PDA

View Full Version : Епилатор



anonymous929647
06-25-2013, 14:28
Здравейте!
Знаете ли някакъв метод за по-безболезнено обезкосмяване с епилатор? Днес се мъчих, но болката е МНОГО голяма. И така спирах на всеки 5 секунди. РРешила съм да е с епилатор, защото другите видове не ми допадат. Лентите - скъписа, не ми се дават 20лв на седмица. Самобръсначката - много бързо растат и няма никаква полза. За 6-7 часа поникват косъмчета отново... А това пречи и на живота ми, защото ако сега го нямаше това окосмяване, щях да съм навън с приятели. Пречи ми това, че вече е лято, а аз още си ходя с дънките. Като гледам, всички други са с къси панталонки и ми става гадно. А не мога да нося късо, заради космите. Помогнете ми, моля!!! Някакво кремче или не знам какво! :(

heartshapedbox
06-25-2013, 15:36
Давай с епилатора, ако до сега не си ги махала и са дълги, ще боли повече. Може да идеш на кола маска един-два пъти, за да изтънеят, а и с времето привикваш и не боли толкова.

sexa_na_kompleksa
06-25-2013, 16:19
Косъмчетата не трябва да са много дълги, така ще те боли повече.
Трябва да стиснеш зъби в началото. Сега много ще те боли, но после ще свикнеш. Аз като се епилирах първия път ми тече кръв... Но се нямам проблеми и съм доволна.

SlowDown
06-25-2013, 18:21
Първо отиди на кола маска или пробвай с лентички у вас. Лентичките на Elea са добри и не са много скъпи. Първо, че ще изтънеят, второ че след това няма да ти се появяват червени точици след епилиране. А с болката след 1-2 минаване изчезва, поне при мен беше така.

tori
06-25-2013, 18:28
Кръв?! Да не си се ощипала или да си разранила раничка? о.о
Авторке, щом си избрала епилатор, стисваш зъби и се обезкосмяваш. Няма как да намалиш болката.

mayaaa
06-25-2013, 18:58
Продаваха един епилатор с приставка, коя се слага в хладилника и уж намалява болката. Аз тогава се замислих, че ако минаваш по кожата с някакво пликче с ледчета сигурно ще има същия ефект. Аз не съм пробвала, но ти може да опиташ, ако искаш.

sexa_na_kompleksa
06-26-2013, 09:02
Кръв?! Да не си се ощипала или да си разранила раничка? о.о

Не, просто от самото отскубване на косъма. То не беше много, де, малка капчица там, където е бил косъма. Имам чувствителна кожа. Но както казах, това беше само в началото. : )

anonymous929647
06-26-2013, 09:17
Благодаря Ви! Ще пробвам с леда и ще пиша какъв е резултата ;)

anonymous929647
06-26-2013, 09:18
А лентичките на Елеа откъде мога да си ги купя, колко струват и по колко ленти са в кутийка? :)

heartshapedbox
06-26-2013, 09:41
Продаваха един епилатор с приставка, коя се слага в хладилника и уж намалява болката. Аз тогава се замислих, че ако минаваш по кожата с някакво пликче с ледчета сигурно ще има същия ефект. Аз не съм пробвала, но ти може да опиташ, ако искаш.

Моят епилатор е такъв, въпросната приставка съм я използвала точно 2 пъти. Не обезболява кой знае колко, а и не се сещам да я замразя. Когато сложа приставката, епилатора става много дебел и е неудобен за хващане :Д

kitty02
06-26-2013, 17:07
А лентичките на Елеа откъде мога да си ги купя, колко струват и по колко ленти са в кутийка? :)
7 лв. е цялата кутийка. Мисля, че бяха 7 големи ленти вътре.

anonymous929647
06-26-2013, 17:24
7 лв. е цялата кутийка. Мисля, че бяха 7 големи ленти вътре.
Благодаря, но знаеш ли къде се продават? :)

ledenakrasota
06-26-2013, 17:32
Благодаря, но знаеш ли къде се продават? :)

в аптеките.

malkasladka
06-26-2013, 17:36
Първият път е така, трябва да стиснеш малко зъби и ще свикнеш след това...

bojitooo
06-27-2013, 08:12
лентички на елеа може да си купиш от аптеките или от козметичен магазин .. а по другия въпрос не съм пробвала с епилатор и не знам какво е според мен е най-лесно с лентичките :)

anonymous929647
06-27-2013, 08:31
Благодаря на всички! :)

Anastasiq5910
06-27-2013, 08:40
преди да почна да използвам лентички се обезкосмявах с депилиращ крем , много е лесно , но пак израстват много бързо при мен за 1 седмица израстваха , но при всички хора е различни примерно при сестра ми израстваха за 3 дни аз използвах елеа депилиращ крем , той не е скъп към 3 лв и става много бързо. Слагаш крем там където искаш да се обезкосмиш без на пъпки и бенки и за 3 минути той ти изгаря косъмчетата после само го изплакваш и изобщо не боли КЪСМЕТ ОТ МЕН

anonymous929647
06-27-2013, 15:38
преди да почна да използвам лентички се обезкосмявах с депилиращ крем , много е лесно , но пак израстват много бързо при мен за 1 седмица израстваха , но при всички хора е различни примерно при сестра ми израстваха за 3 дни аз използвах елеа депилиращ крем , той не е скъп към 3 лв и става много бързо. Слагаш крем там където искаш да се обезкосмиш без на пъпки и бенки и за 3 минути той ти изгаря косъмчетата после само го изплакваш и изобщо не боли КЪСМЕТ ОТ МЕН
Къде се продава и как се нарича? Едно шишенце за еднократно ползване ли е или докато свърши? :)

weheartiit
06-28-2013, 08:39
^ в козметични магазини,аптеки ...
едно шишенце е голямо колкото дезедорант и се ползва докато свърши :)

Runaway11
06-28-2013, 14:22
депилиращия крем е същия като самобръсначките.

Както и лентичките като епилатора. Пак боли. Стискаш зъби и това е. Като си решила епилатор ще си караш с него - аз нямам никакъв проблем - първите пъти винаги е по-гадно, но се търпи. Като искаш да ходиш с къси панталони ще потърпиш малко и това е - другия вариант е да даваш пари на вятъра по мое мнение при положение че имаш епилатор може спокойно да ги дадеш тези 3лв колкото и да са малко за нещо друго вместо да се мъчиш с тия ленти дето ще ти лепнат краката от тях 2 дена след това...