PDA

View Full Version : Сложна ситуация... Връзка + страничен...



1234554321
06-30-2013, 05:54
Значи ситуацията е следната ... Имам приятелка от 2 години която много обичам. Така се получи , че едно момче от нейния клас взе да и пише редовно ... Всеки ден . Аз и казвах да не му отговаря но тя е силен характер и ми каза , че никой не може да я командва и да се пусна по течението и да и имам доверие , че нищо няма да се случи. Имах паролата за скайп и влезнах да чета... Прочетох много хубави работи ... Че обича само мен. И там други техни работи ( и той има нещо като връзка с едно момиче и са си споделяли). Обаче ме хвана яд за разни сърца и прегръдки в скайп и той и обяснява колко е важна тя за него и такива. И започнаха всеки ден скандалите. Приятелката ми си смени паролата не защото крие нещо от мен а защото я следях. Имаше случей в който като се скарахме и казвах айде ходи при него и тя почваше да плаче и да се тормози и ми обясняваше,че били само приятели. Разделихме се (за няма и 1 ден ... не можем един без друг) и минавам покрай училището и я видях как стой и плаче самичка ... Отидох при ней поговорихме и пак се събрахме 1-2 дни всичко точно... Докато той пак не ме издразни с нещо ... Имаме общи приятели и пред тях говорил, че щял някоя вечер да и звънял да я види да излязат или нещо такова... И общи приятели ми казаха и отново скандал... И двамата си крещим затваряме телефони(живеем на разтояние 15км и не е поносимо за всяко нещо да пътуваме). И тя говореше с него като се скараме . Той обаче е говорил много работи против мен в последно време, че само я тормозя да не плаче, че винаги щял да бъде до нея и малко или много тя се е привързала към него. В училище тя се е разплаквала няколко пъти и той все ходил при ней и я прегръщал хващал за ръка , но тя не ми е казвала от страх да не ме изгуби , но не е могла и да го отблъсне защото аз съм я наранил. И един вид вижда в него закрилата. Обаче в един момент ми звънка приятел и ми казва: - Абе вие ходите ли още? - ЩО ??? - Видяли са я да се гуши с него... И аз разбирам от приятел а не от ней и се почувствах супер тъпо в същото време с ней пак се бяхме скарали и тя си беше изключила телефоните скайп,вайбър , всичко с което мога да се свържа с ней запалих колата и отидох при ней. С мисълта да се скараме и това да то се видя, че няма да може да продължим ... Отидох и тя ми каза остани,че трябва да изчистя в къщи, изчаках я и излязохме. Поговорихме и тя ми каза с твоето грубо отношение ти един вид ме отблъсна от себе си и за това търсех утеха в него, привързана съм и съм много объркана, и аз и казах ако искаш да си с мен това всичкото трябва да спре иначе няма как да продължим тя каза и аз имам няколко условия. И те бяха : Да поговори с него очи в очи да му каже всичко, и че вече не може да бъдат приятели. И да не го бия или да му правя мръсно (защото мога). Съгласих се . Имам и доверие и знам , че едва ли ще провали връзка на 2 години заради едната глупост. И двамата имаме голяма вина, тя не искаше да спре да си пише пък аз не се доверих и само скандали,караници и отблъскване. Разделяхме се 3 пъти и тя ми каза , ако исках него а не теб през тези 3 пъти нямаше ли да избера да съм с него а не с теб отново и това ми даде голяма надежда... Каза ми че вече ще спрат да си пишат/говорят/общуват само един разговор иска с него. (тя е такъв човек че такива работи по телефон и скайп не казва... а директно в очите.) И заради това разбрах от моя приятел пръв а не от ней. Тя ми каза във вайбър искам да говорим имам да ти казвам нещо аз и казах сега не мога и станах. И няколко минути по-късно ми се обади моят приятел и ми каза. Тя ме попита дали след време няма да искам да и го върна с друго момиче. Казах и че няма да искам защото я обичам и не искам да я наранявам повече, (защото със споровете и караниците доста пъти и тя беше наранена). Снощи той и звъня около 10 пъти тя не му дигна телефона. И аз и вярвам , тя ме попита дали мога да го забравя казах и че ще забравя защото не е толкова сериозно и нищо не е направила тя толкова фатално, но за на пред не трябва да пишат/общуват/говорят... И ако той продължи да я търси въпреки , че тя не му отговаря,отвръща ще му направя мръсно защото ми писва...

