PDA

View Full Version : Аз идиот ли съм ?



Marilyn Monroe
07-04-2013, 06:14
Значи не издържам вече! Не мога ... ! (Никога не казвам не мога ,но в този случай се чувствам безпомощна). От 2 седмици насам решавам листовки и още съм на 14 листовка . Знам , че трябва да се решават колкото се може повече и колокото се може по бързо да се решават обаче не ми се получава. Седнах и няколко пъти четох това което съм писала на теорията и пак не се получава.Сядам да решавам листовки и после като тръгна да ги проверявам и като почнат грешките .. правя по 30 наказателни точки .То направо ти се убива желаниета да почваш 2-ра,3-та или 4-та листовка. И винаги грешките ми са на задачите по 3т. които са . Ситуациите ги разбирам обаче едното като разбера на другото имам грешки. Някакви съвети какво да правя . Въпросите ги чета внимателно по 3 пъти даже .

dimitar_ak
07-04-2013, 07:33
Сигурна ли си, че се опитваш да разбереш пътната ситуация или се опитваш да я наизустиш? Ако е 2-то няма да ти се получи.

Pos7_
07-04-2013, 13:13
Предполагам, че не ти е интересно за това не можеш да го запомниш. Концентрирай се и го прочети внимателно.

NikafNqkaf
07-05-2013, 11:35
Научи се да си представяш нещата и да си ги обясняваш сама на себе си. В пъти по-лесно и запомнящо се от зубренето.

Marilyn Monroe
07-05-2013, 11:56
Е не знам какво да кажа .. Разрових се в интернет и намерих , че хора са сигнализирали точно за листовките които ми даде моя инструктор , че са грешни някои от въпросите . Например този : Пример 2: Изпитен тест 20, лист 1, въпрос 1:
Кои от изброените пътни превозни средства са моторни?
1) трамваите
2) мотопедите
3) тракторите
4) автомобилите
Според създателите на листовките верните отговори са 1, 2, 3!!!!
Съгласно ЗДП, 11. „Моторно превозно средство“ е пътно превозно средство, снабдено с двигател за придвижване, с изключение на релсовите превозни средства.“ !!!! Следователно верните отговори са 2, 3, 4!
Питах го тази седмица дали може да има грешки по листовките , а той ми каза не аз съм ги проверявал. Сега като погледнах при мен на изпитен тест 2- лист 1 1-вия въпрос е различен ама знам ли все на някоя от другите листовки може да ми се падне такъв въпрос. И как очаквате да отговоря , че трамвая е моторно превозно средство. Както и да си го представям и да го мисля няма как да посоча този отговор , защото просто не мога да си го обясня. А според тези които са правили листовките е верен и аз само за 1 буквичка или цифра ще имам вече 2 наказателни точки. И все пак сега се замислих . Докато ходех на теория едното от момчетата си носеше листовки купени от книжарницата като при тях и 3-те листа бяха заедно. В единия от дните като отидохме имаше оставени листовки(предния ден се проведе изпит и този който ни водеше теорията каза ,че това са официалните им изпитни листовки и ни разреши да ги видим) е бяха точно като на момчето което си ги беше купило от книжарницата.

yakuza_
07-05-2013, 12:03
Предполагам, че не ти е интересно за това не можеш да го запомниш. Концентрирай се и го прочети внимателно.

И на мен не ми беше интересно, ама 1 път като ги минах всичките и го взех с 0 грешки.

Marilyn Monroe
07-05-2013, 12:30
Добре а този въпрос за видимостта http://prikachi.com/images/447/6297447R.jpg колко варианта може да има на отговорите . Те всеки път са различни . Как да ги запомня , че единия път са едните отговори , другия път са другите.

pepyyy
07-05-2013, 14:36
Въпросът за видимостта може да има много варианти, ти не трябва да зазубряш нищо, просто трябва да разбереш същността на ограничена и намалена видимост. Общо взето видимостта е ограничена при следните случаи: стръмни наклони, завои, крайпътни обекти и препятствия, които пречат на видимостта.

Kristianc95
07-05-2013, 15:35
решавай в автоизпит :)

georgi12
07-06-2013, 11:33
Е не знам какво да кажа .. Разрових се в интернет и намерих , че хора са сигнализирали точно за листовките които ми даде моя инструктор , че са грешни някои от въпросите . Например този : Пример 2: Изпитен тест 20, лист 1, въпрос 1:
Кои от изброените пътни превозни средства са моторни?
1) трамваите
2) мотопедите
3) тракторите
4) автомобилите
Според създателите на листовките верните отговори са 1, 2, 3!!!!
Съгласно ЗДП, 11. „Моторно превозно средство“ е пътно превозно средство, снабдено с двигател за придвижване, с изключение на релсовите превозни средства.“ !!!! Следователно верните отговори са 2, 3, 4!
Питах го тази седмица дали може да има грешки по листовките , а той ми каза не аз съм ги проверявал. Сега като погледнах при мен на изпитен тест 2- лист 1 1-вия въпрос е различен ама знам ли все на някоя от другите листовки може да ми се падне такъв въпрос. И как очаквате да отговоря , че трамвая е моторно превозно средство. Както и да си го представям и да го мисля няма как да посоча този отговор , защото просто не мога да си го обясня. А според тези които са правили листовките е верен и аз само за 1 буквичка или цифра ще имам вече 2 наказателни точки. И все пак сега се замислих . Докато ходех на теория едното от момчетата си носеше листовки купени от книжарницата като при тях и 3-те листа бяха заедно. В единия от дните като отидохме имаше оставени листовки(предния ден се проведе изпит и този който ни водеше теорията каза ,че това са официалните им изпитни листовки и ни разреши да ги видим) е бяха точно като на момчето което си ги беше купило от книжарницата.

По скоро въпросът е кои НЕ са моторни превозни средства, ако отговорът трябва да е един.