PDA

View Full Version : Гинеколог



gato
07-03-2013, 10:26
Здравейте. Тези дни ще ходя на гинеколог за първи път и майка ми ще дойде с мен. Има ли значение дали съм си махнала космите.. по принцип винаги си ги махам, защото мразя да съм окосмена, но дали самия гинеколог ще направи тъп коментар относно това и изобщо как протича даден преглед?

mlf
07-03-2013, 13:13
Не знам как протича прегледа, но няма да ти направи проблем ... той е лекар .. виждал е какво ли не :д

marilyn
07-03-2013, 15:14
Тия лекари какво ли не са виждали. Ако се чувстваш по-добре си ги махни. Но и да не си ги махнала, не мисля, че би направил тъп коментар. Изобщо не мисля, че ще обърне внимание, все пак е лекар.

sexa_na_kompleksa
07-04-2013, 05:03
Със сигурност няма да каже нищо. Мислиш ли, че бабите на по 70 години, които ходят на лекар, се обезкосмяват?

sexa_na_kompleksa
07-04-2013, 05:04
А как протича прегледа, зависи от това за какво отиваш. Ако не водиш полов живот, само ще ти задава въпроси.

mihaela86
07-04-2013, 09:13
Къде ще ходиш на гинеколог?

gato
07-04-2013, 15:44
Почти сигурна съм, че ще ходя в Токуда. Не водя полов живот, но имам бяло течение и предполагам, че ще ми вземат секрет.

IncredibleMe
07-15-2013, 07:35
Аз, когато ходих за първи път, също не бях водила полов живот и ми задаваше само въпроси и после ме прегледа на ехограф.

FuCKkK13
07-15-2013, 09:15
ами няма значение,нищо няма да каже,но е добре да ги махнеш
прегледа - зависи за какво отиваш и дали водиш полов живот или не
по принцип е добре да си вземеш календарчето на което си отбелязваш кога ти идва
ще ти задава въпроси ( един от тях ще е водиш ли полов живот предполагам)
ако водиш сигурно ще ти направи цитонамазка

mihaela86
07-17-2013, 09:05
В Токуда са супер, когато аз ходих за първи път-не беше там, но имах същия проблем-докторът ми каза, че при някои момичета/жени е нормално да имат по-силно отделяна течност-стига да е съвсем прозрачна и без аромат-обикновенно около цикъла и досега около цикъл ползвам ежедневни превръзки

CaSsIe
07-18-2013, 10:54
Ако не се чувстваш комфортно да отидеш окосмена, тогава ги махни. На лекарят не му влиза в работата да коментира такива неща. Ако се притесняваш много иди в 11 поликлиника в София при доктор Георгиева - тя е уникална и като лекар, и като човек. Цитонамазка се взима след 17-18 годишна възраст, най- много микро биология да ти пусне, което значи, че ще ти вземе секрет с тампонче, а процедурата е напълно безболезнена

FuCKkK13
07-18-2013, 11:22
Ако не се чувстваш комфортно да отидеш окосмена, тогава ги махни. На лекарят не му влиза в работата да коментира такива неща. Ако се притесняваш много иди в 11 поликлиника в София при доктор Георгиева - тя е уникална и като лекар, и като човек. Цитонамазка се взима след 17-18 годишна възраст, най- много микро биология да ти пусне, което значи, че ще ти вземе секрет с тампонче, а процедурата е напълно безболезнена

и що да се взима цитонамазка след 17-18 годишна възраст ? :?

purple_butterfly
07-18-2013, 11:42
цитонамазка може да се направи и на по-ранна възраст аз съм на 15 и вече са ми правили :) водиш ли полов живот значи могат да ти вземат секрет за изследване но ти щом не водиш значи ще ти пусне микробиология обаче не знам какво ще ти изпише за това бяло течение защото то по принцип се лекува с вагинални овули които се поставят във влагалището ... абе те лекарите знаят какво да ти предпишат мене не ме слушай ;дд
а пък това за космите гинеколога ти няма да те зяпа отдолу дори да не си девствена а пък щом си девствена ще те види само на ултразвук най-много да ти вземе секрет с тампон както каза момичето по-горе и евентуално ще те помоли да си покажеш бельото за да види какво количество бяло течение има :)

Едит: А момичета някоя от вас да е изпитвала дискомфорт след цитонамазка?

kalpazanka
07-18-2013, 11:44
Цитонамазка се взима от водещите полов живот. Години не са фиксирани. Според касата и разни измислени инициативи трябва да се започне на 25, но по мое мнение, виждайки темите в раздел Секс, това е една мноооооооого късна възраст.

FuCKkK13
07-18-2013, 12:27
Цитонамазка се взима от водещите полов живот. Години не са фиксирани. Според касата и разни измислени инициативи трябва да се започне на 25, но по мое мнение, виждайки темите в раздел Секс, това е една мноооооооого късна възраст.

мхм... при положение,че щом водиш полов живот е хубаво на 6 месеца да ходиш на профилактичен преглед

kalpazanka
07-18-2013, 12:33
^Никой не може да задължи никого. Да не говорим, че прегледите без направление струват майка си и баща си.

FuCKkK13
07-18-2013, 12:38
^Никой не може да задължи никого. Да не говорим, че прегледите без направление струват майка си и баща си.

а не знам,на мен личната ми лекарка само един път пробва да ми мине с ''ами свършили са'' и 2ри път не посмя

аз не съм казала,че е задължително,а че е желателно.. както да се ходи профилактично на зъболекар ( примерно)

mihaela86
08-29-2013, 13:05
Винаги след цитонамазка се изпитва лек дискомфорт!

mihaela86
08-29-2013, 13:15
gato, мина толкова време, а нищо не ни разказа за първия си преглед-при кой беше, нали в ТОКУДА, махна ли си космите, ти извинявай, водиш ли полов живот?Защо майка ти реши да те води?Разказвай, така всички, които ги е срам да питат, ще имат инфо!