PDA

View Full Version : Много гадно куче



XTREME_
06-24-2013, 16:24
Здравейте ! Предварително се извинявам, ако темата ми не е за този раздел, но не знаех къде точно да я сложа.Имам малко странен проблем и ще се радвам, ако ми помогнете да го реша. :(

Значи пред нас има глутница бездомни кучета ... 1 от тях е особено агресивно и злобно.Дойде отскоро, няма половин година и е още малко, на около 2 години.Щом види някой да минава веднага се хвърля и най - лошото е, че те дебне отзад и не можеш да го видиш (не лае).Трябва постоянно да се оглеждаш, а то може да е под всяка кола ... Съседите неколкократно звъняха на приюта.Те дойдоха, хванаха го, кастрираха го и го върнаха.А самата глутница седи тук, защото я храни половината блок (за да не ги хапят) и отсреща една къща, както и продавачките от магазините.Просто им е удобно да си седят тук.Мен много пъти са ме лаели и са се опитвали да ме хапят и т.н.Помолих по най - нормален начин жената, която ги храни най - много да престане, но тя отказа и ми се разкрещя, казвайки, че няма да и казвам аз какво да прави.Аз я помолих, тъй като може да ухапе всеки...няколко съседи също я молиха, но тя все казва, че си обича кучетата и не може да ги махне.Ми и ние си обичаме приятелите и семейството, ама .. :) Също така ни обвинява, че не обичаме животните, а тя е тази, която гони котките, защото и се завират в кофите (а тя рови там).Не обича да дели жената. ;д Та, какво да правим ? С приюта очевидно не става, нито с молби, нито с нищо.Най - лошо е когато е тъмно и се прибираш или рано сутрин.Обграждат те цялата глутница и просто няма накъде да отидеш...

yakuza_
06-24-2013, 16:56
Миша отрова в салам !

XTREME_
06-24-2013, 17:02
^ И аз си мислех за нещо такова...и все пак да го убивам ли?Няма друг начин, нали ? :(

yakuza_
06-24-2013, 17:05
Има, храни го докато затлъстее и можеш да му избягаш.

In*The*Face
06-24-2013, 17:35
^ И аз си мислех за нещо такова...и все пак да го убивам ли?Няма друг начин, нали ? :(

Има, разбира се, нарича се Екоравновесие.

XTREME_
06-24-2013, 18:00
От сайта им - НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ВРЪЩАНЕ ПО МЕСТА ДОКАЗАНО АГРЕСИВНИТЕ И ЗАРАЗНО БОЛНИТЕ КУЧЕТА. Това означава, че върнатите по места кучета са с приемлив здравен статус. :razz:

yakuza_
06-24-2013, 18:09
купи си ел.шок

ge6aaaa3
06-24-2013, 19:31
Караш шибаната продавачка да си го върже или ги викаш тия там 4 лапи, екоравновесие, разни организации, каквото намериш в нета да си заработят малко заплатите. А това с тровенето, подяволите НЕ! И докато това с отровата за мишки е сравнително безболезнено, то с разни "самоделни" отрови като антифриз е направо садистично. По-добре е ако щеш да го заколиш, отколкото да го тровиш с разни подобни гадории... А и варианта с електрошока също е добър, ама надали ще изсипеш 200+лв и ще разнасяш нещо с размерите на дрелка...

yakuza_
06-24-2013, 19:36
ама то ел.шока е за старицата, не за кучетата

ge6aaaa3
06-24-2013, 19:37
^+1 :D

In*The*Face
06-24-2013, 20:37
Караш шибаната продавачка да си го върже или ги викаш тия там 4 лапи, екоравновесие, разни организации, каквото намериш в нета да си заработят малко заплатите. А това с тровенето, подяволите НЕ! И докато това с отровата за мишки е сравнително безболезнено, то с разни "самоделни" отрови като антифриз е направо садистично. По-добре е ако щеш да го заколиш, отколкото да го тровиш с разни подобни гадории... А и варианта с електрошока също е добър, ама надали ще изсипеш 200+лв и ще разнасяш нещо с размерите на дрелка...

