PDA

View Full Version : Шибани килограми



swagit
06-24-2013, 18:57
Ъм , на 13 съм висока съм към 1.60 и съм 60 кг ;(((( трябва да сваля поне 10 кг за месец и нещо . След 2-3 дена почвам да ходя на фитнес за по 2 часа на ден , та ви моля ако знаете някоя диета за месец годе долу , да ме посъветвате , защото не всички са здравословни за моите години , наистина ще съм ви много благодарна !

FuckingFreak
06-24-2013, 19:04
Спри да ядеш боклуци и тренирай адекватно. 2 часа във фитнеса са пълна загуба на време.
Тия 10 кг за 1 месец ли ги качи, че за толкова искаш да ги свалиш? Ще те разочаровам, ама няма да стане. :)

swagit
06-24-2013, 19:11
Не , не са качени за месец , постепенно ги качих , зимата пълно обездвижване ....

Summer..lov3
06-24-2013, 19:24
Има толкова много информация в интернет относно здравословното хранене и тренировките.За 1 месец едва ли ще ги свалиш , но от някъде се започва.Спри да ядеш "боклуци" както казаха , пий много вода и спортувай поне час и половина на ден

tonssy
06-24-2013, 19:29
Не , не са качени за месец , постепенно ги качих , зимата пълно обездвижване ....

Зададеният въпрос беше риторичен..

sexa_na_kompleksa
06-24-2013, 19:30
Започни със спорта още сега! Не утре, не след два дни, не след месец! Същото се отнася и за здравословната храна. Наистина в Интернет и във форума има много писано по тази тема. Ако си наистина мотивирана да свалиш излишните килограми, потърси и прочети. Ето нещо примерно - упражнения за тяло: http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/27-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8/1631-%D0%A3%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE , диета за тинейджъри: http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/27-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8/1582-%D0%94%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D 1%80%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82

swagit
06-24-2013, 19:34
благодаря , за съветите ^^

In*The*Face
06-24-2013, 20:47
Много са тези килограми за тази ранна възраст, но не очаквай да ги свалиш като с магическа пръчка, а дори и да успееш може да ти се отрази зле, включително и на кръвното. В тези горещини това са опасни начинания. Моят съвет е също да пиеш повече вода. Ограничи бързите захари - тестени изделия, сладки, сладолед, чипс и т.н. Лято е! Яж повече плодове и зеленчуци. Не се храни след 20,00ч. вечерта и се опитай да разделяш дневния си прием на храна на малки порции. Навсякъде можеш да прочетеш ефектът от храненето по-малко и по на често. Успех и воля.

DownloadVirus
06-24-2013, 20:51
Яж повече плодове и зеленчуци

Първа глупост


Не се храни след 20,00ч. вечерта

Втора глупост


опитай се да разделяш дневния си прием на храна на малки порции

Трета глупост.

Още можеш ли да напишеш? :))

anonymous708973
06-24-2013, 20:52
Би ли обяснил защо са глупости, след като вторите две доказано помагат при борбата с килограмите?

In*The*Face
06-24-2013, 20:55
Още можеш ли да напишеш? :))

Имам леля диетолог. Доказан специалист в сферата си и мога да пиша много по въпроса. А дали са глупости или не всеки сам може да прецени след консултация с експерт, след малко повече информация от интернет и след като игнорира безумията които пофобни форуми бълват.

Ако и тук ще си говорим за въглехидратите в плодовете - нямам против. Говорим за 13 годишно дете, което освен от отслабване има нужда от здрав организъм и витамини.

DownloadVirus
06-24-2013, 20:59
Би ли обяснил защо са глупости, след като вторите две доказано помагат при борбата с килограмите?

Плодове и зеленчуци трябва да се ядат,но това не е за отслабването..
А за честото хранене е голям мит както и за късното хранене. Ако толкова искаш да разбереш прочети eat stop eat ,където се описва подробно.Трябва обаче да знаеш английски на едно средно ниво . Иначе проучвания колкото искаш в интернет

http://www.bb-team.org/articles/4622_mitove-v-bodibildinga-chestotata-na-hranene-dopalnenie
http://www.bb-team.org/articles/3567_hranene-sled-shest-vecherta

innaaa
06-24-2013, 21:02
Дойде лятото и се сетихте, че трябва да се погрижите за телата си!:-)

swagit
06-24-2013, 21:04
Аз попринцип си имам проблеми с кръвното , напоследък ми е бая ниско ....

