PDA

View Full Version : Зъбни проблеми



Silvia1
07-02-2013, 11:21
Здравейте! На 33 години съм и имам следните проблеми с моите зъби: зъб ми се разклаща или една част от него и трябва да се вади.На какво се дължи това? Зъбът преди това е бил здрав и без проблеми. Имам афти по венците си , които третирам с различни мазила с краткотраен ефект. Мъдреците ми все още не са изникнали напълно. До колко години следва да изникнат?

vladyman
07-02-2013, 13:08
Отиди на зъболекар. Най-вероятно имаш пародонтоза, което ако е вярно ТРЯБВА веднага да се вземат мерки преди да са ти опадали зъбите.

canopy_
07-02-2013, 14:57
Дам, най-вероятно увреден пародонт, т.е структурите, които осигуряват задържането на зъбчето и не само, но това е отделна тема.

Може да не се стигне до вадене на зъб, а стабилизиране, което зъболекарят ще ти обясни, ако е възможно да се проведе подобно лечение.

Мъдреците е нормално да пробият между 18-20 годишна възраст, но те са много вариабилни и често показват отклонения в тези граници.

Обърни внимание по-скоро на проблема относно зъбчето, което се клати. Може да ти доведе до по-сериозни проблеми, а вярвай една протезна конструкция, колкото и перфектно конструирана и естетически издържана да е, никога не може да замести естествените зъби по всички критерии. При посещението можеш да попиташ и за състоянието на мъдреците.

Успех! :)

cunt
07-02-2013, 17:13
препоръчвам ти да отидеш в стоматологията до Военна Болница
там имаше една много добра зъболекарка ,но и забравих името

Silvia1
07-03-2013, 12:00
Благодаря за отговорите! Ходих при двама зъболекари. Поставих проблемите и въпросите си и нищо! Нямат отговор защо ми се е разклатил здравия зъб! София ми е доста далече. Аз съм от Велико Търново. Но ще продължа да посещавам зъболекари и ще кажа за пародонта.

mlf
07-05-2013, 19:55
Парадонтоза е според мен ... но отиди при някой по- добър зъболекар ... ако трябва си и плати, но нека се оправиш ... ако не искаш да си останеш без зъби

Silvia1
07-06-2013, 14:57
Благодаря! Ще отида! Аз но всички зъболекари си плащам. И то не малко. Ако някой може да ми препоръча някой качествен в района на Велико Търново и близките градове ще съм му благодарна.