PDA

View Full Version : Боядисах се в червено и сега съжалявам



konan7
07-01-2013, 06:27
Здравейте! За първи път пускам тема в сайта и се надявам да ми помогнете. Така! По принцип аз съм с тъмно кестенява коса и вчера реших да се боядисам в тъмно червено, за да не е много така... просто мислех че ще е наистина тъмно като оттенък. Но то стана едно такова червено, което не ми харесва. Може ли да ми кажете някога изобще ще видя ли отново стария си цвят на косата. Има ли някакъв начин с някакви продукти да прамахна червеното поне малко. И след колко години, ако не се боядисвам повече, ще си видя хубавия кестеняв цвят? Моля ви, дайте ми съвет, много ме е яд, че го направих.

malka_sladkka
07-01-2013, 07:43
Най-добре отивай на фризьор да не омажеш още повече положението! Имаче има разни римувъри, косата ти ще израсте в зависимост от дължината до раменете ще е около 2 години и все пак зависи дали расте бързо или не и тн.

FuCKkK13
07-01-2013, 07:50
Най-добре отивай на фризьор да не омажеш още повече положението! Имаче има разни римувъри, косата ти ще израсте в зависимост от дължината до раменете ще е около 2 години и все пак зависи дали расте бързо или не и тн.

о.О моята до до раменете до кръста стигна за 2 години,какво направи ти 8-)




п.с. фризьор

marilyn
07-01-2013, 08:29
Отиди на фризьор (на когото имаш доверие!) да ти помогне, сама можеш да направиш положението по-лошо. Внимавай да не си изгориш косата, че после само ножицата ще помогне.

sexa_na_kompleksa
07-01-2013, 09:22
Затова се ходи при професионалист...
А и като толкова ти е харесвал първоначалния ти цвят, защо си се боядисала?
Дай снимка, между другото. ;д

konan7
07-01-2013, 10:41
не знам как се добавя снимка ;дд :D

konan7
07-01-2013, 10:43
А дали ако остава косата ми да израсте, след известно време ( няма значение колко ) ще се сдобия със стария си цвят . Мисля през лятото да се подстрижа по-късо, е не като момче , а до раменете. И не бързам да ми порасне косата, важното е да израсте и цвета постепенно да се маха, дали
ще стане?

sexa_na_kompleksa
07-01-2013, 14:24
Да, но така в корените ще бъде естественият ти цвят, а в краищата - червено.

Lexiee
07-01-2013, 18:06
Ако ще си режеш косата само и единствено заради цвета.. по-добре недей :д

Иначе аз се бях боядисала в червено (естествената ми коса е тъмно кестенява). След месец се пребоядисах в черно и след още 1 месец черното падна и оттогава съм с естествения си цвят.

Извод: след известно време може да се пребоядисаш в близък цвят до твоя и да изчакаш боята да падне и всичко ще е наред :3 Не е толкова страшна грешката ти ^_^

Supermassive____
07-01-2013, 18:13
И аз какво да направя :D Мислете бе!

konan7
07-01-2013, 19:00
Ох не разбирате ли въпроса мии>? Значи пак ще питам. Ако оставя косата и нищо не й правя, след време ще се сдобия ли естествения си цвят? Между другото, ме харесват как изглеждам ;дд Така че, оставам така и след време боята ще падне :)

tori
07-01-2013, 19:14
Ми ще се сдобиеш, да. Ти така го обясняваш, сякаш си правила някакви опити да я обезцветяваш. Ако я оставиш, ще израсне на дължина и боята ще се поизмие малко.

konan7
07-02-2013, 06:49
Не съм правила опити да я обезцветявам ;dd

malka_sladkka
07-02-2013, 07:39
о.О моята до до раменете до кръста стигна за 2 години,какво направи ти 8-)




п.с. фризьор

Ами фризьорката ми така ми беше казвала... И все това ме спираше да я оставя да израсте напълно :D
Не мисля, че след като е била боядисвана ще може да си върнеш естествения цвят, какъвто е бил, боята никога не пада напълно :? Още повече червената...

Anastasiq5910
07-04-2013, 13:47
Една приятелка 1-во се боядиса в червено и май за 2-3 години пак и стана в естествения цвят кестеняво след това се боядиса пак и сега не иска да и се махне лилавото .Вече 5 години е с лилава коса

Моя съвет е да си я оставиш така то до една ,две или 3 години ще ти стане пак кестенява ,но докато расте от корена на на долу ще е кестенява а по надолу пак ще е червена но си я остави така

konan7
07-04-2013, 14:26
Ами, майка ми е много запозната с боите и каза, че до януари ще съм си с моята коса

Josefinne
07-04-2013, 15:02
Е, добре, де, щом тя е станала с по-светъл от желания цвят, защо просто не отидеш при някоя фризьорка, да й покажеш какъв цвят искаш да стане и двете да решите каква боя да се ползва , за да се получи желаният цвят.
Иначе боята никога няма да се измие напълно. Естествено, че косата ти няма да расте от сега нататък червена, така че да - ако нищо не й правиш - боята ще се поизмие (но не напълно), а от корените постепенно ще поизрасте, така че ще можеш лека-полека да изрежеш боядисваното.
Иначе съм чувала, че с маска, съдържаща кисело мляко, боята падала (ест. не напълно ). На мен ми предлагаха някаква процедура "изпиране" на косата, която се прави с химикали и до колкото разбрах от информацията в интернет - изтощава косата. Но това пък позволява да се върне естествения цвят на косата, ако си чак толкова недоволна.
И в заключение - трябва си малко време човек да свикне с вида си, когато си си боядисала в червено косата. Но след това обикновено толкова започваш да й се кефиш, че не ти се ще да я махаш въобще. Освен това мнението на околните в смисъл, че ти се кефят така, помага значително ;).

heartshapedbox
07-04-2013, 15:23
Иначе съм чувала, че с маска, съдържаща кисело мляко, боята падала
Маските с хума също бутат боята до някаква степен.

BladeOfMySoul
07-05-2013, 06:35
Кисело мляко + сода, преди си правих такава маска и ми падна цвета напълно (черно) , а беше боядисвана няколко пъти

malka_sladkka
07-05-2013, 09:33
Кисело мляко + сода, преди си правих такава маска и ми падна цвета напълно (черно) , а беше боядисвана няколко пъти

Да бе освен :lol: Колко съм се мазала с какво ли не и какви ли не маски, когато бях черна и нищо не ми премахна черния цвят, освен обезцветяването ;)