Бая е дълго знам ... Пиша го за да ми олекне малко ... Обичам я...

MaLyKoLiU
06-30-2013, 06:06
Има една приказка... "Ако обичаш някой, пусни го на свобода, ако се върне, значи те обича."
Не е нормално като обичаш някой да го ограничаваш с кой да си пише, колко да си пише и т.н.
Трябва да си имате доверие един на друг, а не да ѝ вдигаш скандали за това, че си пишат редовно.
Да я следиш какво са си писали и т.н. е много, ама много глупаво, още по-глупаво е да му правиш мръсно или да го биеш...
Просто имай ѝ доверие, защото по този начин я отблъскваш от себе си и ако продължаваш да се държиш така с всички с които тя си пише, рано или късно на нея ще ѝ писне и ще ти каже да си заминаваш.
Щом я обичаш, не ѝ поставяй ограничения с кой да контактува и т.н. :)

1234554321
06-30-2013, 06:19
Във самото начало на нашата връзка така беше... Тя ревнуваше за разни работи аз не... Че и пишат или че стой на един чин с друго момче не ми е пукало ... Тя ме ревнуваше и от ней се научих и след това тя ми казваше.Сега разбрах какво ти е било... Исках да спра да се караме за него обаче мълча 2 дни... Той и пише смси от рода на липсваш ми звани и когато тя е до мен... И в един момент избухвам защото не може да съм безразличен когато някой пише на приятелката ми такива работи...
Иначе знам че е така и никога не сам я ограничавал и нямаше да я огранича, но живеем в малак град има няма 5-6 хиляди души и всички се знаем и той разправял как щял да и се обади и т.н. за това се ядосвах и се дразнех а след това започнах да ревнувам и избухвам и да се карам. Знам че и аз не бях прав... Но той като говори така и сам и казал да спре тя не спираше ...

sword
06-30-2013, 06:51
За подобна сравнително дълга връзка на човек му се случва да загуби разсъдък. Почват едни съмнения и алтернативи, особено ако човека срещу теб се е забил в собствените си лайна и ти забравяш за дългото изграждане на доверие, за съвместното преживяване на трудностите през въпросните години. И изведнъж, като гръм от ясно небе, се появява отдушника, който напомня за първите ти трепети, следователно се чувстваш привлечен/а. Въобразяваш си, че е спасителя на сивото ти ежедневие и битовизъм. Там е грешката.
Всяко начало е розово и наивно, но за да търсиш това в друг човек ти трябва да си в някаква безизходица.
Разговори, разговори.. безброй разговори са необходими между двама души за изясняване на чувства и разбирателство. Ако всеки от нас задържа в себе си тревогите и колебанията си и не ги споделя с човека до себе си, въпросната досега изграждана връзка се обезсмисля. Ще приложа един много подходящ цитат от книга:

" Любовта е нещо съвсем различно, толкова горещо, че да те накара да се влееш в нещо друго, да се слееш с него и когато тази сплав изстине и се закали, става много по-здрава от това, което е било в началото. "

Покажи на жената, че има рамо, на което да се опре. Дай и сигурност, топлина и тя ще ти се отблагодари.
Не искам да гадя, но си мисля, че има нещо което куца при вас. Нишката се е прекъснала някъде незабелязана и за да се свърже отново не бива да присъстват потайности и предубедени мисли. Откровението е ключово, оттам нататъка и доверието се връща, изисква се едно постоянство.
Надявам се, не съм забила много в труизми, но се опитвам да извлека чувствата и опита си до момента, за да ги предам на друг.
Ясно е, че ще следват още малоумни събития. Като малоумно заключение, заключвам факта за провеждане на разговори. А на момченцето със спокоен мъжки тон му обясни да си гледа в своята паничка и да не се бърка, там където няма място.

1234554321
06-30-2013, 07:14
До сега говорихме , тя ми каза още , че той като е бил така мил и добър и като и е казвал , че и тя винаги ще държи на него и идва един момент в който не може и тя самата ми го каза, че ако продължи да си пише с него ще се привърже още повече а не иска да се разделяме. И каза че за това иска да говори с него защото тя каквото обещае го изпълнява и иска да му каже в очите вече да не я тарси и закача. Докато са си говорили те тя ми е споделяла , че той е влюбен в едно друго момиче но нямат връзка и тя в него и постояно се ревнували и следя ли , и за това той искал да си пишат в вайбър за да не разбере тя. На мен най-лесното ми е да ида и да ,и кажа всичко и ще почне да си гледа в неговата паница. Обаче съм обещал да не му правя мръсно, и на него съм му казал да спре ама той не спира след разговора с приятелката ми обаче ако продалжи да и пише и да и звъни . Ще говоря бая мъжки с него. Нишката е там, че до тази седмица имах изпити и бях в сесия и бях много нервен и притиснен. И съм се държал по хладно защото съм мислил за изпити и прочие.. Още една седмица съм в сесия и след това ще можем да се отдадем един на друг... Ще излизаме , ще сме по цял ден заедно както преди и мисля , че леда който се получи между нас ще се стопи...

