PDA

View Full Version : Проблем със съня



buddhaa
06-30-2013, 21:33
хммм не знам дали ще мога да го опиша точно и дали на някой му се е случвало но имам много особен проблем със съня състои се в това,че през целия ден съм доста ангажиран физическа/психическа работа като се прибера съм мнооого уморен и така е до към 12;30/1 като стане това време просто... как да се изразя ми "светва" мога да го сравня примерно както когато си се напушил и като те пусне....става изведнъж и после се чувстваш както преди а до преди 1 секунда преди да те пусне си бил доста...хмм "бавен" ходих на лекар каза ми било от прекалена преумора даде ми някакви витамини да пия но никакъв ефект това вече е от 2 седмици на ден спя около 2-3-4 часа и вече не издържам боли ме главата доста остра болка,изнервен съм и съм като робот и пак не мога да заспя като легна таман се унеса и пак същото "светване" се получава и се разсънвам някой имал ли е подобен проблем и как се е справил

форумните бойци за правопис хич да не ми правят забележки,че ще ги пращам по майките (това не е правописен форум ако желая мога да пише безупречно)

sunshine333
06-30-2013, 22:10
Тая вечер лягаш и не ставаш, докато не заспиш. :D

Smrazqvashta
06-30-2013, 23:01
И аз имах подобен проблем на времето. Доста време и безсънни нощи минаха, докато се нормализира режима ми на сън и всичко. Моя съвет е да опиташ да си създадеш постоянство. Някакъв определен час, който да ти е като норма за лягане. Отначалото няма да можеш да заспиш, но идеята е да си лягаш точно тогава, за да може организма ти да привикне с факта, че вече е време за сън.

buddhaa
07-01-2013, 00:11
хм...ще пробвам ;( отвратително е

Auriss
07-01-2013, 04:45
Мда мен ме хваща безсънието зимните месеци най-вече. Малоумно решение имам и то доста вредно, но просто една вечер спя - една пропускам.

Иначе съветът ми е да си лягаш 10-11 най-късно, особено при положение, че след полунощ ти 'светва'. Ако ставаш в 5 сутринта никакъв шанс в 1 - 2 на следващата сутрин да не си пропаднал в леглото.

marrcandy
07-01-2013, 06:43
Купи си мелатонин и ще спиш като бебе.

vladyman
07-01-2013, 08:28
Това "светване" (много яко описание между другото, наистина така се усеща) го има при ВСЕКИ човек. Тялото ти е програмирано да спи през нощта, но ако стане х часа (при теб да кажем е 1ч, при мен също) а ти още не си заспал тялото приема, че си попаднал в някаква екстремна ситуация и не можеш да си позволиш да спиш и съответно се активизира и тонизира за още няколко часа. Това е напълно нормално и не се дължи на болест.

По принцип, най-доброто решение е да започнеш да си лягаш преди съответният х час. Само между другото, напускал съм добре платена работа заради невъзможност да се наспивам. Не казвам и ти да го правиш разбира се, но опитай да издействаш някакъв компромис за да можеш да се наспиваш.

Друга опция е да си пренастроиш цикъла на спане. Има различни начини да се направи, ако се интересуваш потърси в гугъл.

Недей обаче да пиеш разни мелатонини, валериани и не знам си още какви хапчета. Твоето безсъние се дължи на съвсем различно нещо и те няма да ти помогнат.

buddhaa
07-01-2013, 09:44
Ами не знам опитах преди да пусна темата тук да си легна примерно в 11 защото по рано просто физически ми е невъзможно...не става въртя се четах книга,затварях си очите броях опитах всичко възможно към 10 пъти таман се унеса и ми "Светва" оцъклям са и като вампир до 5-6 сутринта и на след 3-4 часа ставам ся пиша от работа тука колегите ми викат да съм пиел някви билки/чай какви билки бе аз изпих набърже 350. гр. концентрат да мога се препарирам да заспя и не става бе човек направо умирам в леглото и не мога да заспя отвратително е мязам на задник в лицето супер блед съм/отекли са ми очите и както се казва направо съм неработоспособен питах шефа за 3-4 дена да ме пусне не иска педала грозен той кво го ебе 150 кг бъчва праят му 1 минет и ляга да спи в 10 кат бебе...

antevasin
07-01-2013, 10:03
Аз преди имах този проблем. По цяла нощ съм се въртяла и спах по 2,3 часа.. точно като теб :) И аз се уморявам физически ( и то доста).
Решението ми беше следното:Първо разбрах, че леглото ми не е удобно :D Смених си възглавницата с по-мека, и си купих нов матрак. Второто което правя е 15,20 минути преди лягане пия 2 валериани (на хапчета), и пия топъл чай. И спя като бебе :D И топлото мляко с мед също са ми казвали че помага.

skok
07-01-2013, 12:11
Безсънието в 90% от случайте се дължи на стрес, преумора или някво друго психическо натоварване/инцидент. Вземи си отпуска и почини малко - най-добре. Също така спорта помага доста

♀dali 6te vleze♂
07-17-2013, 04:28
Нов матрак е решението! При мен е така! :Д