PDA

View Full Version : Как да разбия парола в абв ?



Bebi
07-04-2013, 09:16
Здравейте :) значи искам да разбера как мога да разбия паролата на абв акаунт..много ми е важно..или на фейсбук акаунт също ми върши работа....не е с лошо намерение просто искам да прочета едни съобщения много е важно моля ви (без хейт плс ) :))

AnarchyBoy
07-04-2013, 09:21
Съмняваш се, че гаджето кръшка? :lol:
Много е долно да навлизаш в личното му пространство толкова ;)

Колкото до "разбиването" няма да е толкова лесно, колкото си мислиш.. По добре се откажи ;)
И защо по дяволите темата ти е в раздел любов?!

xXxPETYAxXx
07-04-2013, 11:09
специално в abv.bg не е и особено трудно, ама няма смисъл. Щом се е стигнало до там, че да влизаш някъде просто го зарежи директно.

mlakniwe
07-04-2013, 11:48
налучкай я

vassy
07-04-2013, 12:55
ОМГ! Хора, разберете, че няма такова нещо като "разбиване на парола"!!! Единственото, което можеш да направиш, при положение, че явно не си много разбирач от компютри, е да я налучкаш.
Ако ходите я/го попитай да ти покаже, ако откаже има нещо за криене..

r0073x
07-04-2013, 13:17
Има такова нещо като "разбиване на пароли".

Вариант №1: социална инженерия - познаваш човека добре и започваш да тестваш за парола характерни за него неща:
- ЕГН
- телефон
- Име
- Име на родител/гадже/роднина/домашен любимец
- Име + някакво число (последните 2 цифри от годината на раждане или пък просто "1" са най-често срещаните)
- Любима песен/група (или част от името)
- Любима вещ

Абе, все в този дух. Няма смисъл от повече примери, надявам се, че си схванал идеята :)


Вариант №2: dictionary attack - тук вече работата е по-дебела. Най-малкото, че ти трябва някакъв script, който с помощта на curl клас (примерно) да изпраща post заявки до facebook с възможни пароли, които предварително са зададени някъде (текстов файл, база данни...). Това може да стане с помощта на c++, php, perl, python и куп още други езици, които точно това да могат да правят - post request sending. Описваш логиката така, че на всеки 3, 4, 5 (примерно) пробвани пароли, да паузира изпълнението на цикъла за кратко, за да не те хване системата.

Няма такива работи като да изкараш паролата с 2 клика на мишката.
Моят съвет: вземи паролата на mail-a. Обикновено хората си правят e-mail при първия досег с интернет, което значи, че са по-малки като възраст. Респективно слагат и по-лесни пароли, които можеш да пробваш да отгатнеш по Вариант №1. Вземеш ли паролата за пощата, facebook-ът е твой ;)
Успех :)

ShtrudeL
07-04-2013, 13:32
толко' ли не му знаеш ЕГН-то или номера на телефона? ^^
Не знам защо хората са толко' тъпи, за да ги ползват за пароли, но е масов факт. ^^

vassy
07-04-2013, 13:44
Има такова нещо като "разбиване на пароли".

Вариант №1: социална инженерия - познаваш човека добре и започваш да тестваш за парола характерни за него неща:
- ЕГН
- телефон
- Име
- Име на родител/гадже/роднина/домашен любимец
- Име + някакво число (последните 2 цифри от годината на раждане или пък просто "1" са най-често срещаните)
- Любима песен/група (или част от името)
- Любима вещ

Абе, все в този дух. Няма смисъл от повече примери, надявам се, че си схванал идеята :)


Вариант №2: dictionary attack - тук вече работата е по-дебела. Най-малкото, че ти трябва някакъв script, който с помощта на curl клас (примерно) да изпраща post заявки до facebook с възможни пароли, които предварително са зададени някъде (текстов файл, база данни...). Това може да стане с помощта на c++, php, perl, python и куп още други езици, които точно това да могат да правят - post request sending. Описваш логиката така, че на всеки 3, 4, 5 (примерно) пробвани пароли, да паузира изпълнението на цикъла за кратко, за да не те хване системата.