r0073x
06-30-2013, 07:21
Покажи ѝ, че наистина я подкрепяш, когато ѝ е трудно и има нужда от някого. Покажи ѝ, че я обичаш, че тя наистина е значима за теб. Но паралелно с това дай да ѝ стане ясно, че не може някакъв сульо да ѝ пише подобни смс-и и да се вре във връзката ви, било то и просто като приятел. Уважавай приятелите ѝ, без значение от пола, но постави една ясна граница, която момчетата не бива да прекрачват и точка по въпроса. Не е до правенето на гадно или до боя, а до респекта, който трябва да изградиш у тях. Ако някой пише на приятелката ми смс-и от типа "липсваш ми" и ходят да се гушкат (едно е приятелска прегръдка за здрасти/чао, друго е да търси утеха у него), ще ѝ кажа да прецени, кой я прави по-щастлив от нас двамата и да избере окончателно единия и да забрави за другия. Не става така да те кара да ревнуваш, докато е в чужди прегръдки. Или просто я накарай да се почувства по същия начин - търси утеха в други момичета, пък нека твоята да види, да разбере и да се позамисли, какво по дяволите се случва :)
Има едно изказване "не съм ревнив, а просто пазя своето щастие" - съгласен съм на 100% ;)

1234554321
06-30-2013, 07:39
Еми така стана. Казах и че това не може да продължава или мен или него и това е точка , и тя каза с теб сам искам само още 1 разговор с него. Сега се старая да и покажа , че значи много за мен !

Tsukuda_Hiroshi
06-30-2013, 08:46
Освен приказката за свободата и пускането има и една друга: НИКОГА НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ МАЦКАТА ТИ ДА СПОДЕЛЯ С ДРУГ! РАМО, НА КОЕТО ПЛАЧЕ, СЛЕД ВРЕМЕ СТАВА К*Р, НА КОЙТО ДА СЕДНЕ!!
Слушай сега, има и добри страни това, че имате общи познати. Тоест - имаш агенти! Когато разбереш, че той говори това и онова за тебе, то е ясна работата: обработва я, за да те намрази и да се разделите, че да намаже той. Естествено и нормално е тя да не разбере това. Но ти можеш да правиш това, което той казва. Имам предвид: той казва "Приятеля ти се държи наистина ужасно и не прави никакви жестове за теб". Ти разбираш за това, чакаш я пред даскалото, подаряваш й цвете (или каквото там обича да правиш за нея - цветето е примерен жест), държиш се супер мило с нея, КОЛКОТО И ДА СИ Й ЯДОСАН!!
Той казва: "приятеля ти не те извежда никъде", съответно водиш я някъде, където знаеш, че тя иска да отиде.
Ей-такива работи. Кретена като види как не му се получава играта, ще се откаже сам да те плюе. А тя не е идиотка! Все пак ще оцени всичките жестове, които си направил за нея. И в заключение - не е нужно някой да те плюе, за да почнеш да се доказваш. Просто й показвай, че наистина я обичаш независимо дали онзи е там или не. Да, те може да излязат. Да може да се видят на кафе. Ако ти се държиш добре с нея, разсмиваш я, караш я да се чувства единствена, тя те обича, то никой кретен няма да има място както между краката й, така и в главата й!!
Запомни - за разлика от мъжете, жените късат първо емоционално и чак след това - физически. Направи така, че тя да мисли за теб нон-стоп!!! Както в началото. Никой няма да може да ти я вземе!!

