PDA

View Full Version : "Искам да си дадем почивка"



DeHu
07-04-2013, 11:38
Е,хора,имали ли сте нужда някога от почивка в дълга връзка?Случвало ли се е да поискате това от половинката си или пък обратното-той/тя да го поиска от вас?Като цяло не е ли доста егоистично,един вид "Приятен си,обичам те,обаче взе много да ми омръзва да прекарвам времето си с теб и искам да си поживея"...Как бихте реагирали ако чуете нещо такова от партньора си?

granger
07-04-2013, 11:45
Понякога,хората имат нужда да си останат сами с мислите в главата. Многото работа,стрес,задължения могат да те отдалечат до някаква степен от човека до теб. не ми се е случвало,но сигурно,ако ми го кажат ще ми стане тъжно. Обаче се стремя да мисля трезво. Не винаги "почивката" значи край. Има и моменти, в които ,както казах,човек има нужда да си събере мислите и да си преоцени приоритетите,ако в дадения момент, ще е по-добре да си далеч от човека до себе си - окей. Бих го приела. Има такива моменти, в които се налага просто да останеш сам със себе си и дори най-близките ти са пречка. Случвало ми се е , не в любовен план, но има хора като мен например,които си решават проблемите и трудностите без да споделят...дори и на най-близките си казвам, едва след като съм си свършила работата. Така че...не се впрягай толкова,ако са ти го заявили. Понякога след едно такова прекъсване нещата стават дори по-хубави. Като постоиш далече от любимия за известно време осъзнаваш какво можеш да изгубиш...

PainMonopoly
07-04-2013, 11:57
Не мога да го възприема. Връзката не е нещо което можеш просто да паузираш. Пък и е долно спрямо партньора ти да му кажеш, че имаш нужда от почивка спрямо него. По време на тази почивка не сте съвсем заедно, ама не сте съвсем скъсали, и не е ясно колко ще продължи. Или късате и си давате възможност да започнете всичко наново, или си оставате заедно, но да се държите един друг on the hook - гадно е.

r0073x
07-04-2013, 12:28
Звучи ми като "хубаво ми е с теб, ама не си точно този човек, от когото имам нужда. Нека имам свободата да си поживея, да видя другите как са, пък ако не ме изкефят или не се получат нещата, ще се върна при теб."

Ако чуя подобни думи, слагам край на връзката, пък да върви да си почива, колкото и с когото си иска :)

DeHu
07-04-2013, 13:24
Работата е там,че в момента усещам някакво пренасищане,сякаш не мога да видя нищо ново от моя човек.От негова страна ми се струва,че няма такова нещо...И все пак никога не бих му го казала,или ще е край като край или продължаваме нататък.Може би това,от което имам нужда е просто някакво разнообразие,но все пак темата не е за мен.Пуснах я,защото се замислих по този въпрос,чух и мнения от приятели и ми е интересно как е при вас :)

ShtrudeL
07-04-2013, 13:33
Не съм изпитвала такава нужда. Или ако съм, то е означавало, че след 'почивката' няма връщане и всичко е изгубено.
Как ще реагирам, ако ми кажат така? - Че всичко е изгубено.

granger
07-04-2013, 13:44
Никога ли не ви се е искало да се откъснете от всичко и всички в даден момент? Независимо колко обичате човека си. Да кажем,че имате много неща на главата и сте странен сорт птица като мен и имате НУЖДА сами да се справите, а не да тварите някой с проблемите си. И да , айде без приказки,че ако те обича, той или те ще бъде неотлъчно до теб,има хора,които просто не искат да товарят ближния си с излишни глупости,които например не го засягат чак толкова...
не знам...не винаги паузата е край...

kammi
07-04-2013, 13:50
Аз съм се чувствала като теб и просто започнахме да се виждаме по-рядко и за определен период това ни помогна.
Ако имате възможност да разнообразите идете на планина с няколко приятели,забавлявайте се повече това е важно.

ShtrudeL
07-04-2013, 14:03
Никога ли не ви се е искало да се откъснете от всичко и всички в даден момент? Независимо колко обичате човека си. Да кажем,че имате много неща на главата и сте странен сорт птица като мен и имате НУЖДА сами да се справите, а не да тварите някой с проблемите си. И да , айде без приказки,че ако те обича, той или те ще бъде неотлъчно до теб,има хора,които просто не искат да товарят ближния си с излишни глупости,които например не го засягат чак толкова...
не знам...не винаги паузата е край...

