PDA

View Full Version : Шоколадов тен



allineedislovexx
06-28-2013, 11:23
Кожата ми е много бяла и въобще не почернявам. Преди няколко месеца бях чела за някакви хапчета за тен ..ако някой знае как се казват нека да сподели :Д Апък ако имате и други предложения за да направя шоколадов тен споделете и тях :P

marilyn
06-28-2013, 13:02
Хапчета за тен не съм чувала, но и да има предполагам не са особено полезни.

Ако си много бяла трудно ще хванеш шоколадов тен. Аз не съм тъмна, но не съм и бяла като скандинавка, хващам си тен като се пека, но приятелката ми, с която преди ходех по морета много, тя е супер бяла. И тен не хваща... камо ли шоколадов. Просто някои хора не могат, защото са много бели. До кожа си е.

Не те съветвам да прибягваш до солариуми или до прекаляване с излагането на слънце, защото е вредно, а особено за хората с много светла кожа.

dark_girl
06-28-2013, 13:07
Да се печеш на такъв тип кожа не е добре,влияе зле.Не можеш да имаш шоколадов тен.Сестра ми има такава кожа,30 минути стой на слънце и после е червена като рак.Никакъв ефект.

Your.Passion
06-28-2013, 13:11
Купи си олио.Макар че ти си с бяла кожа и е опасно.
И аз съм с д/г бяла кожа и не хващам кой знае колко голям тен,но брат ми е с тъмна, и отиде само един път на море и целия стана черен 8-)

BamBamBo
06-28-2013, 13:44
Момичето знае , че чрез излагане на слънце или ако ходи на солариум няма да и се получи и пита за други методи.Не сте много полезни.

Единственият вариант , които ти остава е бронзанти за тяло,не се нанасят лесно.Цапат,може да станеш на петна.
Вече има салони в които за около 30 лв. си правиш такъв тен с бронзант. (Ако си гледала Приятели,където Рос хвана доста тъмен тен,1 мисисипи,2 мисисипи :D , такива вече има и в Бг или поне за София знам). Преди това трябва да ти е ексфолирана кожата,много добре за да премахнеш риска с петната.
А за такива хапчета и аз не съм чувала.

allineedislovexx
06-28-2013, 17:54
Ами аз не ставам червена по тялото,а само по лицето. Миналото лято бях 2 седмици на море и хванах почти шоколадов тен ..но това лято ще бъда само 1 седмица и .. :D

mariam123
06-28-2013, 18:33
http://beautyshop.bg/product/7884/carroten-slantsezashtitno-olio-za-pridobivane-na-ten-spf30.html пробвала ли си тази серия? Аз съм много доволна.Не съм със светла кожа и ползвам без фактор.

fenka_bmw
06-29-2013, 12:05
Леле аз винаги хващам такъв тен и сега ще се побъркам като съм руса вече и не знам на какво ще приличам...

girl91
06-29-2013, 12:11
http://beautyshop.bg/product/7884/carroten-slantsezashtitno-olio-za-pridobivane-na-ten-spf30.html пробвала ли си тази серия? Аз съм много доволна.Не съм със светла кожа и ползвам без фактор.

Няма значение дали си със светла или тъмна кожа, трябва да се използват продукти с фактор...

_sLaDuRaNa_
07-01-2013, 09:02
аз съм с много светла кожа и малко да поседя във водата без да съм се намазала с нещо изгарям и ставам червена като домат :D Наистина си е до кожа. Не прибягвай до солариум. Но ако използваш някакви продукти против изгаряне може да потъмнееш малко :)

Josefinne
07-01-2013, 14:43
Моята кожа също е доста светла, за това прилагам следната "рецепта" (по-скоро рутина) от години, като съм на море:
- първите два дни използвам слънцезашитно мляко с фактор 30, но се мажа често и след всяко къпане във водата подновявам слоя; на лицето може да използваш и по-висок фактор, за да си по-защитена. Наблегни на зоните, които най-често изгарят при мазането - носа и бузите, рамената и горната част на гърба, стъпалата отгоре (ох, веднъж как изгорях там, трябваше да ходя само боса...). Това продължава 3 до 5 дни (щом ще си за 1 седмица, значи 3).
- след това преминаваш на слънцезащитно мляко с по-нисък фактор - например 20. Може да вземеш и слънцезащитно олио, което обикновено много спомага за добиване на по-бърз тен, но също така може да спомогне и да изгориш. За това е най-добре в следващите 3 до 5 дни да ползваш комбинирано мляко и олио.
- накрая можеш да ползваш само олио, което обаче да има защитен фактор поне 15.
За след плаж:
- ако изгориш, купи си лавандулов спирт (около 1 лев във всяка аптека) и с памук обилно нанеси по цялото тяло (без лицето) и най-вече по изгорелите части. След това нанеси силно овлажняващ крем за тяло и овлажняващ крем за лице.
- нанасяй овлажняващ крем по тялото след всеки плаж, дори когато започнеш да чернееш. Колкото по-овлажнена и здрава е кожата ти, толкова по-добре ще ти се получи тена. Ако успееш да избегнеш изгарянето ще почернееш по-бързо;
- имай предвид, че дори след като започнеш да чернееш, пак може да изгориш. Пази се винаги от слънцето, особено слънцето на обяд - тогава най-добре стой на сянка , иди да хапнеш на заведение или се прибери и иди пак на плаж следобед (не е добре да се излагаш на слънце в периода от 13:00 до 15:30 въобще).

Също така една година използвах и автобронзант, който също спомогна много за придобиването на теб по-бързо, но имаше следните неблагоприятни ефекти:
- дланите ми станаха леко оранжеви, въпреки старателното ми измиване след всяко нанасяне;
- продуктът беше с неприятна миризма, която никак не се нравеше на приятеля ми и по тази причина не съм го ползвала след това;
- тенът ми беше хубав, като за тен от 1 седмица на басейн (тази година се пекахме на планина), но не беше толкова хубав, както съвсем естествено придобитият. И май падна по-бързо...

Също един съвет за бързо и равномерно почерняване - разхождайте се покрай брега много или стойте прави близо до водата - така се почернява най-равномерно и бързо. Не знам защо, но съм го изпробвала. Доста е изморително, разбира се.

Естествено помага да се подготвиш предварително - с няколко слънчеви бани на балкона или на басейн или на солариум. Така в тялото ти ще започне образуването на меланин, който е всъщност причината за потъмняването.

Пожелавам на всички успех (вкл. и на мен, че съм съвсем снежинка още и едва ли ще имам време за плаж преди морето)! :)