Take_That
06-30-2013, 10:27
Освен приказката за свободата и пускането има и една друга: НИКОГА НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ МАЦКАТА ТИ ДА СПОДЕЛЯ С ДРУГ! РАМО, НА КОЕТО ПЛАЧЕ, СЛЕД ВРЕМЕ СТАВА К*Р, НА КОЙТО ДА СЕДНЕ!!
Слушай сега, има и добри страни това, че имате общи познати. Тоест - имаш агенти! Когато разбереш, че той говори това и онова за тебе, то е ясна работата: обработва я, за да те намрази и да се разделите, че да намаже той. Естествено и нормално е тя да не разбере това. Но ти можеш да правиш това, което той казва. Имам предвид: той казва "Приятеля ти се държи наистина ужасно и не прави никакви жестове за теб". Ти разбираш за това, чакаш я пред даскалото, подаряваш й цвете (или каквото там обича да правиш за нея - цветето е примерен жест), държиш се супер мило с нея, КОЛКОТО И ДА СИ Й ЯДОСАН!!
Той казва: "приятеля ти не те извежда никъде", съответно водиш я някъде, където знаеш, че тя иска да отиде.
Ей-такива работи. Кретена като види как не му се получава играта, ще се откаже сам да те плюе. А тя не е идиотка! Все пак ще оцени всичките жестове, които си направил за нея. И в заключение - не е нужно някой да те плюе, за да почнеш да се доказваш. Просто й показвай, че наистина я обичаш независимо дали онзи е там или не. Да, те може да излязат. Да може да се видят на кафе. Ако ти се държиш добре с нея, разсмиваш я, караш я да се чувства единствена, тя те обича, то никой кретен няма да има място както между краката й, така и в главата й!!
Запомни - за разлика от мъжете, жените късат първо емоционално и чак след това - физически. Направи така, че тя да мисли за теб нон-стоп!!! Както в началото. Никой няма да може да ти я вземе!!


По-добре едва ли бих го казала ;)

BlueFace
06-30-2013, 10:57
Сам си си го направил така. Жалко е да я следиш, да и забраняваш, да и влизаш в скайп, да използваш приятели да я следят. Това показва колко си слаб и несигурен. Напълно нормално е да я отблъснеш по този начин. Тя е човек, с нужда от социален контакт, не можеш да и забраниш да има приятели от мъжки пол. Ревността не може да я няма, но трябва да се показва умерено, колкото да покажеш на партньора си, че не ти е все едно и ти пука. След всеки скандал си я отблъсквал от себе си още повече, нормално е след като ти не можеш да и предлпжиш нормалната обстановка, от която има нужда да отиде да я потърси при някой друг. Прекалената ревност внася напрежение и разделя хората. Метода със забраните действа само при някакви наивни момичета с ниска самооценка. Не можеш да я държиш на каишка, трябва да и дадеш избор, винаги има възможността да срещне някой друг и да те остави, но това е живота, трябва да го превъзмогнеш и да се радваш на моментите ви заедно вместо да ги проваляш заради непрестанната ти параноя.

Tsukuda_Hiroshi
06-30-2013, 11:24
Съгласен! Имам няколко приятелки (САМО приятелки), на които гаджетата им им забраняват да се виждат с други момчета и в частност с мен. Много е глупаво, защото аз тези момичета ги познавам от преди гаджетата им. Ако съм искал да имам нещо с тях, щял съм да го имам... Много мразя да става така!

Smrazqvashta
06-30-2013, 11:30
Не знам кой на какви к*рове сяда след време, но на мен въобще не ми звучи нормално да ограничаваш и да забраняваш подобни неща на човека, когото твърдиш, че обичаш. Тя му е споделила - да, но както автора ясно каза му е споделила и за самият него и то доста приятни неща. Не се е жалвала и вайкала от него, поне не и до момента в който автора губи разсъдъка си.

Като цяло мисля, че трябва да си изключително слабохарактерен и повърхностен, за да постъпваш така. Ако един човек е решил да бъде с друг или да намери нещо повече в него, нищо не може да го спре. Такива неща от сорта на забрани, ограничения и скандали само биха оказали отрицателно влияние.

Утре, други ден, ако тя си намери работа в която просто и се налага да комуникира с много хора, повечето от които са мъже, какво? Ще я дебнеш и следиш какво с кой говори, какво му споделя или не, кой и е приятен и кой не е, така ли? Ще я ограничиш да говори само по работа и да няма никакъв социален живот ли?

Действията ти не ми се виждат нормални, обясних защо.

