PDA

View Full Version : Ужасен проблем в къщи,моля за бързи отговори !



Black Hippy
06-25-2013, 17:49
Ще карам накратко и в същия момент ще опитвам да обясня проблема максимално ясно.
Първо - На 19 години съм,днес свърших всичките си изпити в университета,и съм свободен до началото на следващия семестър.
Ситуацията в нас е следната-смело мога да твърдя,че баща ми злоупотребява с алкохола и се стигат до големи разправии с майка ми.Дотук,ще си кажете,че има много такива ситуации.Проблема тук е,че баща ми,въпреки че е адвокат,не носи почти никакви доходи в нас и по този начин,почти всичките доходи идват от страна на майка ми.Оправданието на баща ми е,че злоупотребява с алкохола заради "нямането" на работа,и по този начин си оправдава агресивните действия пред нас.Тази вечер отново имаше караници,чух звук от удар,когато влязох в кухнята баща ми беше затиснал майка ми и ми стана ясно,че я е ударил..Не е малък човек,но и аз не му отстъпвам и по този начин успях да я защитя.Накратко-Въпреки,че от доста години сме в този апартамент,все още не е наш,а сме тук под квартира.Сигурен съм,че майка ми почти на 100 % утре ще се изнесе от тук,проблема е,че няма къде да отиде..
Не мое да седи в някой познати или нещо подобно..не и за дълго време... Моята позиция е ясна,че никога,ама никога не бих изоставил майка ми ако реши да се махне от тук..В момента съм доста объркан,и не знам как биха протекли взаимоотношенията в близките дни..Ако баща ми остане тук,няма да moje да плаща квартирата сам,и се чудя дали не би било вазможно по някакъв начин той да се махне от тук ?
Саялявам за грешките,но адреналина все още не ме оставя.. Ще помоля за някакъв съвет,било то и нищожен..или...успокоение..?

RainyMood
06-25-2013, 19:34
Изнесете се с майка ти при някои роднини/познати за известно време. Изобщо ли нямате? После намерете квартира. Намери си работа, за да й помагаш с наема.
Зарежете го тоя боклук.

Black Hippy
06-25-2013, 19:56
Ще видя как ще протекат нещата утре..Надявам се да се махнем,но не искам да подтиквам никой към конкретни действия.Големи хора са,разумни ..поне единия от тях,и се надявам да стане ясно завинаги положението.
Приятели при мен бол,можем да поостанем за известно време,лошото е че имаме роднини може би във всеки град,но не и тук.Според мен,преместване в друг град не е вариант.

In*The*Face
06-25-2013, 20:23
А как се държи баща ти когато е трезвен? Добронамерен ли е, адекватен ли е? ако е така поговори с него. Кажи му, че не искаш да ставаш свидетел на това повече и ако той смята да продължи ще е най-добре за всички да живее отделно. Виж каква ще е реакцията му, какво ще ти каже и направи. Майка ти в момента най-вероятно е още по-стресирана и от теб затова ти трябва да поемеш инициативата за изясняване на ситуацията. Вече не си дете. Извикай ги, седнете и поговорете като големи хора. Ако не смяташ, че баща ти ще го понесе - разговаряй с майка си. Кажи й, че си до нея и няма да я оставиш, попитай я иска ли да се махне и ясно и покажи, че няма от какво да се страхува. Каквото и да е трябва да се вземе решение, защото е ужасно да се живее в страх и напрежение.

malkasladka
06-27-2013, 16:01
Нали така или ина§е майка ти носи доходите, изнесете се заедно и го оставете баща ви сам да го видите какво ще прави и дали ще се осъзнае...

pamito14
06-27-2013, 16:45
изнасяйте се не е нужно да търпите това друга квартира много се отличава в психиката все още не осъзнаваш ама след време се проявява а на майка си успокои се доколкото е възможно и говори с баща ти кажи му че не е прав и да спре иначе ще те изгуби като син ако вече не е

Madlenita
06-28-2013, 19:47
Ужас!Горката ти майка!Ако можех някак да ви помогна!
Отидете при някой роднина и го оставете тоя сам да си живее!Изнесете се докато е на работа!

