PDA

View Full Version : Съветче? :)



byby0202
07-03-2013, 23:03
Здравейте! С приятеля ми ходим от около 2 месеца,но тъй като от една седмица аз работя на морето,а той е на доста голямо разтояние от мен,започнахме да се отдалечаваме.Постоянно се караме за глупости,според него-аз го провокирам,аз по принцип нищо не съм целяла,обаче ме ядосва.Чуваме се на ден по няколко пъти и вечер говорим по 1-2-3 часа и на него все не му стига.Все обяснява,че нямам време за него..просто след работа искам да си отдъхна с колегите и се събираме някъде и той се цупи.Ако може да ми дадете съвет,как да му покажа,че го искам и че не съм се отдалечила от него?! :)

AnarchyBoy
07-03-2013, 23:08
Обясни му, че никъде не си тръгнала, че го обичаш и, че държиш на него, също така можеш да му кажеш колко много ти липсва.
Най-вероятно те ревнува, трябва да поговорите и да му обясниш, че не му изневеряваш.. Също така се старай да не му даваш поводи за ревност, а когато усетиш, че ще започне скандал, преди да кажеш каквото и да било се спри замисли се, кажи си "спокойно" на ум, след което смени темата или учтиво го помоли да спре, докато не сте се скарали..

Това се сещам за сега. ;)

sexa_na_kompleksa
07-04-2013, 04:48
И на мен не би ми било много приятно, ако половинката ми цял ден е бил с колегите си и вечерта вместо да си поговори/пише с мен, излезе навън, отново с колегите си. Малко ще ми стане подозрително, че иска да прекарва толкова време с колегите си. И още повече, че ти предпочиташ след дълъг изморителен ден да си с тях, вместо с него. Разбирам да излизаш от време на време с тях, няма абсолютно нищо лошо, не казвам, че трябва да си стоиш само вкъщи и никъде да не излизаш, с никого да не общуваш. Но само от този кратък абзац, който си написал, аз вече останах с впечатлението, че ти предпочиташ колегите си преди приятеля си.

marilyn
07-04-2013, 10:05
Нормално е да излизаш с колегите си. Интересно ти е, нови хора са и е прекрасно, че излизате. Нормално е да не ти се говори 3 часа по телефона вечер. Лошото е, че сте от скоро заедно и ако цяло лято си на морето, а той си е във вашия град, трудно ще се задържите заедно според мен.

SweetPassionF
07-04-2013, 14:27
Не искам да съм лош пророк, но такава връзка не би съществувала дълго....Щом се карате за маловажни неща, и той ти държи сметка.... ;)

Chacho
07-04-2013, 14:30
И на мен не би ми било много приятно, ако половинката ми цял ден е бил с колегите си и вечерта вместо да си поговори/пише с мен, излезе навън, отново с колегите си. Малко ще ми стане подозрително, че иска да прекарва толкова време с колегите си. И още повече, че ти предпочиташ след дълъг изморителен ден да си с тях, вместо с него. Разбирам да излизаш от време на време с тях, няма абсолютно нищо лошо, не казвам, че трябва да си стоиш само вкъщи и никъде да не излизаш, с никого да не общуваш. Но само от този кратък абзац, който си написал, аз вече останах с впечатлението, че ти предпочиташ колегите си преди приятеля си.

А ти представяш ли си ежедневие, в което бачкаш 8 часа на ден и вечерта стоиш няколко часа по телефона с приятеля си и на другия ден си пак на работа? Явно колегите са и социалния кръг там и иска да разпуска, аз също разпускам всяка вечер след работа.

И какво означава, че иска да е по цял ден с колегите? Тя иска да е вечерта с тях, на работа просто се налага.

Josefinne
07-05-2013, 09:05
Съгласна съм с мнението на AnarchyBoy , че вероятно му е неприятно и те ревнува, но няма какво да му обясняваш, че не му изневеряваш. Това е като всеки лъжец, който казва, че не лъже. Трябва , според мен, да му го докажеш. Ясно е, че на мроето всеки се разсъблича, искри хвърчат и т.н., но пък не е задължително да го правиш.
За това може да се разберете, след като излезете с колегите или на другия ден, да му разказваш. Разказвай му подробно къде сте ходили, с кой какво сте говорили и т.н., за да му е спокойно, че няма подозрителни "дупки от време". Просто споделяй с него. Мисля, че това в един момент доказва на човека, че си честна с него и може да ти се има доверие. Може също да му предложиш да си направи едно пътуване до там, където си ти, да се видите тъкмо и да го запознаеш с колегите си, с които прекарваш по цял ден и излизате вечер. Хем ще му е по-интересно, като му разказваш.
В крайна сметка, ако ти не го провокираш излишно, а той ревнува прекомерно, какво можеш да направиш? Проблемът е в него и той трябва да се справи със своята неувереност.

Vilsy
07-05-2013, 14:31
Макар да си говорите по телефона толкова често,не е същото както да говорите очи в очи...Фактът,че се карате и то за маловажни неща говори,че имате някакъв проблем помежду си,който няма да се разреши сам.Нормално е да се дразни когато си с колегите си,защото ти знаеш,че няма защо да се притеснява,но той не е там и няма как да се увери.Ревнува те.Трябва да си правите компромиси.Ако не намерите общ език,няма смисъл да продължавате тази връзка.В крайна сметка хората са заедно за да се обичат,а не да се карат...

Smrazqvashta
07-05-2013, 16:39
Този твоя мъж звучи адски обсебващо!!!