1234554321
06-30-2013, 12:34
Не започнах да я ограничавам докато приятели не дойдоха да ми казват как този говорил , че щели да излизат и такива работи а то не е така ... И тя ми е дала паролата на скайпа и сме с общ фейсбук и пред мен става всичко ... Обаче той взе да нахалства, старите и приятели ок нищо не сам казал за тях. Обаче тоя сульо и е приятел от 5 дни и и говори разни глупости. И тя не крие от мен и ми казва всичко и аз не се дразня на ней а на него и като кажа че той ме дразни тя почва да се сърди и се караме и тогава я отблъсквам. Сега уж нещата се успокоиха и тя самата ми каза. Виждам мили , че това не е редно и не може да продължава и аз искам да го спра. И ми каза искам само теб не искам друг. За това си мисля, че нещата ще се получат :)

Tsukuda_Hiroshi
06-30-2013, 13:12
...пък ако не се - можеш да се уговориш с някоя твоя отдавнашна приятелка (ама само приятелка), да почнете да се държите по същия начин, както те двамата. Без секс, просто сърчица, гушки по чатовете, "хайде да се видим на кафе", "ти си много важен човек за мен"... Така би трябвало да разбере как се чувстваш ти от "само приятел".

r0073x
06-30-2013, 13:15
Успех :) !
Не е въпросът да ограничаваш всякакви контакти с момчета, но трябва те да знаят, че има една линия, която не бива да прекрачват. Но все пак тази линия се поставя най-вече от самото момиче. Ако пак направи подобни изпълнение, разделете се. Или ти не ѝ даваш нещо, от което тя се нуждае, или не я свърта на едно място и си дири още момчета.

Sirona
06-30-2013, 13:21
Авторе постъпил си малко глупаво честно казано, следващия път вместо да се карате вземи я гушни, направи някой мил жест и т.н. Знам колко е натоварено по време на сесия, но това не е оправдание за държанието ти...вечер например може да си отделиш по 1-2 часа да се видите, нищо, че имаш изпити. Аз така правя, само вечерта преди изпита не излизах с приятеля ми и всичко беше на 6.
Другото което е само аз ли не виждам проблема в това да се гушкат и лигавят с този нейн приятел? Имам приятели с които доста повече от това се лигавим, гаджето ми знае за тях, но не ми прави никакви фасони/проблеми, а и те не прекрачват границата все пак

Amore-Mio*
06-30-2013, 13:34
Аз пък, на нейно място, не бих спряла да общувам с приятел, с човек, който общуваме и се подкрепяме взаимно, при условие, че се е видяло, че нищо не е станало и няма да стане. Още повече, че разговорите по телефон и скайп, прегръщането и така нататък - не означават, че тя си пада по някого. Грешката в тази ситуация си е изцяло твоя. Защото тя си има личен живот и не може винаги с теб да се съобразява.

1234554321
06-30-2013, 13:36
Да но тя самата ми казва , че се привързват един към друг и става повече от приятелство и иска да го прекрати защото иска мен. Може би нямаше да кажа нищо за прегръдка и лигавене ако нямаше тези СМС-и Липсваш ми , сърца и подобни незнам не мога да съм сигурен. Знам че и аз имам много голяма вина. Тя ми каза в началото всичко беше приятелско вече става повече. Със старите приятели няма проблеми. Даже момче което е харесвала до преди време и е било на гости у тях и са били само двамата и не ми е пукало. Незнам в това момче какво видях и така се получи. ОБИЧАМ Я ! Тя самата казва че почват да имат нещо един към друг и иска да го спре.Знам че имам много голяма вина !

Sirona
06-30-2013, 13:38
Кажи/докажи ѝ го на нея, не на нас :)

1234554321
06-30-2013, 13:41
Това се опитвам да направя :) И аз просто споделям с вас.

BlueFace
06-30-2013, 15:43
След тези пояснения, които написа, ми стана ясно, че на момичето и се е искало 2ри кур ама сега като си и показал, че няма да и се получи не може да си избере на кой от двата и се седи повече.

Усещала се милата тя, че започвало да става нещо повече и искала да го спре. На мен това ми звучи супер изкуствено. Чуди се как да те върти на пръста си. На един човек докато му е добре в една връзка не си търси развлечения другаде. Щом почне да ходи по други значи те и дават нещо, което тя иска, а ти не можеш да и дадеш. В момента иска и теб, ама иска и него. Но ако избере теб наистина трябва да прекъсне всякакви контакти с него, колкото и да и се иска не може да седи на двата стола едновременно, на малко хора им се получава без да паднат.

r0073x
06-30-2013, 18:03
О, щом е проявила някакви чувства към него, значи тези към теб отдавна са избледнели. Тази е бита карта, моя грешка, че не съм го прочел. Ти я обичаш истински, така че можеш да се използваш за критерий - би ли проявил чувства към друго момиче, докато още си с настоящата си приятелка ?