uana
06-30-2013, 09:05
az imam po4ti sa6tia problem...tova niama da se promeni..znam ot li4en opit..az sa6to karah majka mi da izgoni ba6ta mi tai kato ka6tata be6e neina...tia ot horski sram oba4e ne posmia i nakraia estestvenno po4ina..pri4inata e iasna...da se govori s nego e naprazno...niama da ima smisal..az sam govorila i nikakav rezultat...savet ne moga da ti dam za6toto sam v sa6toto polojenie...v momenta triabva da izdarjam sa6tia 4ovek koito me psuva obijda po vsiakakvi na4ini niama nikakvo uvajenie nito za tova 4e go 4istia pera i pla6tam smetkite..kakto maika mi be6e zle sega sam az taka...ne se tarpi takav 4ovek v ka6tata

pamito14
07-04-2013, 07:36
uana ако сама не потърсиш помощ и не вярваш че можеш да бъдеш по-добре и да се отървеш няма кой няма желание от твоя страна ако го искаш силно нещата ще се променят на колко си

Anastasiq5910
07-13-2013, 18:54
Изнесете се с майка ти при някои роднини/познати за известно време. Изобщо ли нямате? После намерете квартира. Намери си работа, за да й помагаш с наема.
Зарежете го тоя боклук.

и аз съм на това мнение

ssm
07-15-2013, 21:46
Ами говори с майка си и се изнасяйте нанякъде..

purple_butterfly
07-16-2013, 13:55
От колко време е това? Ако продължава много време те съветвам майка направо да започва бракоразводно дело. Нашите точно заради това се разведоха плюс опит за убийство от страна на баща ми. Посягал е много пъти на майка и тя не издържа. Просто се махнете колкото се може по-бързо от него-Говори с нея и решете какво да правите. Баща ти може да е добър човек, но не става една жена да носи всички доходи,а мъжа и да стои вкъщи пиян до козирка постоянно и на всичко отгоре да и посяга.

3x0tik
07-17-2013, 07:42
Колкото по-бързо майка ти вземе решението да се изнасяте толкова по-добре. Според мен никога не изоставяй майка си, винаги бъди до нея, за да може да преодолее това, защото не е лесна работа разбирам те напълно, защото същото мина и през моята глава. Не се изнасяйте веднага в друг град първо отседнете у някой роднина/приятел потърсете си квартира или нещо подобно, а ако нещата не потръгнат се изнасяйте в друг град. Колкото до баща ти зарежи го, щом вместо да търси начини да намери работа или места от където да изкара пари прибягва до алкохол И Насилие то просто е поредния идиот от който няма да стане нищо. И не се притеснявай много ако се изнесете, просто така е било писано да стане и предполагам нещата ще си дойдат на мястото. Ще ти бъде малко трудно, но ще свикнеш с новата обстановка, важното е да се държите с майка си един за друг.

CaSsIe
07-18-2013, 11:30
Много ми е интересно как всички говорите за човека, сякаш е някакъв намерен от улицата е не е собствения му баща. Мислите ли наистина, че е толкова лесно и за двамата да си съберат нещатата и да го оставят да се оправя сам? Нали са семейство все пак! Не оправдавам домашното насилие по никакъв начин, но бягане от проблемите и зарязване на близките, когато най - много се нуждаят от подкрепа и са най - уязвими не е решение!!

Поговори с баща си, обясни му че с тази нагласа няма да стигне далеч и му представи ситуацията такава, каквато е - че ще загуби всичко ако продължава. Може да го стреснеш, като го върнеш към реалността. Дай му шанс, да се поправи, ако не го направи и няма желание да се върне на правия път, единственото което можеш да направиш е да се погрижиш за себе си и майка си.

Schliwobeatz
07-30-2013, 12:13
Изгонете баща ти. Как так така майка ти хем носи парите, хем ще се изнася?!?! Тамън ще го стреснете и ще се стегне. Сменете ключалката един ден, ако блъска- извикайте полиция.