се държиш така с нея. Очевидно на нея не й е приятно да правите разни подмятания относно родителите й. Просто спрете. Ако наистина искате да си запазите приятелството с нея, де. Ако толкова ти е писнала, продължи да си излизаш само с другите момичета.
А и съм сигурна, че приятелката ти се е опитала да говори с родителите си на тази тема, но явно не е имала голям успех.
Запитвала ли си се, защо баща й се държи по този начин? Не казвам, че това поведение е нормално, но може би някога на приятелката ти/на баща й/близък на семейството се е случвало нещо ужасно, и идвайки с вас навсякъде, да се опитва да предотврати бъдещи инциденти.

yakuza_
06-24-2013, 19:40
Ами звъните на 112 и казвате, че някакъв сексуален маниак ви преследва. Време е човека да си намери работа, ще, не ще, все някога ще ебът дъщеря му.

DreamRockx
06-24-2013, 21:04
Ако ти беше най-добра приятелка, нямаше да се държиш така с нея. Очевидно на нея не й е приятно да правите разни подмятания относно родителите й. Просто спрете. Ако наистина искате да си запазите приятелството с нея, де. Ако толкова ти е писнала, продължи да си излизаш само с другите момичета.
А и съм сигурна, че приятелката ти се е опитала да говори с родителите си на тази тема, но явно не е имала голям успех.
Запитвала ли си се, защо баща й се държи по този начин? Не казвам, че това поведение е нормално, но може би някога на приятелката ти/на баща й/близък на семейството се е случвало нещо ужасно, и идвайки с вас навсякъде, да се опитва да предотврати бъдещи инциденти.

1.) Повярвай ми - не е говорила с тях...Аз съм ходила на гости с преспиване доста пъти у тях и те (Ели и родителите й ) въобще не си говорят (като изключим посредствените 'Как мина в училище' и 'Ела на вечеря'. Тя има и брат, който е на 22 години, играе 24/7 на WoW, няма работа, никога не е работил и баща им го кара на лекции...

2.) Не си ме разбрала правилно - аз не я 'обиждам'. Просто, когато сй казват тези шеги се смея (защото ми е смешно, честно казано :D) , но след това казвам нещо от рода на 'Ее, стига де момичета, не е така' и я гушкам примерно...

3.) Това с инцидента ми е ка сюжет на латиноамериканска сапунка .... не мисля, че е така, ако баща й наистина не е мафиот :D

sexa_na_kompleksa
06-25-2013, 07:08
Не може да си толкова сигурна, че не е говорила с тях. Това, че не го е направила пред теб, не означава, че не се е случило.
И да, разбрах те правилно. За теб може да не е обидно, както и за приятелките ти. Но очевидно за Ели това е обидно.
Не знам какъв й е случая на твоята приятелка, нито на баща й. Може наистина да е "мафиот". Какво те интересува какъв е и какво прави? Единственото, което е важно, е дали искаш да запазиш приятелството си с нея. Твърдиш, че е така, но четейки между редовете, оставам със съвсем друго впечатление. Ако наистина не искаш да сте повече приятелки, спри да пишеш тук, спри да се занимаваш с нея.

pifiella
06-25-2013, 22:45
Толкова ти е тъжно,че не спря да слагаш хилещи се човечета?
Въх тая работа!