1234554321
06-30-2013, 18:48
Мисля че не . Но като се има предвид че аз я отблъснах и тя ми каза че не иска повече да общува с него защото може да се влюби и всичко между нас да спре. Аз да изпитвам чувства едва ли ... Просто ще направя всичко възможно да не се караме и да се отделечавам аз самия от нея ... Времето ще покаже дали тази трудност ще я преодолеем ! И това някой беше казал че е жалко да казвам на общи приятели да я следят не сте ме разбрали общи приятели на момчето казват какво говори той ... И ми е ясен , че иска да ни раздели и говори глупости и приятели ми казват на мен какво говори той а не за нея...

r0073x
06-30-2013, 19:11
Ок, но явно тя не е сигурна в чувствата си спрямо теб, щом така се влюбва в някой друг, особено пък като го познава от скоро. А ти хвани и поговори сериозно с това "момче" - какъв е тоя пикльо, че да се завира във връзката ви ? Тя се осъществява САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ДВАМА И ТРЕТИ ТАМ РАБОТА НЯМА.

1234554321
06-30-2013, 19:54
Така и сам намислил той живее на 2 минути от нас и по всяко време мога да му набия шамарите когато си пожелая не е там въпроса. Тя ще поговори с него ще му каже , че не иска повече да общуват и да спре да я търси ако продължи тогава вече ще му обясня работите от живота пред всичките ни общи приятели. Обаче направя ли нещо с него пак ще има караници и кавги за това ако не се оправи с добре тогава ще има по рогата... Оставям нещата в нейните ръце да решава ако иска да е с мен да е с мен, ако ли не успех . От няколко дни ми повтаря че иска само мен плаче и каза че много съжелява че така се е получило. Казва ми по често че ме обича цял ден си говорим (по телефона защото нямахме възможност да се видим ... дистанцията). Тя ми обясни така ... Когато аз и казвах думи от рода на ходи си при него тя плачеше и ми казваше той ми е приятел и и казвах като ти е приятел ходи си при него и такива работи и я отблъсквах 1 вид от мен ... А той мазното копеленце постояно и е пишел разни мили работи и тя един вид като е наранена ...

r0073x
06-30-2013, 20:10
И все пак бъди готов за "най-лошото". Не се знае, доколко наистина ще спре комуникацията си с него, и дали няма да продължат по някакъв начин, по който ти не можеш да следиш.
Няма какво да му биеш шамари - отиваш и му заявяваш, че си наясно, какво се опитва да направи с връзката ви, и че ако не спре, тогава вече ще следва бой. Но ако самата тя не му даде червена светлина, да се спре, всичко е безсмислено.
Ти и да го биеш, и да не го биеш, ако тя се е влюбила в него и започва да проявява интерес, не можеш да промениш положението. Просто следи нейното поведение, реакции, промени във всичко и това е решаващият фактор ;)
През това време давай максимума от себе си да си край нея, да ѝ помагаш, да се доказваш като най-близкия ѝ човек, на когото винаги може да се опре, и който винаги може да (се опита да) ѝ помогне. Един вид, ако тя има проблем, да се сеща веднага за теб, че ти си спасителя, а не за някакъв дрисльо, който скапва чужди връзки ;)
Вината е и у двама ви.