Няма такива работи като да изкараш паролата с 2 клика на мишката.
Моят съвет: вземи паролата на mail-a. Обикновено хората си правят e-mail при първия досег с интернет, което значи, че са по-малки като възраст. Респективно слагат и по-лесни пароли, които можеш да пробваш да отгатнеш по Вариант №1. Вземеш ли паролата за пощата, facebook-ът е твой ;)
Успех :)
Вариант 1, не е разбиване, а нацелване.. Колкото до Вариант 2, очевидно човекът не се занимава с програмиране и хакерщина, иначе, най-добре и сигурно би било с key logger...

xXxPETYAxXx
07-04-2013, 16:37
в абв е най-лесно да цъкнеш "забравена парола" и да пробваш да влезеш с тайния въпрос, чийто отговор в 80% от случаите е или очевиден или много тъп.

AnarchyBoy
07-04-2013, 17:05
Вариант 1, не е разбиване, а нацелване.. Колкото до Вариант 2, очевидно човекът не се занимава с програмиране и хакерщина, иначе, най-добре и сигурно би било с key logger...

"хакерщина" брат, не сме 85-та година, вече никой не казва "хакер". 8-)

hristo99
07-04-2013, 17:12
http://www.vbox7.com/play:7138e9e2
Подробно описано за скайп, но същото е и за фейсбук и абв.

naksdy
07-04-2013, 17:21
Как се "разбиват" пароли, независимо на какво - поща, фейсбук и т.н.

Ако си момче и искаш паролата на момиче - отиваш, изчукваш я и на сутринта тя сама ще ти я каже.
Ако си момче и искаш паролата на момче - отиваш, смелваш го от бой, докато не ти я каже.
Ако си момиче и искаш паролата на момче - отиваш, врътваш му една свирка и веднага ще проговори.
Ако си момиче и искаш паролата на момиче - правиш се на най-добрата й приятелка и ще ти я каже.

Айде, успех ;)

ge6aaaa3
07-05-2013, 19:52
Нещо пробвано - fishing. Само трябва гаджето ти да е идиот /което се подразбира, защото ти очевидно си, за да го следиш/. Цялата философия е да си направиш нова поща с име нещо от сорта на "general_support.abv.bg" и да му пратиш учтив мейл, според който трябва да си даде паролата, защото ще има обновяване на базата данни. Или подобни там глупости, но да звучат правдоподобно. Доста "рибки" се ловят на тази въдица, въпреки че навсякъде пише, че никой няма право да ти иска паролата.
Иначе r0073x е казал верни неща, но вариант No2 не ти го препоръчвам. Съмнявам се да имаш суперкомпютър и адски бърз нет, за да го пробваш. Да не говорим, че след незнам си колко опита, иска ръчно въвеждане на код от картинка и чакане някакво време преди следващия опит.
Варианта на xXxPETYAxXx също е подходящ, защото можеш директно да го питаш за отговора без да заподозре нищо.
И все пак, тъпо е!

r0073x
07-06-2013, 08:17
Има и още 1 идиотски вариант, който е малко по-извратен за изпълнение, но би ти свършил работа:
1. Правиш phishing site - реплика на abv.bg / facebook, който реално не функционира, но записва въведените от посетителя данни.
2. Подменяш windows hosts file на компютъра на гаджето, като го караш при опит да отвори facebook.com или пощата, да зарежда реално твоя phisher.
3. Чакаш да се впише и voila :)

Може да я backdoor-неш или просто да ѝ набуташ keylogger.

sisito234
07-09-2013, 13:26
хорааа помогнете ми трябва ми моята парола на абв-то имам важна информация вътрее която ми трябва няк0й ако знае да ми пише на ЛС

sisito234
07-09-2013, 13:29
мерси предварителн0о

Lilanda
07-09-2013, 14:39
хорааа помогнете ми трябва ми моята парола на абв-то имам важна информация вътрее която ми трябва няк0й ако знае да ми пише на ЛС
Цъкаш на "Забравена парола"..Нататък би трябвало да ти е ясно какво да правиш :D

jeki.liok
07-09-2013, 15:28
Как се "разбиват" пароли, независимо на какво - поща, фейсбук и т.н.

Ако си момче и искаш паролата на момиче - отиваш, изчукваш я и на сутринта тя сама ще ти я каже.
Ако си момче и искаш паролата на момче - отиваш, смелваш го от бой, докато не ти я каже.
Ако си момиче и искаш паролата на момче - отиваш, врътваш му една свирка и веднага ще проговори.
Ако си момиче и искаш паролата на момиче - правиш се на най-добрата й приятелка и ще ти я каже.

Айде, успех ;)
Най-добрия съвет до момента.