Това е извратено. Ако живеехме в нормална страна само заради предложение за оказване на насилие върху животно, можеше да излежиш поне едни 24 часа в ареста. Сериозно, по-добре не ги пишете тия неща по форумите, защото ако на вас ви е далеч от акъла и го казвате просто така, болни мозъци има бол и чакат само някоя такава идея. Примери за убити и измъчвани животни с лопата да ги ринеш.

sexa_na_kompleksa
06-25-2013, 07:01
Продължавай да звъниш на организациите, които се занимават с бездомни кучета. Пред нашия блок имаше глутница, която беше много агресивна. Трябваше да подадем няколко пъти сигнал на Екоравновесие, но накрая дойдоха, кастрираха водача на глутницата и от тогава нямаме проблем.

shusha
06-25-2013, 07:05
Ако отровиш кучето е престъпление!
Извикай еко равновесие, една съседка така се беше оправила с едни кучета.

ross
06-25-2013, 07:48
Не се отказвай, звъни редовно на Екоравновесие, притеснявай ги. Кажи им, че носят отговорност, ако се случи нещо и т.н

ge6aaaa3
06-25-2013, 10:28
Това е извратено. Ако живеехме в нормална страна само заради предложение за оказване на насилие върху животно, можеше да излежиш поне едни 24 часа в ареста. Сериозно, по-добре не ги пишете тия неща по форумите, защото ако на вас ви е далеч от акъла и го казвате просто така, болни мозъци има бол и чакат само някоя такава идея. Примери за убити и измъчвани животни с лопата да ги ринеш.

Ти май нищо не схвана, а? Точно това й казвам, че тровенето е отвратителен начин да убиеш каквото и да било. Някои си мислят, че като натровят кучетата и котките/най-вече с антифриз/ и не виждат колко страда животното, им е чиста съвестта... А това с коленето... Имах предвид, ако тръгне да я хапе или да й се спуска! Какво да й кажа както разни псевдо-еколози-смешници "А стой то няма да те ухапе, а ако те ухапе, нищо - то повече няма!"? Ако щяха да убиват мен, щях да предпочета ножа, вместо отровата. А и бсички знаем какво става с агресивно куче щом го приберат, нали не се залъгваме, че ще живее в колибка в нечие селско дворче? Не ми харесва, но е факт. И да, трябва да има доста по-сериозно наказание от 24ч в ареста за тия боклуци, дето измъчват животните!

In*The*Face
06-25-2013, 10:37
Ти май нищо не схвана, а? Точно това й казвам, че тровенето е отвратителен начин да убиеш каквото и да било. Някои си мислят, че като натровят кучетата и котките/най-вече с антифриз/ и не виждат колко страда животното, им е чиста съвестта... А това с коленето... Имах предвид, ако тръгне да я хапе или да й се спуска! Какво да й кажа както разни псевдо-еколози-смешници "А стой то няма да те ухапе, а ако те ухапе, нищо - то повече няма!"? Ако щяха да убиват мен, щях да предпочета ножа, вместо отровата. А и бсички знаем какво става с агресивно куче щом го приберат, нали не се залъгваме, че ще живее в колибка в нечие селско дворче? Не ми харесва, но е факт. И да, трябва да има доста по-сериозно наказание от 24ч в ареста за тия боклуци, дето измъчват животните!

Напротив, схванах и точно за това посочвам, че ако на вас тези неща като отрова и заколение са ви далеч от акъла, само факта, че ги пишете е сотатъчна идея за някой изверг. Що се отнася до агресивните кучета - да, някои се ефтанизират, но други се препращат в приюта в Богров. Каквото и да се случва обаче убиецът не си ти. Това беше идеята на поста ми.

dark_girl
06-25-2013, 10:40
Ако го убиеш ще ти тежи на съвестта.:D
И да не говорим,че това е просто ужасно..

naksdy
06-25-2013, 12:12
Не го убивай, и то носи душа! Това че е станало злобно е от обстановката, в която се намира. Ако от малко имаше семейство, което го обича, нещата нямаше да седят така...
Та по въпроса - звъни в Екоравновесие, бъди нахална. И понеже те ще се забавят да дойдат (Welcome to Bulgaria), до тогава можеш да се запасиш с...пиратки ;) Ако ще и 10 кучета да те обградят, запали 1 и я хвърли (не по тях естествено). Поне ще имаш време да избягаш. Друг вариант е да носиш нещо за ядене в теб, за да им го дадеш, но не ти го препоръчвам, защото да носиш сандвич в дамската чанта...не върви ;)

marilyn
06-25-2013, 12:39
Купи си кучегон. Иначе продължавай да звъниш на Екоравновесие и тн.

XTREME_
06-25-2013, 14:08
^ Дам, това ми го предложиха познати, но не знам дали е достатъчно надеждно.Има я вероятността не само да не го отблъсна, но и да привлека повече кучета.На всяко куче му действа по различен начин, едни може да се махнат, а други да проявят още по - голяма агресия. :D

XTREME_
06-25-2013, 14:10
Ако го убиеш ще ти тежи на съвестта.:D
И да не говорим,че това е просто ужасно..

Затова се опитвам да намеря друго решение. :)
И аз нямам желание да го убивам.

