PDA

View Full Version : три години?



br0ken_smile
06-29-2013, 09:50
Любовта траела 3 години, бях го прочела някъде и от тогава забелязах, че на доста от моите познати вързките им приключват около 3 години, според вас има ли значение? Да, зависи от хората, но научно може да има някакво обяснение или не знам :D. Какво мислите?

watermelonkisses
06-29-2013, 09:59
Фредерик Бегбеде? спомням си, че ми беше направил впечатление с това, че беше определил първата година като такава на страстта, втората - на нежността, а третата - на скуката ;д
// според мен любовта трае значително по-кратко;

heartshapedbox
06-29-2013, 10:04
Хубава е книгата, харесвам Бегбеде.
И при доста мои приятели връзките приключиха на третата година, може би има нещо.
Според мен пък любовта си трае до третата година, че и доста след това, по-скоро тръпката изчезва.

br0ken_smile
06-29-2013, 10:06
точно, а и при мен стана нещо такова, тръпката изчезна, но просто намерихме начин да си я върнем и вече 6-та година сме заедно и не сме били по-добре ;)

Zarity
06-29-2013, 10:16
Много зависи. Зависи от химията между двамата,зависи дали предприемат действия да я запазят,дали има истинска връзка между тях и дали обичта между двамата се ограничава с "любов".

afrodita18
06-29-2013, 10:35
Има нещо такова,моята връзка е вече трета година и в последните месеци точно тази мисъл ми се върти из главата,когато нещата не вървят.Може би има нещо такова.

Amore-Mio*
06-29-2013, 13:10
Вземете за пример родителите си, които все още се гледат влюбено и си доказват всеки ден колко щастливи са заедно.

Smrazqvashta
06-29-2013, 13:38
Не мисля, че има "срок на годност" за любовта. Ако искате да конкретизираме, може би е по-правилно да се каже, че след третата година е по-трудно, защото и двамата трябва да преборят с неща, като еднообразие, свикване и прочие.

mkio
06-29-2013, 13:56
И аз забелязвам подобна промяна, че след третата година нещата се променят и не е както преди. Тръпката да, съгласна съм че изчезва, но не и любовта. Тук идва въпросът как всеки разбира думата любов, но ако говорим за чувство за привързаност, обич, сигурност, желание другият да е добре-не, това не изчезва ако ти сам не искаш да го допуснеш.

sexa_na_kompleksa
06-29-2013, 15:51
Не мисля, че е вярно.
С моя мъж имаме чувства един към друг вече пет години.

tori
06-29-2013, 18:40
Не мисля, че има "срок на годност" за любовта. Ако искате да конкретизираме, може би е по-правилно да се каже, че след третата година е по-трудно, защото и двамата трябва да преборят с неща, като еднообразие, свикване и прочие.
Туй. Книгата може да е хубава, още не съм стигнала до нея (някой ден ще), но не винаги книгите говорят истината.

Fantasyyy
06-29-2013, 19:40
По скоро тръпката изчезва,но любовта си остава.Разбира се зависи и от човека,но хора които се обичат истински дори и след 20 години пак ще са заедно

valentina96
06-29-2013, 23:32
Това веднъж го беше казала учителката ми по английски. Но според мен няма такова нещо. Ако трае само три години .. каква любов е? Винаги съм вярвала, че истинска любов има, че можеш да срещнеш някого, с който всеки ден да е по-добър от предишния и да се влюбваш все повече, гледайки го в очите. И преди мен някой го спомена .. любовта няма срок на годност. Това е най-великото нещо според мен. ^_^

lisi4ety
07-01-2013, 08:21
Вземете за пример родителите си, които все още се гледат влюбено и си доказват всеки ден колко щастливи са заедно.

Да.
Бегбеде е страхотен, книгата му я обичам, но това са глупости. Любовта трае докато хората се стараят да я запазят и я подхранват. Няма нищо общо с това колко време е минало...

xoxi
07-01-2013, 10:10
Не мисля, че е вярно.
С моя мъж имаме чувства един към друг вече пет години.

Не мисля, че става на въпрос за изчезване на чувствата.
Ние сме от три години заедно и усещам как чувството се променя. Става по-силно, по-сигурно, някак по-улегнало. Голяма е разликата между, да речем, първата година и сега. Нищо не е изчезнало (дори пеперудите, вълнението преди среща и т.н.), но сякаш всичко е еволюирало. Може би е вярно, че след определен период от време, ясно проличава дали една връзка има бъдеще или не.

Chacho
07-01-2013, 10:24
"С приятелят ми сме вече 6 години заедно, никога не ми е било по-добре. Мислите ли, че за 3 години любовта изчезва?"

Тва с 3-те години любов разчита на подходяща за твърдението дефиниция на любов, с която не се съгласяват повечето хора, които я успорват. Другите се карат за продължителността.

С други думи, такива сентенцийки са въздух под налягане.

«Sђαdow»™
07-03-2013, 00:04
Ако не се сръчкват редовно - да!