PDA

View Full Version : Къде..



aleksandrinnana
06-30-2013, 18:45
Къде е романтиката? Къде са истинските мъже и жени? Къде е верността,честността и всеотдайността? Къде са цветята? Къде са дългите разходки? Къде са любовните писма, писани на ръка? Къде е онази истинска и изпепеляваща любов? Защо никой не се опитва да те опознае, а се задоволява само с това, което вижда? Как стана така, че външността да е пред същността? Как стана така, че секса за една нощ да е по-интересен от любовта? Защо хората са толкова нарцистични и меркантилни?

Take_That
06-30-2013, 18:51
И аз много пъти съм си задавала тези въпроси.... понякога си мисля, че аз съм сбъркана и няма нещо подобно, че това е само в приказките, филмите и книгите, но същевременно все още се надявам да се сблъскам с всичко това. Може би времето е такова, обществото е такова.... все още не съм намерила отговори

aleksandrinnana
06-30-2013, 18:53
И аз много пъти съм си задавала тези въпроси.... понякога си мисля, че аз съм сбъркана и няма нещо подобно, че това е само в приказките, филмите и книгите, но същевременно все още се надявам да се сблъскам с всичко това. Може би времето е такова, обществото е такова.... все още не съм намерила отговори
Не сме сбъркани НИЕ ....

Smrazqvashta
06-30-2013, 19:00
Аз мога да ти отговоря къде са. В мечтите, в надеждата и във филмите.
Нещо злокобно се е надвесило над душевността на хората днес и техните идеали са далеч по различни от тези, които описваш ти. Секса, разврата, грубостта, изтъкването, болката, съреднованието и алчността са идеали на 99% от обществото ни. Независимо възрастта, външността и прочие.
Защо е така? Никой не знае, но е така. Колкото и гадно да е, колкото и да не искаме да е така. Като се замислим не е толкова сложно, даже е просто - гадни хора с гадни ценности. И още по-гадното - няма какво да направим.

DisappointedDreamer
06-30-2013, 19:02
Ама какви са тия глупости, бе. Никой не ви харесва или са ви скъсали брутално и крааай. Няма я романтиката.

Осъзнайте се.

tori
06-30-2013, 19:10
^ Дъ. Стига сте се правили на много извисени. Ако ви предложат "един хляб и една песен", ще изберете хляба. Точно както всички нас, защото така сме устроени - първо да мислим за глада, студа, нагона, външния вид и после ако има време - за другото.

BlueFace
06-30-2013, 19:14
Явно ги търсите тия неща на грешното място или по-точно казано у грешните хора. Всички имаме някакъв изграден тип, който харесваме. За външност и за характер. Хората, които отговарят и на двете, са малко. А хората, които отговарят на двете и биха те харесали са още по-малко. Тогава: 1) или правиш някакъв компромис, както в един епизод на How I Met Your Mother говореха за връзките, че единият е в позицията на "the one who settles for", a другия "the one who is being settled for", 2) или продължаваш да търсиш точно това, което искаш докато го намериш/ или респективно не го намериш : )

П.П. Сетих се за едно meme в 9gag - " Тоо pretty to date ugly people, too ugly to date pretty people" :D

aleksandrinnana
06-30-2013, 19:54
Ама какви са тия глупости, бе. Никой не ви харесва или са ви скъсали брутално и крааай. Няма я романтиката.

Осъзнайте се.
Ти пък се изказа. Огледай се малко и ще се осъзнаеш ти.

aleksandrinnana
06-30-2013, 20:07
^ Дъ. Стига сте се правили на много извисени. Ако ви предложат "един хляб и една песен", ще изберете хляба. Точно както всички нас, защото така сме устроени - първо да мислим за глада, студа, нагона, външния вид и после ако има време - за другото.

И пред кой се правим на извисени? Пред хора, които дори не знаят самоличността ни? Мхм, умно. Глада и студа нямат място за сравнение с външния вид. По-скоро става въпрос за глад,студ - душа. Схващаш ли?

tori
06-30-2013, 20:08
Ти пък се изказа. Огледай се малко и ще се осъзнаеш ти.
Аре не, а? Научете се да виждате любов във всяко нещо. Не само да мрънкате, че сте ебати обичливите пък няма кво да обичате. Любовта не е в букетите рози, свещите и другите там лайна.

Зайче..
06-30-2013, 21:34
Защо никой не се опитва да те опознае, а се задоволява само с това, което вижда?

Абсолютно грешно. Просто е трудно да опознаеш човек, защото всеки малко или много се страхува от това да не бъде наранен, а другия - да не бъде отхвърлен, но с търпение и желание всичко се постига, така че.. малко тъпи въпроси задаваш 8-)

babity
06-30-2013, 21:40
Пф... тия неща са за по филмите... Зат'ва са там. Любовта няма лице, нито пол, нито можеш да я напишеш някъде или бла бла бла... другите повърни, които прочетох. Когато го осъзнаеш това нещо, ще спреш да задаваш въпроси.

Zarity
06-30-2013, 23:07
Много въпроси задаваш,върви пийни нещо.Драми.

Priceless
07-01-2013, 06:38
Къде ли ? Малко по-напред във времето, като озреете малко за тези неща.

In*The*Face
07-01-2013, 07:05
Къде е романтиката? Къде са истинските мъже и жени? Къде е верността,честността и всеотдайността? Къде са цветята? Къде са дългите разходки? Къде са любовните писма, писани на ръка? Къде е онази истинска и изпепеляваща любов? Защо никой не се опитва да те опознае, а се задоволява само с това, което вижда? Как стана така, че външността да е пред същността? Как стана така, че секса за една нощ да е по-интересен от любовта? Защо хората са толкова нарцистични и меркантилни?

Има ги. Около теб са. Не си ги срещнала или си ги пропуснала, но това не значи, че са изчезнали.
Аз съм обградена с вярност, честност и всеотдайност. Губила съм ги, откривала съм ги, запазих ги, когато съумях да ги оценя. И цветя ми носят в къщи и свещи палят след приготвена вечеря. И гледам всеки ден как мой колега пише стихотворения за жена си...на ръка. Имам примери пред очите си за всико, което смяташ, че е изчезнало. И макар че говорим за разлика в годините, както подобни хора са били рядкост сред моето поколение, така най-вероятно са рядкост и сред твоето, но това не ги прави несъществуващи.

Що се отнася до външнистта и същността...глупаво е да се лъжем, че едното няма значение за сметка на другото. Съмнявам се да си имала или да си слонна да излизаш с Квазимодо, заради огромното му сърце. А ако кажеш, че си - аз няма да ти повярвам. Да имаш грозен приятел е едно, но да имаш грозен партньор - съвсем друго. За всеки влак си има пътници, но най-честата гледка е непривлекателен мъж да има непривлекателна жена до себе си и обратното.

Не преигравайте и не смятайте, че сте единствените които искат и търсят нещо истинско. Просто го открийте, защото съществува и изобщо не само по филмите или в приказките.

marilyn
07-01-2013, 07:57
Тези, които си приличат, се привличат.

Има такива хора. Има ги разходките, милите жестове, закуската сутрин, подаръчета и неща, писани на ръка. И цветята ги има. И верността, и честността, и отдадеността. Но ако търсиш при правилните хора.

Каквото търсиш, това си намираш. Ако не се получава значи правиш нещо грешно.