PDA

View Full Version : Притеснена съм, може ли някой да помогне!



mimittoy
06-24-2013, 09:34
Здравейте. Искам да попитам какви може да са причините за закъсняване на цикъла ми. Трябваше да ми дойде на 12, а днес е 24 и няма и симптоми. Нито ме боли стомах, нито кръст .. нищо. Притеснена съм, въпреки че винаги ми е бил нередовен цикъла. С приятеля ми правим секс, но без презерватив. Колкото и наивно и лекомислено да прозвучи сигурна съм в него, защото всеки път прекъсваме половият акт и той не свършва в мен. Знам, че не е от най-сигурните предпазни мерки, но все пак. Въпреки това съм разтревожена защо ми закъснява толкова. Преди година бях ходила на лекар и ми казаха, че е нещо хормонално. Изписаха ми хапчета и всичко се оправи. Не знам този път от какво може да е. Започнах да се храня и по редовно, защото и това е възможно да ми влияе. Бих отишла на лекар отново, но в момента здравните ми осигуровки са прекъснати и нямам възможност. Мисля да изчакам още 3,4 дена и ако не ми дойде да си купя тест. Но до тогава ще съм ви много благодарна ако някой ми каже какви може да са причините и дали на някой от вас се е случило същото! Благодаря ви предварително :))))

pamito14
06-24-2013, 09:50
ако не водеше полов живот нямаше място за притеснение ама в твоя случай доста има нз изчакай малко

tanchu
06-25-2013, 19:17
Защо ще чакаш още дни...направо сега отивай за тест.

antevasin
06-25-2013, 21:14
Това, че "прекъсваш" половия акт не означава, че не можеш да забременееш.. бягай до аптеката за тест и се моли да е отрицателен :)

In*The*Face
06-25-2013, 22:03
Не знам как я изпращате за тест без да знаете кога е имала рисков полов акт. За да е верен теста трябва да минат 14 дни за по-сигурно. До тогава няма какво да се направи, но аз смятам, че цикълът ти просто или ще пропусне 1 месец или ще дойде с по-голямо закъснение. Това е нормално, а причините могат да са много - стрес (който и в момента си причиняваш), смяна на климата и температурите, рязко пълнеене или отслабване и т.н. Опитай да се успокоиш, всичко ще е наред.