PDA

View Full Version : Постоянно възпаление на пиърсинг на пъп



mucinka95
07-03-2013, 13:21
Здравейте ,имам обеца на пъпа от около година и половина вече .Когато ме дупчиха адцки много ме заболя , тече кръв и когато се изправих ми причерня . От тогава до сега пъпа ми не спира да се възпалява , а се грижих много добре за обичката . Имаше периоди , в които я махах и я слагах след 3-4 дена , оставях я да си почине , защото ми се появява едно като мехурче и ме боли . Преди 2 -3 седмици , за първи път я измих със сапун за ръце , на следващия ден беше посиняла , лилава и червена . Махнах обицата пак и след 1 седмица си я сложих . Сега отдоло ми се е възпалила и се е подуло ... Мазала съм я с какви ли не работи - с оксикорт , със спирт , с Бепантен и с още супер много работи , даже не си ги и спомням . При едно възпаление отидох при лекарката ми , тя я истиска и каза че нямало нищо в нея . 2-3 момичета , които също имат пиърсинг на пъпа , като я видяха , казаха че тази , която ме дупчи ме е продупчила много нагоре и ми говориха че не ми е хванала някво мъртво месо и някви е такива , нищо не разбрах . Мисълта ми е , понеже я имам приблизително 2 години и съм се борила с нея , ако я остава да зарастне и се продупча пак , само че да ми я продупчат по -надоло , дали ще има някъв ефект ...... Но не искам изобщо да става въпрос за махане, понеже много си я обичам ;д ... Ако някой може да помогне с нещо , ще съм му благодарна

marilyn
07-03-2013, 15:13
Две години постоянно да ти се възпалява, а си я обичаш?

Махни я, явно не ти понася.

Hidayet
07-05-2013, 18:52
Две години постоянно да ти се възпалява, а си я обичаш?

Махни я, явно не ти понася.

+

И на мен не ми е ясно защо изобщо я носиш като ти се възпалява..

Serendipitys
07-05-2013, 20:31
От какъв материал е обичката? (Злато, сребро, мед.стомана?)

Slobbery
07-06-2013, 02:33
Ако ти е сребърна това обяснява всичко.Сложи си титаниева или такава от медицинска стомана.

heartshapedbox
07-06-2013, 12:34
Снимки?

tori
07-06-2013, 18:33
Може да е пробита много навътре и да си търси перфектното място. Или алергия/непоносимост към материала. Най-добре я махни, остави я да зарасне и се пробий по-надолу. Снимка няма да е лошо да дадеш.

AliceSw
07-06-2013, 22:02
тъпа жена...инфектирана рана от година и половина, ама не ще да маха обецата...

nuance
07-08-2013, 11:00
Пиърсинга на пъпа принципно заздравява до една година, но твоя щом досега не се е оправил просто не ти е било писано да го имаш. Някои хора са нетолерантни към каквито и да е пиърсинги, тялото им ги изхвърля и освен да си докараш някаква по-стабилна инфекция друго не мисля, че може да стане. Като човек с пиърсинги, татуировки и опит те съветвам да махнеш обицата.

chicchik
07-11-2013, 20:10
Аз също си пробих пъпа и то сама. След 1 седмица заздравя и нямах проблеми. Само че незнам защо реших че вече не искам обица и я махнах. Носих я само месец и сега 1 год. по-късно имам белег (не е мн гаден), но все пак има белег само след 1 месец носене. При тебе белегът ще е доста по-фрапиращ и ще ти зараства повече време. Пък щом ти е по-нагоре като се пробиеш наново ще се вижда белега и ще стои супер грозно. Пък и като не ти понася (ясно е щом се възпалява толкова) за кво ти е? Тази инфекция със сигурност е съпроводена и с доста болка... Няма смисъм според мен само да си съсипваш тялото още

DeniseWallace
07-13-2013, 15:48
Направо ми се сгади докато четях..

marin4itu
07-16-2013, 07:37
Мисля, че е от обицата. И аз имах подобен проблем с една обица. Сложих си отново медицинската и ми зарасна. Но определено не съм чакала година и половина.