PDA

View Full Version : Заглъхна ми ухото ....



abi4kota
06-27-2013, 22:05
Те тая шашма за 18 години не беше ми се случвала или поне в рамките на 1, 2 минути ми се е оправяло положението. Излязох вчера от банята и насам натам в един момент ми заглъхна ухото, помислих, че ще се оправи, но уви вече втори ден, нищо не става, тръсках се като луда, обаче не помага, не мисля, че е кой знае колко сериозно, чеее да ходя на доктор за такова нещо, но ако знаете нещо, казвайте и помагайте, че не се трае изобщо... Благодаря, предварително! :)

hristo99
06-27-2013, 22:38
На мен преди постоянно ми се случваше, появяваше ми се през няколко месеца някой път като съм спал на лявото си ухо и то заглъхнало на сутринта и така от една-две седмици до цял месец ми е заглъхнало, но накрая изведнъж се отпушва. Това в продължение на години. Миналата година ми се случи отново. Една сутрин ми беше заглъхнало. Както винаги бърках в него :D и създавах нещо като вакуум и нищо не става. Докато си миех зъбите нещо много ме засърбя там около лявото ухо. Почесах се и разбрах, че от дупката беше изхвърлено ОГРОМНО количество ушна кал, толкова, че около 5 пъти бърках да вадя и да си измивам пръста на чешмата, дупката на ухото се показа и се залових да чистя с клечки за уши и така изхвърлих около 4-5 нацапани клечки за уши. Ужас! А не е като да не съм си чистил ушите с клечки за уши след всяко къпане през живота ми. След това майка ми купи свещи за уши, сложи ми в ухото, запали свещта и така излезе още малко ушна кал. Оттогава никога не ми се е запушвало ухо. Та по темата:
Не е нищо сериозно, най-вероятно ще ти се отпуши до няколко дни или най-много няколко седмици. Ухото ти не е заглъхнало от водата със сигурност, а просто имаш ушна кал. Може някой ден организмът ти да изхвърли всичката събрала се, но може да пробваш и със свещи за уши. Малко са скъпи, но пречистват. Някои казват, че ги боли, но аз лично не усетих нищо.

abi4kota
06-28-2013, 07:09
Дали, може да е от това, че постоянно си чистя ушите? Аз хем знам, че не е полезно постоянно, ама на навик си ми е :D

abi4kota
06-28-2013, 07:12
Аз си знаех, че с това моето постоянно чистене на уши, ще стане нещо такова. :D Mноого благодаря за информацията и успокоението най-вече, че бях почнала да си мисля, някакви неща, някой път съм голяма паника! :D :D

Leticcia
06-28-2013, 08:25
Затопли малко олио и си го капни в ухото или пробвай с Аудиспрей.

abi4kota
06-28-2013, 12:02
И аз го знам трика с олиото, ама се притеснявам да не си направя нещо и пак да няма файда?! :D

Leticcia
06-29-2013, 18:38
Само леко го затопляш и си капваш 1 капка...действа безотказно при мен ;)

hristo99
06-29-2013, 18:51
Възможно е така да си чистиш ушите с клечки, че една част да изчистваш, а другата да я буташ навътре в ухото и да се е събрало и да се е запушило там.

abi4kota
06-29-2013, 22:38
Мхм, да точно това май се е получило, не ме боли, просто е некомфортно, капнах олио, седях някъде към 15, 20 минути, но нищо не се получи, не знам колко точно трябва да се седи, апък ме е страх да ида на УНГ, да ме оправят набързо :D :D

Smrazqvashta
06-30-2013, 23:04
Най-вероятно е от клечките. И аз имам този навик, има-няма нужда, постоянно ги чистя. :lol: Опитай малко по рядко.

xantia
06-30-2013, 23:17
Най-добре отиди на лекар, oстави ги тия бабешки суеверия.

abi4kota
07-10-2013, 18:55
Мина ми, още преди няколко дни, ей така самичко не знам какво му е било най-вероятно ще да е вода, но мина! :D

hristo99
07-11-2013, 16:11
Какво ти казах! :D