DownloadVirus
06-24-2013, 21:12
Тогава внимавай все пак.Хапни малко преди тренировката.. Кръвното може да ти падне и като ще ти идва/ти е дошло или поне така е при моята.

POLINUTE
06-24-2013, 22:12
;(((( трябва да сваля поне 10 кг за месец и нещо
Не си го и помисляй.Хората са казали:-по добре бавно, но славно. Аз такива килограми свалих за 3 месеца и съжалявам че се зорих толкова защото не мога да се оттърва от стрии в момента. Както са ти казали по горе ограничи вредните храни, пий много вода, прави си редовни тренировки и спи по 8 часа.

BonnieandClyde666
06-25-2013, 03:46
Лято е! Айде, всички слончета и хипопотамчета, къде ше ги водиме? На фитнееееееееееес!!!!!!!!

black pearl
06-25-2013, 06:06
Еми за 1 месец няма как да стане. Това не е като да щракнеш с пръсти и вече да си отслабнала. Тома е тялото ти , помисли за здравето си. По-добре ги свали постепенно , пък другото лято ще отидеш на плаж без притеснения. Само , че да не стане като отслабнеш да се върнеш към всички вредни навици и да ги качиш отново. След това трябва да продължиш да спортуваш и да се храниш здравословно. А тея хапчета , каквито и да са са пълна боза. Само ще си прецакяш организма и вместо да отслабнеш като ги спреш, ще качиш още.

shusha
06-25-2013, 07:02
Рязкото ослабване е вредно :)

FuckingFreak
06-25-2013, 08:48
Плодове и зеленчуци трябва да се ядат,но това не е за отслабването..
А за честото хранене е голям мит както и за късното хранене. Ако толкова искаш да разбереш прочети eat stop eat ,където се описва подробно.Трябва обаче да знаеш английски на едно средно ниво . Иначе проучвания колкото искаш в интернет

http://www.bb-team.org/articles/4622_mitove-v-bodibildinga-chestotata-na-hranene-dopalnenie
http://www.bb-team.org/articles/3567_hranene-sled-shest-vecherta

Нека всеки прецени за себе си. Това, че фастовете се отразяват добре на някои хора, не значи, че са единствения или най-добрия подход за сваляне на кг-ми. Не е като да не съм пробвала, и определено повече ми допада да се храня малко и начесто (тоест около 4 пъти на ден), отколкото веднъж да се натъпча преди да си легна и да се чудя как да се помръдна от масата. За мъжете може и да е голям кеф, но за жени - ммм, не мисля.

Josefinne
06-25-2013, 09:21
Първо, много добре си се ориентирала да започнеш да спортуваш. По-добре е било от по-рано, но по-добре късно, отколкото никога. Принципно по 2 килограма на месец могат да се свалят. Да, може да се измъчиш, да се обезводниш и да си смъкнеш мускулите от кокалите, ако се подложиш на концлагерски глад, но първо човек не може да издържи дълго така, второ - вероятно не само ще си ги върнеш, та и отгоре ще качиш и трето - никак няма да изглежда добре. За това 2 килограма на месец са оптимума.
Както казаха девойките горе- висенето във фитнеса по 2 часа е равно на едно огромно моткане. По-добре ходи всеки ден, а за по-бърз и максимален ефект - 2 пъти на ден (например сутрин и вечер) за по 30-40 минути. Така няма да се изморяваш до безсилие и ще се тонизираш. Тренировките помагат за стягане и буквално топят сантиметри. Така че с усилени тренировки можеш да изглеждаш добре, дори да си с повече килограми. Наблегни на това. Виж във форума също така има една тема 30 days shred - 20 минути на ден отнема , но натоварването е доста сериозно и според мен доста добре дозирано за начинаещи.
За диетата - от 90 дневната съм чувала много добри отзиви. Също бих ти препоръчала диетата Скарсдейл. Тя малко сложна и вероятно ще трябва да помолиш майка ти да ти съдейства с готвенето и приготвянето на храната, но след първите няколко дни няма да усещаш глад, ще си енергизирана, ще имаш желание да се движиш и няма да ти липсва джънк-а.
Предполагам, че след 2 месеца си на море и по тази причина си решила, че трябва да изглеждаш добре. Повярвай ми, с усилени, но най-вече редовни тренировки и не тежък , но все пак лишен от тлъста, мазна и трудна храна, хляб и подобни, хранителен режим, ще постигнеш чудеса. Още повече, че щом си на 13, метаболизмът ти хвърчи и за нула време ще се сдобиеш с тяло-мечта.
Пожелавам ти успех!

