PDA

View Full Version : За разстоянието и търпението



Found_a_lover
07-05-2013, 07:38
Здравейте, бих искала да чуя обективно мнение и ще се опитам да го дам накратко.
Заедно сме от 10 месеца някъде, проблемът е този: запознахме се миналото лято, той е от друг град, лятото работеше в един курорт. Аз живея в Бургас и нямахме проблем с виждането, но това само докато работеше. После се наложи да се прибере в града си, а след това да отиде да учи в друг (малко е заплетено). Виждахме се 1 месец и след като замина стана много трудно. Първо, че не се познавахме, второ, че сме супер различни, всеки със свои разбирания и много различен начин на живот, различни семейства и т.н. Даже не знам как се съгласихме да караме връзката на разстояние. Беше много трудно през тези 10 месеца със хиляди караници, кавги, стигна се веднъж до раздяла даже. Виждахме се 1-2-4 пъти в месеца, понякога с повече късмет и по-често. Аз пътувах при него, тъй като той нямаше възможности.. Като сме се виждали сме си изкарвали страхотно, имаме различия, но ги преодоляваме, с времето се напаснахме. След около 2 месеца и половина аз ще живея в града, където той учи (не съм го решила заради него). Сега за лятото работим пак в различни градове, пак ще сме на разстояние. Не знам защо, но на мен ми се отразява по-трудно това постоянно разстояние, като се виждаме времето минава страшно бързо и после пак броим дните да се видим. Той кара нещата по-леко, не се вглъбява, не го мисли, аз се опитвам да съм така, но не ми се получава, много емоционална съм. Проблемът е, че напоследък ми е много трудно така, а реално остават 2 месеца докато ще сме в един град и ще се виждаме нормално. Аз работя в по-малък град, където не познавам много хора и излизам по-рядко, той пък е в Слънчев бряг, където е по-различно, излиза си, дискотеки, партита, приятелки. Не ми е кофти заради това, а че няма кой знае какво за вършене в моя град. Гледам да съм заета, да правя нещо и да не се вглъбявам, ама не винаги се получава. Тъпо ми е, че имам усещането, че няма да изтърпя 2-3 месеца, което е много лигаво. Не знам какъв съвет може да ми дадете, но ако има нещо, споделете.. :)

Fizz
07-05-2013, 08:06
Винаги връзките от разстояние са трудни и даже много рядко се задържат ... в твоя случай цели 10 месеца :О ... че мойта най-дълга връзка не е била толкова . Издържала си до сега , не виждам проблем за още 2 месеца , но се си мисля , че после ще започнат проблемите , като сте вече постоянно заедно или "нормално" , както ти го наричаш ...
За мен лично е безмислено да се чака , да се опитваш да си пропиляваш времето докато се видите и така , но явно е нещо силно и не си струва на финалната права да се откажеш ... :)

xXxPETYAxXx
07-05-2013, 08:13
Толкова си издържала, ще издържиш и още 2 месеца. Друг е въпроса, ако имаш и други колебания, които не си признаваш дори пред себе си.
П.П: С доостатъчно желание дори в най-забутаното село може да се намери какво да се прави. ;)

Vilsy
07-05-2013, 14:35
Струва ми се, че ти гледаш по-сериозно на тази връзка от него...

marilyn
07-05-2013, 15:18
Струва ми се, че ти гледаш по-сериозно на тази връзка от него...

Дам, аз също така си мисля.
А и сама казваш, че не се познавате много и имате различия. Дори да се преместите в един град всичко бързо ще лъсне.

FuCKkK13
07-05-2013, 15:33
Дам, аз също така си мисля.
А и сама казваш, че не се познавате много и имате различия. Дори да се преместите в един град всичко бързо ще лъсне.

аз пък не мисля така... може просто човека наистина да се опитва да не мисли по тоя начин щото е видял,че нещата не се получават








по темата: 10 месеца си издържала сега за някакви си 2 месеца ... я се стегни .. ако наистина искаш да си с тоя човек и наистина ви е хубаво задно не виждам защо просто не опитате тия 2 месеца да се виждате по-често,за да ви минат по-леко и да ''издържиш''докато сте в един град..



а да - и като не излизаш често просто започни и си намери занимания .. щото половината ти проблеми идват от твоето премисляне на нещата... човек без проблеми му се вика,зорлем се вреш между шамарите

Smrazqvashta
07-05-2013, 16:37
Струва ми се, че ти гледаш по-сериозно на тази връзка от него...

Жените винаги гледаме по-сериозно от мъжете относно тази тема.

Found_a_lover
07-05-2013, 16:53
Ако нещата не се получаваха, щеше да тегли една майна отдавна, защото не е от момчетата, които ходят с някоя просто, за да има някой до него. Относно стягането, ще се стегна, просто на моменти е кофти. Иначе относно това, дали ще лъснат някои неща като се преместя, ще лъснат, няма как да няма изненади, дори и да познаваш някого много добре. :)

Georgi.M
07-05-2013, 18:59
Аз съм бил в твоята ситуация ,накрая като бяхме на едно и също място ,проблемите които имахме преди изчезнаха да ,но се появиха още по гадни и непоносими.Общо взето си загубих времето в чакане ,за някого който определено не заслужаваше.Смисъл,че винаги има начин ,за по често виждаме ,за по здрави отношения и за доказване на чувства и емоции.Ако той не го прави ,няма смисъл да го правиш и ти забавлявай се повече ,не го мисли толкова.Не го слагай на 1во място ,излизай с други момчета ,разсейвай се и като дойде време да живеете в един град ще видиш какво ще стане,ама не го приемай на твърде сериозно ,лято е забавлявай се ! Какво като са минали 10 месеца ,осъзнай се по рано без значение ,че остават 2 месеца.

Fizz
07-05-2013, 19:20
Жените винаги гледаме по-сериозно от мъжете относно тази тема.


Не е вярно , просто си е до човек ... това , че не се показва , не го прави по-малко сериозно .