PDA

View Full Version : Изпитвам нужда да отида при психиатър



byntar4eto
06-29-2013, 18:08
От няколко години имам най-различни странни преживявания. И все си мисля, че тези неща не са странни, а нормални. Както и да е, приятелят ми и аз решихме, че това не може да продължава, защото си е напрежение. Няма нужда да споделям какво всъщност ми се случва, просто мога да упомена, че нямам стандартно и допустимо мислене, реакции, поведение, емоции и прочие.

Въпросът ми е да отида направо при някой специалист или да отида при личната ми лекарка /за направление/?

Майка ми не живее с мен, така че тя не е запозната. Преди година ѝ исках съвет относно това, а тя каза, че „взимали много пари и щяло да ми мине“. Е, не мина. И не веднъж съм опитвала да разговарям с нея затова, но тя пък е твърде изнервена, за да се „занимава“. А татко ми е напълно незаинтересован от мен самата, камо ли за състоянието ми. Стига му единствено да знае, че съм си вкъщи, под ключ, под надзора му, да не излизам и това за него означава, че аз съм „наред“. Подхожда изцяло с апатия. Затова разчитам в момента единствено на приятеля си. Който се притеснява твърде много, а от това и аз. Изпитвам угризение, че не мога да му осигуря нормална връзка и именно затова искам да реша този проблем. Защото съм сигурна, че нещо не е наред, не се чувствам добре.

hristo99
06-29-2013, 18:14
Мисля, че е по-добре като за начало да отидеш на психолог, не на психиатър.

anonymous895156
06-29-2013, 18:38
Проблемът ти идва от невъзможността да решиш проблема. Посъветвай се с личния си лекар, той ще знае за кого да ти даде направление

abi4kota
06-29-2013, 22:46
Съгласна съм, че ще е по-добре да идеш на психолог, тъй като психиатъра се занимава с по-сериозни проблеми като например, някакви нервни заболявания, нервен срив и тем подобни, докато психолога, ще ти говори, ще те пита, ще му споделиш и той ще ти направи едно така наречено лечение.... Личи си, че си объркана и нещо те притеснява, но в никакъв случай не си за ПСИХИАТЪР!!! :)

Smrazqvashta
06-29-2013, 22:48
Много точно го казаха по горните потребители - Психолог не Психиатър!

Deadlock
06-29-2013, 23:04
Вземи направление от личния за психиатър, за да ти излезе по-евтино. Настоявай да ти обясни хубаво какво ти има, преди да пиеш лекарства.

За психолог не можеш да вземеш направление.

pamito14
06-30-2013, 07:53
какви лекарства като момичето не е за психиатър там ходят душевно болни тя има просто някакво объркване така да го нарека чувства се лабилна така че не е за лекарства да не говорим че тези лекарства са доста вредни за организма качват се сума ти му и килограми и пр отиди на психолог и поговори с него обясни му всичко с подробности не се притеснявай 30лв е една среща доколкото съм запозната но не отивай на психиатър ако случайно си за психиатър самия психолог ще ти го каже :)

sexa_na_kompleksa
06-30-2013, 11:45
Мисля, че е по-добре като за начало да отидеш на психолог, не на психиатър.

Точно така. Ако си ученичка, може първо да поговориш с училищния психолог (ако имате такъв).

byntar4eto
07-01-2013, 14:01
Скъпи потребители, благодаря ви за милите отговори, но явно трябваше отначало да ви кажа, че имам предвид именно психиатър, а не психолог. Живях в чужбина, където се наложи да посещавам психиатър, заради „странните“ ми преживявания, но от както се върнах обратно в България, те намаляха и се чувствах по-малко тревожна. Повечето време бях спокойна. Отскоро обаче се чувствам по абсолютно същия начин, както преди няколко години. Благодаря ви, че отделихте време, вече взех решение да отида до джипито си.

sexa_na_kompleksa
07-01-2013, 14:16
Ако е само заради чувството на тревожност, не е за психиатър. Това, че преди си ходила на психиатър, не означава, че това е било правилното решение.

byntar4eto
07-03-2013, 08:03
Не искам да звуча грубо, но не писах, за да искам мнение дали да ида на психиатър или на психолог, а дали първо се ходи при джипито или направо там. Не съм искала коментари относно друго. Била ми е поставена диагноза, но както казах не искам да коментирам. Не знаете историята ми, не сте запознати, а и не ви касае, следователно не е нужно да давате мнение. Благодаря.

MrCroW
07-03-2013, 16:43
като отидеш при гп-то с и като ти даде направление за където ти трябва няма да плащаш пари за прегледа/сеанса . Ткаче по добре отиди при гп-то те тка или иначе малко трудно дават направления защото всяко гп си има точно количество и неса и много на брой . Спести някой лев защото един час при психолог , психотерапевт е 30-50 лева.

byntar4eto
07-06-2013, 07:46
Благодаря!