DestinnieLawrencium
06-30-2013, 20:28
Много, много ме учуди пост-а ти, защото ми се случи съвсем наскоро, преди няма и седмица, абсолютно същото нещо. С малки изключения, де. Приятелят ми и това момче нямат общи приятели и той не е говорил нищо такова, не съм излизала с това момче никога и никога не ме е успокоявал, защото извън нас не съм плакала. Дори почти изобщо не съм плакала, мисля че само веднъж. Но и ние се разделихме 2-3 пъти с приятеля ми, той ми каза същите неща, които и ти на нея..
Мисля, че ще мога да ти помогна доста, защото все пак мога да ти отговоря един вид от името на приятелката ти как се е чувствала тя и какво е търсела.
При мен беше така: Това момче ми пишеше всеки ден, само че във глупавия facebook, харесваше ми снимки, пишеше ми сърца, целувки и прегръдки, правеше ми мили комплименти, намекваше ми, че ме харесва много пъти и дори веднъж го призна, но аз се направих, че не обръщам много внимание на това и го игнорирах. Няколко дни криех това от приятеля си, защото знаех, че ще се подразни, но той разбра. Започнах да трия хронологии, защото момчето продължаваше да пише гореспоменатите неща, а аз исках просто да бъда приятелка с него, защото го бях наранила и се чувствах виновна спрямо него. Тоест - съжалявах го. Много пъти на приятеля ми му писваше, дразнеше се, карахме се, скъсахме, казахме си неща, за които после и двамата съжалявахме, защото бяха необмислени. Няколко пъти ми казваше, че накрая момчето ще пострада ако не спре да пише такива неща и ме караше да му го кажа аз, за да не бъде той. Аз нямах тази смелост, някак си пак ми стана жал, не исках да се чувствам виновна и затова си замълчах с надеждата, че нещо може да се промени. Накрая приятелят ми му писа, дори веднъж му звънна, но когато минаха няколко дни, всичко отново си беше същото. Всичко отново се повтори - емотиконките, комплиментите, милите думи, караниците и споровете. След голям скандал приятелят ми му писа за втори път. Пак минаха няколко дни и всичко пак стана същото, но с малка разлика. Приятелят ми ме помоли да не му отговарям когато ми пише, да не му звъня и да му затварям ако той ми звъни, да му кажа, че не искам да ме нарича "Принцесо, кукло.." и т.н. , за да няма спорове и за да не пострада другото момче, защото все пак той е колкото мен, а приятелят ми е с 3 години по-голям. Никой не искаше да стават скандали. Аз отново нямах смелостта да го кажа, но го помолих да не ме нарича така "миличко". След това чатовете ни намаляха, изтрих всички дискусии с него, само веднъж си писахме в skype и не беше както предишните чатове. Беше за новото училище, в което отиваме, защото, може би, по ирония на съдбата, аз и това момче отиваме заедно в друго училище и ще бъдем в един клас. Приятелят ми не реагира особено добре, но не сме се карали затова или за друго от тогава насам. Обещахме си, че няма да се забравим, няма да си изневеряваме или "зарибяваме" с други, ще си казваме всичко и нищо няма да крием. Явно всичко е минало и дано да е така. Обичам приятеля си и не бих провалила връзката ни.
Обясних ти всичко, за да мога да подкрепя думите си с обяснение. Може би не ти се четеше нещо странично, но бих искала да ти помогна. Предполагам че приятелката ти е търсила един вид развлечение в него, нищо повече. За нея той не е бил нищо повече от обикновен съученик, с който има същите взаимоотношения, каквито и с всяко друго момче от нейния випуск. Разбираемо е да се ядосваш, всеки би реагирал така. Вярно, че много връзки са приключили заради намесата на трети "просто приятел", но щом тя е плакала значи наистина много те обича и цени. Аз, например, не плаках, но ми беше много гадно. Това не означава, че обичам по-малко приятеля си или ми е омръзнал. Просто смятам сълзите за изключително ценни и фини и не ги "пилея" за всичко. Затова и плача доста рядко, но за неща, които истински са ме трогнали. Знаех, че колкото и да късаме и да се караме, ние все пак ще бъдем заедно, защото не можем един без друг за дълго. Със сигурност приятелката ти не е искала да си мислиш, че той е по-важен от теб и само при мисълта, че това е в ума ти, тя е плакала. По този начин в очите й е изглеждало сякаш ти не си и вярвал, съмнявал си се в обичта й и тя се е чудила с какво е предизвикала това съмнение и не ти ли е доказала по достатъчно много начини любовта си през тези 2 години, защото не са никак малко. Както ти самият каза, това е нещо дребно и може да се забрави. Затова сега и показвай по всевъзможни начини колко я обичаш и я прави щастлива при всеки удобен случай. Тя търси и ще търси подкрепа, упора и защита в теб, защото все пак ти си "силният". Естествено е ако не я чувства у теб, да я търси в друг, все пак никой не иска да си блъска главата сам. Затова и я давай винаги, дори и без да я иска и бъди неин безрезервно. Дори и да не го показва, ще го оценява безкрайно много. Едва ли някога ще разбереш действително колко, но повярвай ми, дори не можеш да си представиш колко. Никога не я притискай и не я принуждавай да прави неща против волята й. Не налагай своето мнение и я изслушвай. Винаги можеш да и обясниш спокойно своето мнение, дори и тя да е най-ядосаната и изнервената в този миг. Бъди по-умен, по-търпелив, по-разумен, обмислящ действията си и тя ще се учи от теб. Спечелиш ли веднъж възхищението и стремежа й да бъда като теб, никога не го губи, защото се постига трудно, а се губи трудно. :)
Много се радвам за вас, макар че не ви познавам. Надявам се да съм ти помогнала. Успех. :)

NikafNqkaf
06-30-2013, 20:53
"Имам и доверие и знам , че едва ли ще провали връзка на 2 години заради едната глупост."

