PDA

View Full Version : Родителите ми ме подлудяват



kukuku
06-30-2013, 10:41
Здравейте.На 16 години съм ии имам следния проблем :
Всичко започна преди около година когато си хванах гадже.Нещата с него бяха толкова сериозни ,че не спирах да говоря за него.На приятелите ми им писна всеки ден да им бърборя за него и така започнах да разказвам всичко на нашите.На тях единствено им беше интересно и така започнах всеки ден да им казван всичко ,което става с мен.Толкова се въодушевявах в разказите ,че не усещах кога им казвам твърде много.Нещата прераснаха от говорене за гаджето до истории с приятелите ми ,които не биваше да им казвам.Се пак са родители има някои неща ,които не могат да ги приемат.И се пак макар че имаше неща ,които не удобряваха нищо не ми казваха и само ме изслушваха и ме подкрепяха ,което ме караше да им казвам още и още.А за консервативни хора като тях това ги накара да искат да ме разделят с приятеля ми и да не одобряват приятелите ми.Но разбира се те се правеха ,че ме разбират и че всичко е наред.Смисъл не одобряваха ,че приятелите ми пушат,че когато отидем на кафе си зимаме шотове заедно със шейка,че приятеля ми пуши от време на време трева.За мен това беше нищо не очаквах ,че те го имат за голям проблем.
И така мина около половин година когато хванах майка ми да гледа фейсбука на приятеля ми.Тогава погледнах историята там където е влизала и се оказа ,че следи фейсбуците на приятелите ми както и аск-а на приятеля ми.По късно той ми каза ,че е получавал и въпроси от тях от сорта "трябва да скъсаш с дъщеря ми".Когато научих за всичко това почнаха ежедневни скандали с нашите.По принцип когато се карам с тях винаги е така.Аз им викам те само ме изслушват и се съгласяват с мен обаче без никаква промяна.Така беше и този път.След това нещата станаха още по-неприятни.Майка ми познава доста хора и почна да разпитва за приятеля ми.Беше се докопала до телефона ми ии беше взела номерата на приятелите ми.Звънна на една моя приятелка и в продалжение на 40 мин я е разпитва за мен.После правише и опити да ми вземе лаптопа ,за да види какво си пиша с приятелите ми ,но това така и не се получи,защото си сложих парола.Накрая се оказа ,че цялото това следене е било ,защото са се притеснявали да не правя секс с приятеля ми.Защото докато им разказвах за него споменавах и с колко момичета е бил и абе абсолутно всичко за него го знаеха.И в тяхните очи беше неподходящ за мен.
Сега вече минаха около 4 месеца от както се разделихме с него.Мислех че всичко е отминало и не бях проверявала историята на компютара от доста време.Неска хванах майка ми да ме лъже за нещо което ме провокира да я видя.И се оказа че пак е търсила неща за него и за приятелите ми ,а отгоре на всичко се оказа че си е направила фалшив фб и ми пише от него.Незнам вече какво да направя.Родителите ми са от тези които не ти се карат и правят каквото им кажа,но как може изобщо да не ме увъжават и да ме лъжат постоянно.Дори когато хвана майка ми да ме лъже ,което се случва много често,трябва супер много да настоявам за да получа истината.А реално не сам направила нещо лошо за да им загубя доверието.Просто сега си мисля ,че грешката ми беше да им казвам аболютно всичко.Последния месец нямаме един нормален разговор понеже толкова сам изнервена от постоянните лъжи ,че всяка тяхна дума ме дразни ,което води до всекидневни караници и то по скоро аз им викам,а на тях не им пука,което ме изнервя още повече.А по принцип не сам такъв човек .По принцип не викам на хората и сам страшно спокойна.Просто не издържам да ме лъжат в очите,да не им пука когато им казвам ,че наистина не мога да ги понасям и най-вече ,че се чувствам безпомощна.Незнам просто как да променя това :( . Някакви съвети...

Auriss
06-30-2013, 11:44
Аххахах родителите ти са ебаси образите :Д Столк на макс :Д

Други варианти освен да им игнорираш опитите да ти се врат в личното пространство и да си сложиш пароли на лаптоп/телефон и прочие май нямаш. Смени си фейсбука, помоли приятелите ти да си локнат ФБ профилите и да не добавят някакви съмнителни типажи и толкова.

Smrazqvashta
06-30-2013, 12:18
Каквото си посееш, такова ще пожънеш. На мъж и на родители всичко не се казва.

Да се надяваме, че майка ти ще се спре по някое време. Така или иначе не си с това момче, тя ще го разбере и току виж се успокои.

miss_cherry
06-30-2013, 21:14
Не е трябвало да им разказваш толкова подробно за личния си живот,сега поне ще знаеш,че не трябва да им споделяш нищо важно и съкровено.Това е най-доброто,което можеш да направиш засега (както и да си триеш историята,и да си имаш парола, и да внимаваш с кого си пишеш и какво споделяш.)

nqmaznacheniee
06-30-2013, 21:17
Каквото си посееш, такова ще пожънеш. На мъж и на родители всичко не се казва.

По-скоро на жена и родители нищо не се казва.

«Sђαdow»™
06-30-2013, 21:27
По-скоро на жена и родители нищо не се казва.

+1