PDA

View Full Version : Плаж и ... белези от шарка :( :( :( :(



pepa97
07-02-2013, 16:32
Здравейте момичета и момчета от teenproblem.net.
Ето и моят "проблем" . Значи наскоро карах шарка ,не мина много добре ,защото я изкарах 10 дена с висока температура и ужасни белези. На 15 години съм.Скоро ще ходя на море с нашите и не бих искала изобщо да се събличам на плажа по бански .Попринцип съм си слаба ,но ме притесняват белезите от шарката.Навсякъде са :( .. Ходих на дерматолог ,каза ми да си купя антибиотик .Аз до антибиотик няма да прибегна ,защото спортувам ...Няма да е добре за моя организъм.Моля ви дайде ми съвет как на плажа да прикрия тези ужасни белези или поне да ги залича някак си .От слънцето ще изчезнат ли ?Мислила съм си за ББ крем,но не знам ... Много ще съм ви благодарна ако някой ми помогне.И моля без критики ,знам ,че е ужасно ,но ... все някога си ще се възприема .. :/

Found_a_lover
07-03-2013, 07:10
Аз мисля, че бях писала в темата, която беше пуснала за варицелата, ама пак ще пиша. Ако много искаш да ги скриеш винаги може да ползваш фон дьо тени, коректори, бб кремове и т.н...но за плажа според мене не е много подходящо. На мен доста белези ми останаха след варицелата, главно по лицето и кажи-речи по целия гръб.. по лицето много си личаха, едни дупчици имаше, ама много често ги мазах с Madecassol, по едно време спрях и после пак почнах и по чудо имаше ефект, въпреки прекъсването. Сега са избледнели и не е фатално, ако искаш може да го пробваш, на мене само то ми помогна. А за гърба се изпекох супер много на слънце, обелих се и няма белези почти. На краката обаче останаха, много странно, явно кожата зараства различно :) Моя съвет е да не се мацаш с неща на плажа, да не ти пука, че някой ще те гледа, хвани си хубав тен, може да се прикрият белезите, но си пази лицето, задължително го мажи със слънцезащитен лосион, за да не потъмнеят (поне при мене така стана). Надявам се, че съм помогнала с нещо. :)

DisappointedDreamer
07-03-2013, 07:18
Да не ти пука. Всички имаме белези. И аз имам от шарка, карана на 12 години, и са ми между гърдите. Вярно, не се забелязват много, но ги имаме. Като хванеш тен пък няма да се забелязват толкова ясно. Давай смело на плаж!

FuCKkK13
07-03-2013, 08:02
^ съгласна съм..
аз имам 1-2 белега по лицето,но съм я карала на около 11 и с всяка година ставаха все по малки .. сега се виждат само ако се загледаш,но и така ще си останат,защото от 2 години не са мръднали
просто отиди пак на дерматолог и поискай да ти изпише нещо с мазане.. на мен ми бяха изписали едно кремче,но беше отдавна и едва ли пазя опаковката
иначе е добре да стоиш на слънце.. махни ги тия мазила от декоративната козметика.. даже като хванеш тен ще се виждат по-леко

pepa97
07-03-2013, 08:43
Благодяря ви ! ^^

Баща Ти
07-03-2013, 10:07
Аз съм чувал, че спермата е също толкова добра за кожата, колкото и най-скъпите кремове.

ge6aaaa3
07-03-2013, 10:26
^И аз съм го чувал това.
Да не ти пука, прави си кефа. ;)

pepa97
07-03-2013, 14:22
^И аз съм го чувал това.
Да не ти пука, прави си кефа. ;)

Благодаря ти :)

pepa97
07-03-2013, 14:31
Аз съм чувал, че спермата е също толкова добра за кожата, колкото и най-скъпите кремове.

гнусно -.-

sexa_na_kompleksa
07-04-2013, 05:06
просто отиди пак на дерматолог и поискай да ти изпише нещо с мазане.. на мен ми бяха изписали едно кремче,но беше отдавна и едва ли пазя опаковката
иначе е добре да стоиш на слънце.. махни ги тия мазила от декоративната козметика.. даже като хванеш тен ще се виждат по-леко

+ 1 : )