XTREME_
06-25-2013, 14:13
Не се отказвай, звъни редовно на Екоравновесие, притеснявай ги. Кажи им, че носят отговорност, ако се случи нещо и т.н

Колко пъти им звъняхме, не само аз.Всички, които живеят в близост.То не бяха заплахи, то не бяха молби...Те винаги се измъкват с номера, че не могат да приберат дадено куче, ако не е доказано агресивно.А да е доказано агресивно значи да е нападнало 30 души.Просто НЕ Е ИСТИНА!

ge6aaaa3
06-25-2013, 18:45
Пхахах, пиратки вика! :D Ти нали се сещаш, че закъснителя на тая пиратка е 5-6 секунди, отделно че 10-15 секунди ще ги търси из чантата си и още 5 преди да я запали... За тея минимум 20 секунди, тая гад ще я е наръфала. Освен това, като те залае някое куче НИКОГА НЕ се бяга, ама НИКОГА! Няма начин да надбягаш дори и трикрако куче! Стоиш, гледаш го и го чакаш да ти захапе обувката. Има и един друг начин, но трябва да си бърза-събличаш си фланелката/кожуха/якето и си го навиваш на ръката. После го дебнеш и като ти скочи, гледаш да захапе увитата ръка. Докато разбере какво става, ти все ще намериш с какво да го хакнеш или някой ще помогне. Другият вариант е да звъннеш в някоя от тея малоумни организации и да им обясниш, че си изрод/нищо, че не си-яко блъф/, на който не му пука и ще го убие. Веднага ще дотърчи някоя шматка, дето ще си го гушне и ще го занесе да го евтанизират/колкото и гадно да звучи/. Дано да не се стига до горните работи

XTREME_
06-25-2013, 19:32
Ако го убиеш ще ти тежи на съвестта.:D
И да не говорим,че това е просто ужасно..

Не съм тръгнала да го убивам, но като се замисля просто няма друго решение.От години звъним цялата улица на скапаните организации, които просто не се появяват. :) Мислят си, че с кастрация ще се реши целия проблем и 500 прибрани кучета .. еми да, ама не ! :Х

А не е ли ужасно да те нападнат глутница от 10 кучета и после да си носиш ти последствията ? Не е ли ужасен фактът, че докато едни стопани се грижат и възпитават добре кучетата си, други безотговорни ги изхвърлят ?? :) И после заради такива ще има много пострадали невинни хора, ама разни заблудени псевдоеколожчета просто не го разбират тва.
Ще ми тежи на съвестта, ще ми тежи.. колко да ми тежи, като съм знаела, че със сигурност не е имало друго решение ?? И че по този начин съм предпазила семейството си...

yakuza_
06-26-2013, 05:45
Дето има един лаф - не ни гонят да ни ебът, а да ни хапят.
Ако тая им дава сурови кокали, знам че от тях кучетата стават по-агресивни. Даже на село имахме едно което дядо ми го хранеше така и накрая го ухапа, след което да речем умря от "естествена" смърт.

XTREME_
06-26-2013, 10:24
Нали си наясно, че това е престъпление по НК? Моли се да не те подпука някой загрижен съсед, че тогава ще те видим.


А от екоравновесие само кастрират, няма да направят нищо друго. Цялата история ми се вижда пресилена обаче.

Казах, че не бих го направила, много добре знам, че е престъпление. :) А иначе съседите вече няколко пъти са им носили отрова, но не подейства. ;д

А историята не знам дали е пресилена, ама със сигурност не е приятно винаги като излизаш да трепериш дали ще ти изскочи отнякъде и няма да го видиш.

XTREME_
06-26-2013, 10:27
Дето има един лаф - не ни гонят да ни ебът, а да ни хапят.
Ако тая им дава сурови кокали, знам че от тях кучетата стават по-агресивни. Даже на село имахме едно което дядо ми го хранеше така и накрая го ухапа, след което да речем умря от "естествена" смърт.

Хранят ги с всичко ;д и с италианска кухня даже ..

XTREME_
06-26-2013, 10:29
Добре, може да заключите темата ... Мерси на всички коментирали. :) Както си мислех няма какво да ми помогне. :Д

ge6aaaa3
06-26-2013, 15:07
^От мненията ти ми се струва, че само законът те спира да го убиеш... Не се притеснявай, няма да те пандизят. Тея с отровите са ми много интересни и противни. Мислят си, че като не е умряло пред тях, то не е умряло и не се е мъчило два дни. А мислила ли си да го натовариш в колата в един сак и дим да го няма в гората? Пускаш го някъде из дебрите и да се оправя.

XTREME_
06-26-2013, 15:20
^ Не.Абсурд.Не знам защо си останал с такова впечатление.Не бих убила живо същество, не само заради законите.Просто не съм способна на такава жестокост...

yakuza_
06-26-2013, 15:44
Хранят ги с всичко ;д и с италианска кухня даже ..

защо не пишеш -.-