PDA

View Full Version : Банки, лични данни, евентуална злоупотреба...?



lDoLLl
07-01-2013, 23:58
Здравейте,
не знам дали това е правилният раздел, но не намерих по-подходящ, а имам малък проблем, който ме притеснява.

Преди известно време направих банков превод (аз нямам сметка, с вносна бележка) към една фирма, с която съм работила и преди.
На копието от вносната бележка, което ми дадоха има абсолютно всичките ми данни от личната карта - имена, адрес, ЕГН, номер на документа, уникален идентификатор..

Въпросът ми е получателят винаги ли вижда тези лични данни на подателя?

И ето оттук вече идва филмът. Понеже преводът е между банки, следователно става по-бавно, от фирмата ми казаха, че все още не са получили превода и аз без да мисля им изпратих сканирано копие от вносната бележка, която имам аз.. :хх Чак след като го изпратих се усетих, че там са всички данни.

Искам да попитам фатално ли е и може ли да се злоупотреби с тези данни, смисъл достатъчно ли са? Също така титулярът на сметката (получателят) има ли достъп принципно до личните данни на подателите?

Ще се радвам някой да хвърли малко светлина върху въпроса ми, че тука седя и се филмирам и вече се подготвам психически да изплащам няколко бона заем примерно :dxxx