PDA

View Full Version : Мускулна треска



problems77
06-26-2013, 11:26
Здравейте! Нуждая се от помощ! Имам зверска мускулна треска на краката , особено над коляното вече от 2 дни , пия аспирин, но никак не ме облекчава!Едвам изкачвам стълби, пък да не говорим за слизане.. Много скоро имам концерт -танци и не знам как ще се справя..Съвети?

BoneAO
06-26-2013, 11:49
Мускулната треска се появява от отлагане на млечна киселина при силно натоварване. За мускулната треска може да има различни причини. Примерно при неправилно изпълнение на упражнения, при претоварване или пък просто когато мускулите не са свикнали с натоварването, на което ги подлагате. При мускулната треска организма има нужда да се възстанови понеже отделя повече вещества. Пий аспирин след упражнения за да намалиш болката. За да се разгради излишната млечна киселина се препоръчва почивка, за да се възстановят натоварените мускули. Масажирай натоварените мускули и ги остави малко да починат.

firstdiesel
06-26-2013, 13:05
трай и тва е .. не се умира от мускулна треска


мускулната треска не е от млечната киселина, тя се разсейва до 2-3 часа след тренировката

едит: мускулната треска може да се избегне, само ако след тренировка разтягаш .. при това не се маха пак на 100%

нищо др не помага

обезболяващите премахват болката, но не и източника

kittyKat
06-26-2013, 19:56
Подкрепям firstdiesel задължително стабилно разтягане, иначе лекът на мускулната е не бездействие ами точно обратното.

NikafNqkaf
06-27-2013, 20:42
Натоварвай си краката. Изкачвай стълби и прави клекове. Срещу мускулна треска винаги ми е помагало натоварването. Не говорим за зверско натоварване ... говорим за омерено и дори леко.

firstdiesel
06-27-2013, 21:11
но за оптимален разтеж ще те посъветвам, да си изтраеш болката и само да разтягаш 10-20 минутки дневно

NikafNqkaf
06-27-2013, 21:19
Абсолютно, ако търсиш някъв бърз растеж и маса - траеш и разстягаш. Ако не ти е толкоз бърза работата и не си зарибен - лекичко натоварваш.

sweetmony
06-28-2013, 08:18
Вземи си кофичка кисело мляко и започни да ядеш - помага :)

D*Rose
06-28-2013, 09:54
Вземи си кофичка кисело мляко и започни да ядеш - помага :)

XAXAXAXAXA

firstdiesel
06-28-2013, 11:33
Вземи си кофичка кисело мляко и започни да ядеш - помага :)

огромният белтъчинен прием е задължителен, разбира се!

Fisherman
06-28-2013, 19:45
Кво приемате съвети от един химик,тоя некой ден първокурсници ще му надничат над трупа

firstdiesel
06-29-2013, 10:01
Кво приемате съвети от един химик,тоя некой ден първокурсници ще му надничат над трупа

тоя химик за разлика от студент от МУ, всъщност знае какво е мускулна треска, А ТИ НЕ ЗНАЕШ

Illusion772
06-30-2013, 19:50
Според някои изследвания за които всички сме чували , мускулната треска се предизвиква от млечната киселина която е продукт от анаеробното разграждане на пирогрозената к-на.Но недостатъка на тази теория е че не е доказано че именно млечната киселина предизвиква болките,спастичността и трудната подвижност в мускулите които я съпътстват . Другата теория за която сравнително скоро четох е че мускулната треска се дължи само и изцяло на микроскопични разкъсвания в мускулната тъкан с цел повишаване на масата на мускулите.
Това беше малко off-topic, но след разразилия се спор по-горе не издържах да не го напиша.

firstdiesel
06-30-2013, 21:12
болката от концентрация на млечна киселина и мускулната треска се различава лесно като чувство ... първото е парене непосредствено след продължително натоварване на една и същи мускули.
другият проблем на тази теория е че до 2-3 часа млечната киселина се разсейва в организма и няма как да имаш треска на другия ден, та и на по-другия от лактата ..
още един проблем е че след раздвижване мускулната треска отминава, а както знаеш като се раздвижиш тая млечна киселина се покачва
друг интересен факт е, че спортисти от висок клас могат да използват млечната киселина като гориво и нивото му след мускулна работа да спадне, докато и преди това е било ниско (от 2.9 на 1.7, ако не се лъжа, след 2 минутна работа - Ранди Котур)

