PDA

View Full Version : Проблем с мотивацията



j0kerfl0w
07-01-2013, 20:16
Здравейте :) Не съм много сигурен дали темата е точно за този раздел, но не намирам по-подходящ. Проблема е там, че имам страшен проблем с мотивацията. Иначе казано, на 3-тия ден всичко ми писва. Не познавам друг човек, на който интереса му трае толкова кратко време. Пример - тръгвам на фитнес, надъхал съм се на макс, абе нищо не може да ме спре. Изкарвам карта, правя програма, ходя сериозно 1-2 седмици и после не си и помислям за фитнес половин година. Имам нужда от повишаване на оценките, мотивирам се, уча сериозно 2 дни и после пак айляк, без да съм подобрил нищо. Дори когато най-накрая тръгнах с момичето, което исках от много време, на 5-тия ден цялата емоция беше изчезнала и се чудех за какво точно съм с нея и какво ли да я правя едва ли не. Записвам се на спорт, отида 2 пъти със огормно желание и на 3-тия път се чудя какво извинение да си измисля за пред трениора. Вече дори нямам желание да започвам нeщо ново, защото знам, че няма да го довърша до края и няма да направя нищо. Не съм депресиран, нито тъжен, всичко ми е наред, просто не издържам с нищо повече от 1 седмица и искрено завиждам на приятели, които ходят на фитнес примерно от 2 години или пък имат сериозна вpъзка от година. Не че се надявам на особено конкретен и полезен отговор, но някой може да измисли нещо. Та, как си поддържате мотивацията?

sexa_na_kompleksa
07-02-2013, 06:44
Нормално е в тинейджърските години да искаш да пробваш различни неща и после да се оказва, че всъщност не са това, за което си си мислел.
Не се насилвай. Ако се захванеш с нещо, и след време вече не ти допада, няма смисъл да се мъчиш да се мотивираш. Единствено за образованието се заслужава да се потормозиш. ;д Пробвай различни неща, сега е времето да експериментираш. Все някога ще намериш активностите, които са за теб.