PDA

View Full Version : Обединяване на аудио и видео файлове?Субтитри?



yoniaw
06-27-2013, 16:10
Привет!Вчера заснех няколко клипа с една моя приятелка.Искам да сложа музика.Знам как да направя това, но искам да бъде нямалена и да се чува какво говорим в някои моменти от клипа.Как може да стане това?
Има и две места на които ми се иска да сложа и субтитри-.-Това не знам как да го направя.Трябва да се има на предвид че видеоклипа ще бъде споделен във facebook..Не искам субтитрите да избягат при качването :) Моля, дайте ми съвет.Какви програми да използвам?Сега съм с FormatFactory..Не съм запозната много с опциите и но е лесна за използване.

SprayPaint
06-27-2013, 18:49
Camtasia Studio

Auriss
06-28-2013, 01:11
Предполагам и с Камтазия става, не съм я поглеждал програмата, но със Sony Vegas също минава номера, пък и е лесна за ползване.
На практика ще ти се наложи просто да си добавиш музиката на отделен леър и да си играеш с нивата.
Субтитри ако трябва да съм честен никога не съм си играл да правя, но *предполагам*, че ако ги направиш във Фотошоп (т.е. просто празни леъри с текст в дъното) и ги запазиш в psd/gif/targa/tiff или някой друг формат, който поддържа алфа канал, можеш просто да ги пльоснеш върху видеото и да си настроиш там тайминга и прочие.
Рендърваш след това и всичко ще си е 'изпечено' в един видеоклип, който можеш да качиш където ти душа иска.

Виж в youtube за нещо от типа на 'sony vegas tutorial music video' - http://www.youtube.com/results?search_query=sony+vegas+tutorial+music+vid eo&oq=sony+vegas+tutorial+music&gs_l=youtube.3.0.0.159.3574.0.4192.16.13.0.3.3.0.2 01.1735.1j11j1.13.0...0.0...1ac.1.11.youtube.2PONx wlLqW0
Още първия тут изглежда прилично. Успех.