DownloadVirus
06-25-2013, 09:48
Нека всеки прецени за себе си. Това, че фастовете се отразяват добре на някои хора, не значи, че са единствения или най-добрия подход за сваляне на кг-ми. Не е като да не съм пробвала, и определено повече ми допада да се храня малко и начесто (тоест около 4 пъти на ден), отколкото веднъж да се натъпча преди да си легна и да се чудя как да се помръдна от масата. За мъжете може и да е голям кеф, но за жени - ммм, не мисля.

Ти може да се храниш и по 10 пъти на ден,имаш си определен прозорец..На натрупващите мазнини им се отразява МНОГО добре фастинга. Има и здравословни ползи..За теб може да не е добре,но са много малко хората,на които не им се отразява добре фастинга,броят се на пръсти.

FuckingFreak
06-25-2013, 10:12
Чакай малко, къде написах, че не ми се отразява добре? Всъщност нямам нищо против него, но на повечето хора просто не им допада идеята да се тъпчат, сещаш ли се. И не, определено не мога (пък и не искам) да се насилвам и да си изяждам цялата храна, при положение, че обичам големи салати преди основното и това определено ми пълни корема, стигало се е и до гадене. Не казвам, че няма да се отрази добре, особено на такива, склонни към диабет, с проблеми с инсулина и тнт, но ако човек си е свикнал да яде по малко и си разпределя храната на няколко равномерни порции през деня и с това се чувства добре, защо да не си продължава така? Хората са казали, че това, което работи, не се пипа. Който пък си го кефи - нека фаства, аз за себе си съм избрала да не се тъпча излишно с храна за кратък период от време. Приложимо е при някои ситуации, но за постоянно, поне при мен - не. Човек трябва сам да прецени за себе си какво му се отразява най-добре, а не да се ръководи от статии и философи по интернет, които ти казват кое е правилно и кое не.

dark_girl
06-25-2013, 10:35
Ако свалиш много бързо килограмите може да получиш стрии ...
Иначе малко погледнах горните мнения,хората ти го казаха.Няма да им повтарям думите.:)

In*The*Face
06-25-2013, 10:41
Понеже виждам, че се препоиръчват диети, авторке, моля те недей да спазваш диета. Нито 90 дневна, нито 5 или 10-дневна. И не заради друго, а защото си още малка. Има разлика между здравословно хранене и полезен хранителен режим и между диети и гладуване. Избери здравословния начин на отслабване и така ефектът ще е дълготраен.

DownloadVirus
06-25-2013, 10:46
Чакай малко, къде написах, че не ми се отразява добре? Всъщност нямам нищо против него, но на повечето хора просто не им допада идеята да се тъпчат, сещаш ли се. И не, определено не мога (пък и не искам) да се насилвам и да си изяждам цялата храна, при положение, че обичам големи салати преди основното и това определено ми пълни корема, стигало се е и до гадене. Не казвам, че няма да се отрази добре, особено на такива, склонни към диабет, с проблеми с инсулина и тнт, но ако човек си е свикнал да яде по малко и си разпределя храната на няколко равномерни порции през деня и с това се чувства добре, защо да не си продължава така? Хората са казали, че това, което работи, не се пипа. Който пък си го кефи - нека фаства, аз за себе си съм избрала да не се тъпча излишно с храна за кратък период от време. Приложимо е при някои ситуации, но за постоянно, поне при мен - не. Човек трябва сам да прецени за себе си какво му се отразява най-добре, а не да се ръководи от статии и философи по интернет, които ти казват кое е правилно и кое не.

Е ти си си преценила за себе си,но ти имаш проблеми с КАЧВАНЕТО,а тя със СВАЛЯНЕТО на килограми.. Фастинга е здравословен,полезен и ще постигне целта си дори със същата храна и същото движение само като си промени и се ограничи в определен прозорец ще стопи ,няма начин просто. Опитът ми е голям и с двата типа хранене и мога да ти кажа,че фастинг>билдърско хранене,освен ако не си 150 кила бодибилдър и трябва да ядеш по 8-10 хиляди калории,надали този случай е такъв,нали :)

swagit
06-25-2013, 12:01
чак прасе не съм ... и не си мислете , че е заради море , защото на море не съм ходела от 4 години защото нямаме никакви пари . На мен най-големия ми проблем винаги е бил бедрата ...