PDA

View Full Version : Объркана съм - цервикална слуз или бяло течение ?



diidka
06-25-2013, 10:28
Съжалявам ,че повтарям темите, но исках да попитам нещо за бялото течение и цервикалната слуз . Объркана съм и ме е страх да не би да имам бяло течение или инфекция или нещо такова. Мисля ,че си е бяло течение. Понякога е съвсем малко количество, но понякога повече. Понякога има и лек мирис. Прозрачно е и лепкаво, затова мисля, че е цервикална слуз, но също така се страхувам да не е бяло течение.
На 13 съм и не съм сигурна дали е нормално, ако ми има нещо много се притеснявам за ходенето при гинеколог, а и ми е за първи път. Не съм казвала нищо и на майка ми тай като както казах не съм сигурна дали това е бяло течение или цервикална слуз .
Моля помогнете ми :(

In*The*Face
06-25-2013, 21:07
За всяко нещо си има пръв път. Прегледът при гинеколог е нещо, което рано или късно трябва да ти се случи. Това което описваш ми се струва съвсем нормално, но само изследвания могат да покажат дали не е причинено от някакъв вид инфекция. За девствени момичета прегледа минава абсолютно безболезнено, така че няма от какво да се безпокоиш. Просто сподели на майка си за наличието на тази течност и й кажи, че искаш да посетиш лекар. Няма нищо страшно.

gugenceto2
06-26-2013, 06:24
Според мен не е зле да отидеш на гинеколог. В смисъл колкото и гадно да ти звучи, че някой ще те преглежда "там долу" прегледа минава хипер бързо, в твоя случай безболезнено и все пак ще те види доктор така, че няма нищо страшно всички сме минали през това ;) Цикъл имаш ли?
иии сподели с майка си :)