Защо тогава, след като й имаш доверие си се държал, като пълен глупак и си следял всяка нейна стъпка, чак до степен в която тя да си смени паролите ХАХАХА. Толкова си й имал доверие, че тя е почнала да се крие от теб. Ти си провалил връзка за 2 години заради едната глупост, а не тя. И естествено, че през тоя период на следене, караници, виканици ще предпочете тоя, който я разбира пред теб, който и нямаш доверие и я опрекваш за всяко нейно действие. Естествено, че ше ходи при човек, който я разбира и успокоява.

И ако не спреш да й налагаш забрани, да се отнасяш към нея, като с родител към малко дете ще я загубиш съвсем. Едва ли й трябва още един родител, който я наказва и ограничава? Трябва й обич, утеха и разбиране. Тва е връзката, а не пародията, която си създал ти с тъпите си постъпки.

marilyn
07-01-2013, 09:09
И двамата не сте ок за мен.

Ти ревнуваш от някакъв приятел, четеш чатове, което за мен лично е долно. Тя с право се сърди.
Карате се постоянно, уж късате, не знам си кво. После тя си разваля отношенията с приятеля.. и защо? Явно се страхува и тя да не те загуби.

Детска история.

Niakoitam
07-01-2013, 10:09
Първо ще пиша, а после ще прочета и другите мнения. Да, може и да ти е станало малко неприятно,че обръща толкова голямо внимание на друг,но и всячески си се постарал и до голяма степен си успял да я отблъснеш от себе си.Това,което най-много ви държи един за друг са тези 2 години,чувството за привързаност и притеснението да не му направиш мръсно.С тази ревност и тези скандали както и неговата загриженост за нея ти сам си я хвърлил в ръцете му.Има една много добра фраза по случая,която гласеше нещо от рода: "Докато ти я караш да плаче друг краде усмивката и" Просто се промени и се опитай да се държиш колкото се може по-добре с нея.Ако отиде при другият просто приеми,че нещата са приключили дотам и погледни напред.Друг е въпроса,че тия неща тип иди ми дойди ми "три пъти късахме ама се събирахме,защото много се обичаме" доубиват всячески страстта и доверието.

BlueFace
07-01-2013, 13:27
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aKzgVjZ_700b.jpg
Това е малко извън темата, ама като го видях точно за тая тема се сетих :Д

LadyTerrible
07-01-2013, 17:49
Тцтцтц ...с тая болезнена ревност,не знам накъде сте тръгнали и толкова се чудите после защо половинките ви бягат от вас...сам казваш,че като си прочел хронологиите,не е имало нищо -казвала е ,че обича само теб и са си споделяли за връзките си...а ти си превъртял от някакви тъпи емотикони?! Усещаш ли колко тъпо постъпваш?Момичето е абсолютно право,отблъснал си я,бил си груб и недоверчив,а тя те е обичала и се е чувствала по-наранена от теб...Няма смисъл да агресираш по другото момче-той й е приятел и е бил до нея в труден момент,когато е имала нужда от утеха,а ти си я мачкал с глупостите си.Мога само да кажа,че това момиче наистина те обича,защото заради теб се отказва да общува със скъп приятел,това нещо аз никога не бих направила и е много тъпо от твоя страна да й забраняваш.Ако ще се събирате вземи предвид,че и тя е човек и ти макар и нейно гадже НЕ я притежаваш и нямаш право да ограничаваш с кого общува,освен ако наистина имаш причина да ревнуваш.

Tsukuda_Hiroshi
07-02-2013, 18:41
Еееее! Какво се хванахте всички за ревността? Човешко е. Да, направил е грешката да я следи (което би издразнило и мен), но до колкото разбрах са имали и общ фейс двамата, което от 1 страна е пълна простотия, от друга си е дразнещо да гледаш сърчица и мечета... И то такива, които не си пратил ти.
Пак хубаво, че е влюбено момчето. Аз ако бях - направо сиктирдосвам мадамата и да си ходи при ония "само приятел", дето ако го мерна, ще го направя труден за рисуване. Ще ми задява той чужди мацки... Ай деа и хората!