аз съм си мерил лактата, по време на ужасна мускулна треска в бедрата от клекове до 3 повторения (което определено е анеаробно), на другия ден лактата ми беше 2.2 .... също съм си мерил лактата след 1 седмица правене на нищо - 3.1

учасвал съм в експеримент в университета, след 800 метра гребане лактата ми се покачи от 2.4 на 4.1

също така съм правил същия експеримент след 6 седмичен релакс поради контузия и лактата от 12.7 спадна на 8

пп; пробите се взимаха от пръста и се измерваха от малък апарат ... не са ходили в лаборатории лентите с кръвта

sweetmony
07-01-2013, 07:39
XAXAXAXAXA

Не знам, кое е толкова смешно. Случайно да си тренирал някъде? Всеки треньор препоръчва след тежка тренировка да се консумира мляко :)

D*Rose
07-01-2013, 09:26
Да тренирам и то не случайно и за разлика от твоето смешно телце, моето никога не би се възстановило с 1 кофичка кисело мляко, понеже не само е по-голямо, а и тренировките ми са много тежки.

firstdiesel
07-01-2013, 09:39
Не знам, кое е толкова смешно. Случайно да си тренирал някъде? Всеки треньор препоръчва след тежка тренировка да се консумира мляко :)

киселото мляко се усвоява най-бързо от всички други натурални протеинови храни, отделно амино профилът на киселото мляко е предимно от ВРАК, това което ти трябва най-много при възстановяване
НО като количество протеин на 100г, той е много беден* на протеин (към 4г/100), за това ако си само* на кисело мляко ти трябва да ядеш по 4-5 кг кисело мляко на ден (примерът е хипотетичен)

ДА, след тренировка едно 400-600грама кисело мляко и след 2-3 часа едни 200г заешко или пиле-филе става много добре. (това ако не приемаш протеин на прах)
тип: такова к-во киселото мляко трябва да го приемеш бавно, за да може да се усвои по-добре и по-бързо и да не ти натежи на корема и да предизвика стомашен дискомфорт и евентуално повръщане

Fisherman
07-03-2013, 14:20
тоя химик за разлика от студент от МУ, всъщност знае какво е мускулна треска, А ТИ НЕ ЗНАЕШ

смешен химик

Fisherman
07-03-2013, 14:21
киселото мляко се усвоява най-бързо от всички други натурални протеинови храни, отделно амино профилът на киселото мляко е предимно от ВРАК, това което ти трябва най-много при възстановяване
НО като количество протеин на 100г, той е много беден* на протеин (към 4г/100), за това ако си само* на кисело мляко ти трябва да ядеш по 4-5 кг кисело мляко на ден (примерът е хипотетичен)

ДА, след тренировка едно 400-600грама кисело мляко и след 2-3 часа едни 200г заешко или пиле-филе става много добре. (това ако не приемаш протеин на прах)
тип: такова к-во киселото мляко трябва да го приемеш бавно, за да може да се усвои по-добре и по-бързо и да не ти натежи на корема и да предизвика стомашен дискомфорт и евентуално повръщане

заешко или пилешко на прах няма ли?много си затормозявате стомасите с тия пържоли

firstdiesel
07-03-2013, 20:14
тези които ядат са на вафли цял ден да не говорят!

Fisherman
07-03-2013, 22:22
тези които ядат са на вафли цял ден да не говорят!

само ако е на прах

Fisherman
07-03-2013, 22:23
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/319492_405880382794990_19033855_n.jpg

AnarchyBoy
07-04-2013, 01:40
Раздвижи си задника малко и ще ти мине. ;) Със стоене по форумите не минава.. Един лек крос, клекове, бе поразмърдай ги тия крака и ще се оправиш. ;)