Едно е да искаш да се откъснеш от всичко и всички, друго е да искаш да се откъснеш от конкретен човек - твоят. Като първото обикновено е за много малко, а второто - не.

granger
07-04-2013, 14:15
Под всичко и всички вкарваме и тоя човек, и не, не винаги води до край.

PainMonopoly
07-04-2013, 14:17
Не мисля, че обсъждаме изолиране от хората като цяло, а по-скоро желание да се изолираш само от гаджето и да си прекарваш времето вместо това безгрижно с приятелите си, или още по-зле, да се отдаваш на разврат защото си "почивка" от връзката си.

granger
07-04-2013, 14:49
Значи има много "имам нужда от почивка" , щото аз не го разбирам като ти си стой и ме чакай,докато аз чукам всичко живо...грубо казано,ама явно първо трябва , хората във връзката, да си обяснят какво значи това. Дали е време за мислене или е просто...i wanna bang everything that moves...щото ,да, второто яко сдухва, но не е нещото ,което аз си представям под имам нужда от време...
Затва, не го взимайте толкова навътре ,докато не си изясните. Ако за съжаление след изясняването е - i wanna bang everything that moves...мда , тогава е край.

heartshapedbox
07-04-2013, 15:39
Аз го разбирам точно като "аз искам да съм с други, но в същото време ти да си ми вярна и да си те имам под ръка, когато ми отмине мерака."
Не ми се е случвало, но не вярвам, че ако попадна в такава ситуация ще има продължение след почивката.

PainMonopoly
07-04-2013, 22:33
Значи има много "имам нужда от почивка" , щото аз не го разбирам като ти си стой и ме чакай,докато аз чукам всичко живо...грубо казано,ама явно първо трябва , хората във връзката, да си обяснят какво значи това. Дали е време за мислене или е просто...i wanna bang everything that moves...щото ,да, второто яко сдухва, но не е нещото ,което аз си представям под имам нужда от време...
Затва, не го взимайте толкова навътре ,докато не си изясните. Ако за съжаление след изясняването е - i wanna bang everything that moves...мда , тогава е край.


"Приятен си,обичам те,обаче взе много да ми омръзва да прекарвам времето си с теб и искам да си поживея"

Базирам тълкуванието си на това. "Да си поживея" за мен си означава точно бесен разврат, а не интровертна изолация от света.

cyclops
07-05-2013, 19:55
почивка = раздяла

TheBeliever
07-05-2013, 20:01
Не ми се е случвало да използвам този израз. Искаш да си починеш когато си изморен. Аз така го разбирам. Ако човекът до мен ме измаря по-добре да не сме заедно. Перманентно.

xoxi
07-05-2013, 20:08
почивка = раздяла

В общи линии и за мен е така.
Аз повече от няколко часа не съм искала да си "почина" от него. :D
Ако усещам, че ме задушава или някакво друго "пренасищане", бих му казала и ще обсъдим това заедно. Ако има някакъв проблем, ще е по-добре да го решим заедно. Ако пък не става, тогава защо сме заедно? Не знам. Никога не съм изпадала в такава ситуация. Щом се иска "почивка" от една връзка, значи нещо е в повече или нещо липсва, има някакво объркване, колебание... Страната, която ще чака тази почивка да отмине, малко или много ще е с някакви надежди, докато другата страна ще се чуди къде я сърби и как да се почеше. Не ми се струва правилно.

anonymous708973
07-06-2013, 16:49
Не ми се е случвало да използвам този израз. kurzen Erfahrungsbericht Аз така го разбирам. Ако човекът до мен ме измаря по-добре да не сме заедно. Перманентно.

Щях да кажа, че не съм съгласна, но се замислих и има логика. В казаното от xoxi също. Предполагам, че почивката идва като нужда тогава, когато съгласие или желание да се реши даден проблем липсва, при нежелание на едната страна да направи компромис/промяна.
Преди време бих казала, че това с почивката е пълна простотия, но сега съм склонна да се замисля в по-задълбочен план, но все още съм ЗА твърдите условия при една почивка, а не единият да "мисли", другият да го чака напрегнато една камара време.

afrodita18
07-06-2013, 18:09
Точно в момента съм на този етап може би.
Идва един момент в който ти идва в повече всичко,знаеш какво ще правите,какво ще си кажете и тн.
Почивката е време да преосмислиш нещата и да си дадеш сметка дали този човек ти липсва.
Но в това време не е казано,че трябва да минеш през няколко човека за да разбереш кого искаш.