PDA

View Full Version : комплексиран и нежелан



hitman12345
06-24-2013, 21:13
Здравейте , от доста време чета теми в този форум и реших и аз да споделя своята история и да си излея душата.
Аз съм момче на 16 и живея в голям град . Моят проблем е че се чувствам нежелан от никой. Не само от момичета , но и от момчетата ( става въпрос като приятелство не че съм гей или нещо подобно) . Имам приятели и доста познати , но имам чувството че мен никой не ме отразява . ако аз не викна някой навън , никой няма да ме извика . За гаджета да не говорим имах една връзка преди време ама тя не беше нищо особенно беше за кратко а и сме се видели с момичето 7-8 пъти . беше връзка от разстояние .Но това е друга история .

Проблема както вече споменах идва от там , че имам чувството че навсякъде съм нежелан , от класа вече 2 години не може да си намеря обща тема за разговор с тях . Имам само един приятел от класа.

Дори и да се запозная с някои непознат си оставаме на здравей-здрасти , даже някой път и на това - не .

Голям комплекс за всичко това е моя величествен и голям срам. Той е в основата на всичко . Благодарение на него аз не мога да се отпусна и да се държа нормално . Някой хора казват " Просто бъди себе си " но аз дори да бъда себе си , никой не ме отразява.

Друг според мен огромен комплекс ,даже по голям и от срама - това е моят тъй "прекрасен ,благозвучен и мъжествен глас" . Когато говоря имам чувството че звуча като 8 годишен . Особено по телефона или Скайпа той е непоносим . Той е в основата на целия срам и стеснителност. Благодарение на него и на срама ми аз избягвам да комуникирам много много и може би затова ме отбягват хората и съм нежелан . също не съм и от най хубавите но няма нищо ... стига комплекси :D

та бихте ли ми казали как да не обръщам внимание на тези комплекси и да не си пропилявам детството и живота в комплексиране и самообвинение .Просто искам да съм като другите на моята възраст ( нямам в предвид тези тревоманите ,Пияниците и другите които се правят на голямата работа ) .

PLEYGIRL
06-24-2013, 21:28
Разбирам прекрасно как се чувстваш.. Моят съвет към теб е да се приемеш такъв какъвто си .. Вярно може да не си топ модел или пък Джоко Росич, но ти си ти това си ти .. Не можеш да промениш гласа си нали? .... Ти си на 16 и имаш още много време и сигурно ще се променяш за напред .. Така ,че просто се приеми и започни да се харесваш .. така ще си избиеш комплексите ... няма друг начин .. само и единствено ти можеш да си помогнеш ... Вярвай в себе си ;)

HollyGolightly
06-24-2013, 22:37
Замисли се, кое би те накарало да се чувстваш по-спокоен и уверен? Освен гласът ти, това е нешо, което не можеш да промениш ти, най-вероятно просто още не е мутирал. Но ако можеш започни нещо да тренираш, грижи се повече за себе си. Започнеш ли сам да се харесваш, и другите ще започнат.

fenastz
06-25-2013, 14:35
Тренирай нещо - в началото ще ти е много тегаво ама после ще видиш, че труда си е заслужавал

LadyTerrible
06-25-2013, 15:41
та бихте ли ми казали как да не обръщам внимание на тези комплекси и да не си пропилявам детството и живота в комплексиране и самообвинение .Просто искам да съм като другите на моята възраст ( нямам в предвид тези тревоманите ,Пияниците и другите които се правят на голямата работа ) .
Какво очакваш да чуеш?Вълшебна схема няма,сам трябва да го осъзнаеш и да го разрешиш тоя проблем.Като нон стоп се вайкаш и си повтаряш,че се чувстваш нежелан,не мисля,че нещо ще промениш.Ти си като всички други на тази възраст-сам си насаждаш комплексите и се самонавиваш.Реши,че просто няма да е така повече,мисли позитивно,не се главоблъскай в някакви крайни и мрачни мисловни дебри.Другите хора не са се родили под щастлива звезда,всички сме тийнейджъри,всички сме имали малко или много тегави моменти,несподелени любови,комплексарски периоди...стягай се и го осъзнай.Това да промениш себе си и ситуацията зависи само от теб.Няма да дойде феята кръстница и да те направи най-желания и харесван,сам си го правиш.